▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Competition Dogs of the Ozarks / Sunday, Agility Trial 1

August 14, 2016

Location: Springfield, Missouri

High In Trial: UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 200
Agility I - Judge: Susan A Keller
Division I - A
1st) UAGI URO2 NE NI PTE AC Pic N Ezee's What's Up Doc, Papillon, Kathryn S Mc Hugh, 200
Division I - B
UGRACH URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 194.35
1st) NN AI AV MC PTE UCDX UACHX URO1 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
2nd) URO1 UCDX UAGII Alpha's Take It To Heart, Boston Terrier, Lorri Sheets And Mary V Miller, 197
Division II - A
1st) Weaver's Mr. Black Max, Miniature Schnauzer, Lynnette Weaver, Frank Weaver, 198.95
2nd) URO1 UAGII Lynnette's Mister Teddybear, Miniature Schnauzer, Lynnette Weaver, Frank Weaver, 193.5
Division II - B
1st) CA UAGII Bentley Drew Kucsik, Amb, Christie Kucsik Or Joihn Kucsik, 200
2nd) UAGI Mvp Allstar Yadi, Shetland Sheepdog, Becky C Frakes, 200
3rd) URO1 UAGII Kate Vega, Border Collie, Romeo Vega, 200
4th) UAGII Circle H Calie, Border Collie, Michele Hunzeker Or Larry Hunzeker, 200
URO1 UGRACH5 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 200
UAGII Haley Girl Run, Amb, Becky Rooker, 200
UAGII URO1 Crimson's Whiskey River, Min American Shepherd, Teresa Magness, 195
Division III - A
1st) Oaktree Murphy, Border Collie, Lawrence Hunzeker, 183.45
Division III - B
1st) UAGII URO1 The Academy's Trifecta Derby, Labrador Retriever, Janice L Johnson, Ben C Johnson, 200
2nd) URO1 UACH Laila The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka And Diane Kowalczyk, 200
3rd) UACHX Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 199
4th) UACHX Star The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka Or Diane Kowalczyk, 195
UAGII Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 193.26

Agility II - Judge: Susan A Keller
Division I - B
UGRACH URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
1st) NN AI AV MC PTE UCDX UACHX URO1 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
Division II - A
1st) URO1 UAGII Lynnette's Mister Teddybear, Miniature Schnauzer, Lynnette Weaver, Frank Weaver, 200
Division II - B
1st) URO1 UGRACH5 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 199
2nd) CA UAGII Bentley Drew Kucsik, Amb, Christie Kucsik Or Joihn Kucsik, 195
3rd) UAGII Haley Girl Run, Amb, Becky Rooker, 194.65
4th) UAGII URO1 Crimson's Whiskey River, Min American Shepherd, Teresa Magness, 187
Division III - A
1st) UAGII URO1 The Academy's Trifecta Derby, Labrador Retriever, Janice L Johnson, Ben C Johnson, 190
Division III - B
1st) UACHX Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 200
2nd) UACHX Star The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka Or Diane Kowalczyk, 199

Agility III - Judge: Susan A Keller
Division I
1st) UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 200
Division II
1st) URO1 UGRACH5 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 200
2nd) UCD UROC NBOB CA UACH GRCH Bamboo Run's Dark Knight SPOT-ON, Australian Shepherd, Terri A Rein, 198
Division III
1st) UACHX Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 200
2nd) UACHX Star The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka Or Diane Kowalczyk, 197