▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: United Dog Training Club Of St. Petersburg / Saturday, Agility Trial 1

August 6, 2016

Location: St. Petersburg, Florida

High In Trial: URO2 UACHX High Octane's Borgoe Tobias, Patterdale Terrier, Anouk Boon, 200
Agility I - Judge: Shelly A Libberton
Division I - A
1st) URO1 UAGI CH Brianwood New Beginning, Poodle, Trina Chicvara, 195
Division I - B
1st) URO2 UACHX High Octane's Borgoe Tobias, Patterdale Terrier, Anouk Boon, 200
2nd) UAGII UCDX Lineas-rolins Isis Of Blu Nile, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
3rd) UCDX UAGII Linnea's-rolins Shady Lady, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 197
4th) UAGII UCDX Linnea's-rolins Sassie, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 195
UAGI Rainbow Dolcetto, Cavalier Kng.chas.spaniel, Brenda Jameson, 190
URO2 UAGII Harry Potter, W.highland White Terrier, Barbara Hall, 174.71
Division II - A
1st) UAGI Loki's Sweet Mischief, Australian Shepherd, Kristina Stein, 200
Division II - B
1st) UACH Kiyara Schmidts Herr Hans Zwei, Standard Poodle, Deborah L Schmidt, 200
2nd) RATS USF CAS UWPCH UNJCH URO1 RATN UAGII Kurtis, Amb, Amy Maxfield And Wade Shetler, 197
3rd) UAGII Jusdandy Dark Echo, Shetland Sheepdog, Joanne Killeen, 195
4th) UACHX UCDX Linnea's Jusdandy Blaz'n Star, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 194
Listed Entry
Division III - B
1st) UACHX URO3 UCDX CA Specialized Razed On Payne, American Bulldog, Karen Mora Wood, 200
2nd) UAGII Lotte Liz, Weimaraner, Lynne E Belcher, 200
3rd) UWPV CAS UWPCH UNJ UACHX Scarlett Wynd, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
4th) UAGII Echota's Bazinga, Belgian Shepherd Dog, Susan Norton Kirkpatrick, 194

Agility II - Judge: Shelly A Libberton
Division II - A
1st) UAGI URO1 Maj/Ch Kegan Dewin Of Monroe, Bearded Collie, Cindra Malone, 197
Division I - B
UCD UACH CH Shenanigans' Midas Touch, Pembroke Welsh Corgi, Shelly Libberton, Jane Libberton, 200
1st) URO2 UACHX High Octane's Borgoe Tobias, Patterdale Terrier, Anouk Boon, 200
2nd) UCDX UAGII Linnea's-rolins Shady Lady, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
3rd) UAGII UCDX Lineas-rolins Isis Of Blu Nile, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
4th) UAGII UCDX Linnea's-rolins Sassie, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 192
URO2 UAGII Harry Potter, W.highland White Terrier, Barbara Hall, 170.19
Division II - B
1st) UACHX UCDX Linnea's Jusdandy Blaz'n Star, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
2nd) UAGII UCD URO3 Kjs Cayenne Cowgirl, Australian Shepherd, Kelly J Hansen, 198
3rd) UAGII Jusdandy Dark Echo, Shetland Sheepdog, Joanne Killeen, 192
4th) Listed Entry
RATS USF CAS UWPCH UNJCH URO1 RATN UAGII Kurtis, Amb, Amy Maxfield And Wade Shetler, 173.97
Division III - B
1st) UACHX URO3 UCDX CA Specialized Razed On Payne, American Bulldog, Karen Mora Wood, 200
2nd) UWPV CAS UWPCH UNJ UACHX Scarlett Wynd, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
3rd) UAGII SHR URO2 Dream About Last Day Of School, Golden Retriever, Cheryl Browne, 200
4th) RATO UCD UWP CAS URO1 UNJ RATN UGRACH4 Jessie Jane Of Kingfisher, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
UAGII Cherish The Moment, Australian Shepherd, Gwendolyn Arvilla Ritz, 188

Agility III - Judge: Shelly A Libberton
Division I
1st) URO2 UACH Maya Birthday Present, Miniature Schnauzer, Linda Larsen Or Edward Larsen, 200
Division II
1st) UACHX UCDX Linnea's Jusdandy Blaz'n Star, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
2nd) UACH Kiyara Schmidts Herr Hans Zwei, Standard Poodle, Deborah L Schmidt, 200
Division III
1st) UWPV CAS UWPCH UNJ UACHX Scarlett Wynd, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 199