▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Competition Dogs of the Ozarks / Saturday, Agility Trial 2

August 13, 2016

Location: Springfield, Illinois

High In Trial: UAGII URO1 The Academy's Trifecta Derby, Labrador Retriever, Janice L Johnson, Ben C Johnson, 200
Agility I - Judge: Susan A Keller
Division I - A
1st) UAGI URO2 NE NI PTE AC Pic N Ezee's What's Up Doc, Papillon, Kathryn S Mc Hugh, 183
Division I - B
UGRACH URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
1st) CA UAGI Sv-chrimaso's Knight Reaper, Boston Terrier, Christie Kucsik, Pamela Preston, 200
2nd) NN AI AV MC PTE UCDX UACHX URO1 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
Division II - A
1st) Thomas's Daisy, Unrecognized, Tonna Thomas, 197.2
2nd) URO1 UAGII Lynnette's Mister Teddybear, Miniature Schnauzer, Lynnette Weaver, Frank Weaver, 193.5
Division II - B
1st) CA UAGII Bentley Drew Kucsik, Amb, Christie Kucsik Or Joihn Kucsik, 200
2nd) URO1 UGRACH5 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 200
3rd) UAGII Circle H Calie, Border Collie, Michele Hunzeker Or Larry Hunzeker, 199
4th) UGRACH2 Willtana's Brave Heart, Shetland Sheepdog, Diann O'neal And Michael O'neal, 195
URO1 UAGII Kate Vega, Border Collie, Romeo Vega, 195
UAGII URO1 Crimson's Whiskey River, Min American Shepherd, Teresa Magness, 191
Division III - A
1st) UAGII URO1 The Academy's Trifecta Derby, Labrador Retriever, Janice L Johnson, Ben C Johnson, 200
2nd) Oaktree Murphy, Border Collie, Lawrence Hunzeker, 191.44
3rd) Starlet Winds Of Battle, Unrecognized, Bobbie King, 170.66
Division III - B
1st) UACHX Star The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka Or Diane Kowalczyk, 200
2nd) URO1 UACH Laila The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka And Diane Kowalczyk, 200
3rd) UAGII Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 200
4th) URO3 UGRACH5 Beckys Brown Baron, Standard Poodle, Becky Ensz And Chris Ensz, 200
UACHX Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 192.25

Agility II - Judge: Susan A Keller
Division I - B
UGRACH URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
1st) NN AI AV MC PTE UCDX UACHX URO1 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
2nd) URO1 UCDX UAGII Alpha's Take It To Heart, Boston Terrier, Lorri Sheets And Mary V Miller, 197
3rd) CA UAGI Sv-chrimaso's Knight Reaper, Boston Terrier, Christie Kucsik, Pamela Preston, 185
Division II - A
1st) URO1 UAGII Lynnette's Mister Teddybear, Miniature Schnauzer, Lynnette Weaver, Frank Weaver, 200
2nd) Honeyhill Sweet Sir Galahad, Shetland Sheepdog, Debi D Foster, 190
3rd) Weaver's Mr. Black Max, Miniature Schnauzer, Lynnette Weaver, Frank Weaver, 185.03
Division II - B
1st) URO1 UAGII Kate Vega, Border Collie, Romeo Vega, 200
2nd) URO1 UGRACH5 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 200
3rd) UAGII URO1 Crimson's Whiskey River, Min American Shepherd, Teresa Magness, 197
4th) UGRACH2 Willtana's Brave Heart, Shetland Sheepdog, Diann O'neal And Michael O'neal, 187
Division III - A
1st) UAGII URO1 The Academy's Trifecta Derby, Labrador Retriever, Janice L Johnson, Ben C Johnson, 188
Division III - B
1st) URO1 UACH Laila The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka And Diane Kowalczyk, 200
2nd) UACHX Star The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka Or Diane Kowalczyk, 197
3rd) UACHX Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 190

Agility III - Judge: Susan A Keller
Division I
1st) UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 200
2nd) URO1 UCDX UAGII Alpha's Take It To Heart, Boston Terrier, Lorri Sheets And Mary V Miller, 196
Division II
1st) UCD UROC NBOB CA UACH GRCH Bamboo Run's Dark Knight SPOT-ON, Australian Shepherd, Terri A Rein, 199
2nd) UGRACH2 Willtana's Brave Heart, Shetland Sheepdog, Diann O'neal And Michael O'neal, 198
Division III
1st) URO3 UGRACH5 Beckys Brown Baron, Standard Poodle, Becky Ensz And Chris Ensz, 200
2nd) UACHX Star The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka Or Diane Kowalczyk, 199