▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Tulsa Agility Club, Inc. / Sunday, Agility Trial 1

August 7, 2016

Location: Tulsa, Oklahoma

High In Trial: UCDX UAGII Rudy Du Baldo, Border Collie, Lenore Du Baldo, 200
Agility I - Judge: Dovie Ryan
Division TOY - A
1st) Listed Entry
Division I - A
1st) Listed Entry
2nd) Lucky Girl, Unrecognized, Sheila Carver, 199
3rd) UAGI Butcher's Riverside Rover, Unrecognized, Meredith Butcher, 198
4th) Christopher Robin, Beagle, Shawna Crowson, 184
Division I - B
1st) UGRACH4 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 200
2nd) UGRACH5 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
3rd) NN SC RATN UAGII AE SI PTE Tartan's White Tie And Tails, Shetland Sheepdog, Lyn Johnson, 200
4th) UGRACH URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
UAGII'PR'Aacres Call Someone Who Cares, Rat Terrier, Donna Key, 199
PTN URO1 UCD UACHX Riley Girl Ii, Miniature Schnauzer, Ken Mc Donnell And Suzanne Mc Donnell, 199
URO3 UCD UACHX Okie's Ziva Of Forest Meadows, Shetland Sheepdog, Christina Hatchett Or Raleigh Hatchett, 198
NN AI AV MC PTE UCDX UACHX URO1 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 197
UAGII Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 195
UAGII Cooper Barnes, Shih Tzu, Susan M Barnes, 196
Tumbleweed Night Without Stars, Schipperke, Susan A Keller, 180.47
Division II - B
1st) UAGII'PR'Sno-pals Koda Bear, American Eskimo, Brandon Keith And Jill Keith, 200
2nd) UGRACH Aa Who's A Star Cruiser, Rat Terrier, Donna Key, 200
3rd) UAGII Song Of The Souths Spankey, Shetland Sheepdog, Ann Sanford, 200
4th) NE NHD URX2 SI MC PTE UGRACH3 UCD UROC Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
NC PTE UGRACH URO1 Macy, Amb, Douglas Jackson Or Jeanie Jackson, 200
UAGII Joansprecious Penchant Of Kalein, Poodle, Joan C Davis, 198
UGRACH2 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 197
URO1 UCD UGRACH2 Ryan's Mr Guy, Lowchen, Dovie Ryan Or Dale E Ryan, 199
Division III - A
1st) Renvenge, American Pit Bull Terrier, Kristan Zollars, 200
Division III - B
1st) UCDX UAGII Rudy Du Baldo, Border Collie, Lenore Du Baldo, 200
2nd) UACH Golden Baxter Of Bristow, Golden Retriever, Marina Symcox, 200
3rd) UAGII Achilles' Heel, Australian Shepherd, William Linley Maxey, 200
4th) UAGI The Shadow Only Knows, Border Collie, Sandie Wyman, Gary Cheeseman, 199
URO1 UGRACH2 Skyler, Amb, Barbara Parker, 198
NC UAGI PTE URO2 Rusty's A February Painted Dog, Australian Shepherd, Alana Fischer, Johannah Fischer, 197
Caisson's Storm Chaser At Da-jo, German Shepherd Dog, Debra Hnath, 193
URO1 UCD UAGII Frank N Stein, Unrecognized, Debra Hnath, John Hnath, 190

Agility II - Judge: Dovie Ryan
Division I - B
1st) UGRACH5 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
2nd) UGRACH URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
3rd) NN AI AV MC PTE UCDX UACHX URO1 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
4th) UAGII Cooper Barnes, Shih Tzu, Susan M Barnes, 198
UAGII'PR'Aacres Call Someone Who Cares, Rat Terrier, Donna Key, 195
NN SC RATN UAGII AE SI PTE Tartan's White Tie And Tails, Shetland Sheepdog, Lyn Johnson, 188
Division II - B
1st) UGRACH2 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 200
2nd) UAGII Roxanne Roxannadanna, Unrecognized, Becky Lane, 200
3rd) URO1 UAGII UCDX Twin Hills Taylor's Dreams, American Pit Bull Terrier, Laura Morris, 200
4th) NE NHD URX2 SI MC PTE UGRACH3 UCD UROC Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
NC PTE UGRACH URO1 Macy, Amb, Douglas Jackson Or Jeanie Jackson, 200
UGRACH Aa Who's A Star Cruiser, Rat Terrier, Donna Key, 195
UAGII Sadie Grace, Unrecognized, Laura Crawford, 194
UAGII'PR'Sno-pals Koda Bear, American Eskimo, Brandon Keith And Jill Keith, 188
URO1 UCD UGRACH2 Ryan's Mr Guy, Lowchen, Dovie Ryan Or Dale E Ryan, 200
Division III - B
1st) URO1 UGRACH2 Skyler, Amb, Barbara Parker, 200
2nd) URO1 UCD UAGII Frank N Stein, Unrecognized, Debra Hnath, John Hnath, 199
3rd) Caisson's Storm Chaser At Da-jo, German Shepherd Dog, Debra Hnath, 199
4th) UAGII Maxey's Uss Ryker, Australian Shepherd, Pamela S Maxey, 198

Agility III - Judge: Dovie Ryan
Division I
1st) UGRACH4 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 200
2nd) UGRACH URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
Division II
1st) NE NHD URX2 SI MC PTE UGRACH3 UCD UROC Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
URO1 UCD UGRACH2 Ryan's Mr Guy, Lowchen, Dovie Ryan Or Dale E Ryan, 200
Division III
1st) URO1 UGRACH2 Skyler, Amb, Barbara Parker, 200
2nd) URO2 UAGII Smokehouse Pop The Cork, Bernese Mountain Dog, Carol Minden, 200
3rd) UACH Golden Baxter Of Bristow, Golden Retriever, Marina Symcox, 199
4th) SV MC SI AN UACH PTE Jenmist's Boonshadow, German Shorthaired Pntr, Sally B Harris, Gordon Harris, 199