▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Tulsa Agility Club, Inc. / Saturday, Agility Trial 2

August 6, 2016

Location: Tulsa , Oklahoma

High In Trial: UGRACH4 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 200
Agility I - Judge: Dovie Ryan
Division I - A
1st) UAGI Butcher's Riverside Rover, Unrecognized, Meredith Butcher, 200
Division I - B
1st) UGRACH4 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 200
2nd) UAGII'PR'Aacres Call Someone Who Cares, Rat Terrier, Donna Key, 200
3rd) UGRACH5 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
4th) UACH Butcher's Fly By Night Griffin, Scottish Terrier, Meredith Butcher, 200
PTN URO1 UCD UACHX Riley Girl Ii, Miniature Schnauzer, Ken Mc Donnell And Suzanne Mc Donnell, 200
UGRACH URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
NN AI AV MC PTE UCDX UACHX URO1 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
UAGII Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 195
UAGII Cooper Barnes, Shih Tzu, Susan M Barnes, 196
NN SC RATN UAGII AE SI PTE Tartan's White Tie And Tails, Shetland Sheepdog, Lyn Johnson, 194
UAGI Jake's Singin' The Blues, Pug, Michelle Mc Millan, 187
UAGII Elwood's Got The Blues, Pug, Michelle Mc Millan, 179.64
Division II - B
1st) NE NHD URX2 SI MC PTE UGRACH3 UCD UROC Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
2nd) UGRACH20 Joans Precious Rusty Deshler, Poodle, Joan C Davis, 200
3rd) NC PTE UGRACH URO1 Macy, Amb, Douglas Jackson Or Jeanie Jackson, 200
4th) UAGII Roxanne Roxannadanna, Unrecognized, Becky Lane, 199
UGRACH2 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 198
UGRACH Aa Who's A Star Cruiser, Rat Terrier, Donna Key, 197
UAGII Song Of The Souths Spankey, Shetland Sheepdog, Ann Sanford, 197
UAGII Joansprecious Penchant Of Kalein, Poodle, Joan C Davis, 184
URO1 UCD UGRACH2 Ryan's Mr Guy, Lowchen, Dovie Ryan Or Dale E Ryan, 199
Division III - A
1st) Listed Entry
2nd) Renvenge, American Pit Bull Terrier, Kristan Zollars, 200
Division III - B
1st) URO1 UGRACH2 Skyler, Amb, Barbara Parker, 200
2nd) UACH Golden Baxter Of Bristow, Golden Retriever, Marina Symcox, 200
3rd) URO1 UCD UAGII Frank N Stein, Unrecognized, Debra Hnath, John Hnath, 200
4th) UAGII Achilles' Heel, Australian Shepherd, William Linley Maxey, 199
UAGII Maxey's Uss Ryker, Australian Shepherd, Pamela S Maxey, 199
UCDX UAGII Rudy Du Baldo, Border Collie, Lenore Du Baldo, 193
Caisson's Storm Chaser At Da-jo, German Shepherd Dog, Debra Hnath, 193
UAGI The Shadow Only Knows, Border Collie, Sandie Wyman, Gary Cheeseman, 192

Agility II - Judge: Dovie Ryan
Division I - B
1st) UGRACH4 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 200
2nd) UAGII Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 200
3rd) UGRACH5 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
4th) NN AI AV MC PTE UCDX UACHX URO1 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
UGRACH URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
UACH Butcher's Fly By Night Griffin, Scottish Terrier, Meredith Butcher, 198
UAGII Cooper Barnes, Shih Tzu, Susan M Barnes, 199
UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 195
URO3 UCD UACHX Okie's Ziva Of Forest Meadows, Shetland Sheepdog, Christina Hatchett Or Raleigh Hatchett, 194
UAGII Elwood's Got The Blues, Pug, Michelle Mc Millan, 192
UAGII'PR'Aacres Call Someone Who Cares, Rat Terrier, Donna Key, 189
Division II - A
1st) UAGII Deshler's Cocoa Dolce, Poodle, Judy A Mc Bay, Kay O'bryant, 193
Division II - B
1st) UAGII Sissy Lynn, Border Collie, Beth Harshfield, 200
2nd) UGRACH20 Joans Precious Rusty Deshler, Poodle, Joan C Davis, 200
3rd) UAGII Roxanne Roxannadanna, Unrecognized, Becky Lane, 200
4th) NE NHD URX2 SI MC PTE UGRACH3 UCD UROC Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
NC PTE UGRACH URO1 Macy, Amb, Douglas Jackson Or Jeanie Jackson, 200
UGRACH2 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 197
UGRACH Aa Who's A Star Cruiser, Rat Terrier, Donna Key, 195
URO1 UAGII UCDX Twin Hills Taylor's Dreams, American Pit Bull Terrier, Laura Morris, 187.56
URO1 UCD UGRACH2 Ryan's Mr Guy, Lowchen, Dovie Ryan Or Dale E Ryan, 200
Division III - A
1st) Listed Entry
Division III - B
1st) URO1 UGRACH2 Skyler, Amb, Barbara Parker, 200
2nd) UACH Golden Baxter Of Bristow, Golden Retriever, Marina Symcox, 200
3rd) SV MC SI AN UACH PTE Jenmist's Boonshadow, German Shorthaired Pntr, Sally B Harris, Gordon Harris, 200
4th) UAGII Achilles' Heel, Australian Shepherd, William Linley Maxey, 199
UAGII Maxey's Uss Ryker, Australian Shepherd, Pamela S Maxey, 199
Caisson's Storm Chaser At Da-jo, German Shepherd Dog, Debra Hnath, 199
UCDX UAGII Rudy Du Baldo, Border Collie, Lenore Du Baldo, 195

Agility III - Judge: Dovie Ryan
Division I
1st) UGRACH4 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 200
2nd) PTN URO1 UCD UACHX Riley Girl Ii, Miniature Schnauzer, Ken Mc Donnell And Suzanne Mc Donnell, 200
3rd) UGRACH URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
4th) NN AI AV MC PTE UCDX UACHX URO1 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
UGRACH5 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 198
Division II
1st) UGRACH20 Joans Precious Rusty Deshler, Poodle, Joan C Davis, 200
2nd) NE NHD URX2 SI MC PTE UGRACH3 UCD UROC Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
3rd) UGRACH2 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 199
URO1 UCD UGRACH2 Ryan's Mr Guy, Lowchen, Dovie Ryan Or Dale E Ryan, 200
Division III
1st) URO1 UGRACH2 Skyler, Amb, Barbara Parker, 200
2nd) URO2 UAGII Smokehouse Pop The Cork, Bernese Mountain Dog, Carol Minden, 200
3rd) URO2 UACH Murray Hurst, Standard Poodle, Kevin Hurst, 198