▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: United Dog Training Club Of St Petersburg / Saturday, Agility Trial 2

August 6, 2016

Location: St. Petersburg, Florida

High In Trial: UACHX URO3 UCDX CA Specialized Razed On Payne, American Bulldog, Karen Mora Wood, 200
Agility I - Judge: Shelly A Libberton
Division I - B
1st) URO2 UACHX High Octane's Borgoe Tobias, Patterdale Terrier, Anouk Boon, 200
2nd) UAGII UCDX Lineas-rolins Isis Of Blu Nile, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
3rd) UCDX UAGII Linnea's-rolins Shady Lady, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 195
4th) UAGI Rainbow Dolcetto, Cavalier Kng.chas.spaniel, Brenda Jameson, 195
UAGII UCDX Linnea's-rolins Sassie, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 192
URO2 UAGII Harry Potter, W.highland White Terrier, Barbara Hall, 172.32
Division II - A
1st) UAGI Loki's Sweet Mischief, Australian Shepherd, Kristina Stein, 200
Division II - B
1st) Listed Entry
2nd) UAGII Jusdandy Dark Echo, Shetland Sheepdog, Joanne Killeen, 200
3rd) UACHX UCDX Linnea's Jusdandy Blaz'n Star, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
4th) UACH Kiyara Schmidts Herr Hans Zwei, Standard Poodle, Deborah L Schmidt, 200
RATS USF CAS UWPCH UNJCH URO1 RATN UAGII Kurtis, Amb, Amy Maxfield And Wade Shetler, 197
Division III - A
1st) UAGI CH Staarshadow's Queen Of Thrones, Siberian Husky, Anne Elizabeth Cain, 190
Division III - B
1st) UACHX URO3 UCDX CA Specialized Razed On Payne, American Bulldog, Karen Mora Wood, 200
2nd) UAGII Lotte Liz, Weimaraner, Lynne E Belcher, 200
3rd) UAGII Cherish The Moment, Australian Shepherd, Gwendolyn Arvilla Ritz, 200
4th) UAGII Echota's Bazinga, Belgian Shepherd Dog, Susan Norton Kirkpatrick, 200
RATO UCD UWP CAS URO1 UNJ RATN UGRACH4 Jessie Jane Of Kingfisher, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
CAS UWPCH UNJ UACHX Scarlett Wynd, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200

Agility II - Judge: Shelly A Libberton
Division I - A
1st) UAGI Ed's Smoken Rosie, Miniature Schnauzer, Linda Larsen, 199
Division I - B
1st) URO3 UCD UAGII Himark Cruiser Of My Heart, Shetland Sheepdog, Theresa Colbert, 200
2nd) URO2 UACHX High Octane's Borgoe Tobias, Patterdale Terrier, Anouk Boon, 200
3rd) UAGII UCDX Linnea's-rolins Sassie, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
Division II - A
1st) UAGI Paco Louie, Unrecognized, Jennifer Washburne, 194.86
2nd) UAGI URO1 Maj/Ch Kegan Dewin Of Monroe, Bearded Collie, Cindra Malone, 188
Division II - B
1st) UACHX UCDX Linnea's Jusdandy Blaz'n Star, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
2nd) UAGII UCD URO3 Kjs Cayenne Cowgirl, Australian Shepherd, Kelly J Hansen, 200
3rd) RATS USF CAS UWPCH UNJCH URO1 RATN UAGII Kurtis, Amb, Amy Maxfield And Wade Shetler, 200
4th) UAGII Jusdandy Dark Echo, Shetland Sheepdog, Joanne Killeen, 197
Listed Entry
Division III - B
1st) UACHX URO3 UCDX CA Specialized Razed On Payne, American Bulldog, Karen Mora Wood, 200
2nd) UAGI UCDX UROC Liveoak It's My Party Of Oz, Standard Poodle, Norine E Noonan, 200
3rd) CAS UWPCH UNJ UACHX Scarlett Wynd, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
4th) RATO UCD UWP CAS URO1 UNJ RATN UGRACH4 Jessie Jane Of Kingfisher, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
UAGII SHR URO2 Dream About Last Day Of School, Golden Retriever, Cheryl Browne, 197
UAGII Lotte Liz, Weimaraner, Lynne E Belcher, 195
UAGII Cherish The Moment, Australian Shepherd, Gwendolyn Arvilla Ritz, 192

Agility III - Judge: Shelly A Libberton
Division II
1st) UACHX UCDX Linnea's Jusdandy Blaz'n Star, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
Division III
1st) CAS UWPCH UNJ UACHX Scarlett Wynd, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
2nd) RATO UCD UWP CAS URO1 UNJ RATN UGRACH4 Jessie Jane Of Kingfisher, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
3rd) URO2 UACHX CH Fishdogs Yellowtail Snapper, Labrador Retriever, P K Lichtenberger And Erich Lichtenberger, 200