I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content

OFFICIAL: Hutchinson Agility Training Team, Inc. (01/12/2019) / Saturday, Agility Trial 1

January 12, 2019

Hosted By: Hutchinson Agility Training Team, Inc.

Location: S Hutchinson, Kansas

High in Trial: UAGI Anchored In Him Crickett, Shetland Sheepdog, Hayden M Brown, 200

Agility I - Judge: Rebecca F Ensz

Division I - B
1st) UACHX Wendy's Design For The Future, Amb, Wendy Lankow, 188

Division II - A
1st) UAGI Anchored In Him Crickett, Shetland Sheepdog, Hayden M Brown, 200
2nd) UAGI Kaos Kaotic, Unrecognized, Karna Lackey, 198
3rd) UAGI Piper Tiemeyer, Border Collie, Leroy Tiemeyer, 196
4th) UAGI Vader, Unrecognized, Ethan W Dick, 194
2t The Black Pearl, Border Collie, Alicia Wilson, 193

Division II - B
1st) UAGII Highsight's Little Boy Blue, Shetland Sheepdog, Diann O'neal, 200
2nd) URO1 UGRACH8 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 199
3rd) UACH R-luv Cyrus King Of Jolum, Poodle, Jonah Morgan, 197
4th) UAGI Peppermint Patty, Unrecognized, Glenna Walker, 195

Division III - A
1st) UAGI Riven Decker, Unrecognized, Kelsey Decker, 200
2nd) Tessa, Unrecognized, Natalia Mac Arthur, 188.35

Division III - B
URO1 UGRACH4 Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 200
1st) UGRACH2 Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 200
2nd) UAGII Sasha Marie, Belgian Shepherd Dog, Rick Newton, 200
3rd) UACHX Mazey, Amb, Nate Dick, 200
4th) UACHX Fyrebrick's Errik's Conclusion, Airedale Terrier, Richard A Benjes, Beverly S Benjes, 198
UAGII Squirt, Unrecognized, Lawrence Wasson, 197
UAGII Ocy, Amb, Natalia Mac Arthur, 195
UAGII Ethan's Prairie Ranger, Labrador Retriever, Ethan Dick, 189

Agility II - Judge: Rebecca F Ensz

Division II - B
1st) URO1 UGRACH8 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 195
2nd) UAGII Highsight's Little Boy Blue, Shetland Sheepdog, Diann O'neal, 191
3rd) UACH R-luv Cyrus King Of Jolum, Poodle, Jonah Morgan, 186

Division III - B
1st) UGRACH2 Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 200
2nd) UACHX Mazey, Amb, Nate Dick, 200
3rd) UAGII Ethan's Prairie Ranger, Labrador Retriever, Ethan Dick, 195
4th) UAGII Little Jack Sparrow, Border Collie, Alicia Wilson, 192

Agility III - Judge: Rebecca F Ensz

Division II
1st) UACH Echo, Border Collie, Leroy Tiemeyer, Tera Tiemeyer, 197

Division III
URO1 UGRACH4 Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 200
1st) UACHX Mazey, Amb, Nate Dick, 200
2nd) UGRACH2 Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 200
3rd) UACHX Fyrebrick's Errik's Conclusion, Airedale Terrier, Richard A Benjes, Beverly S Benjes, 200

View Event >