▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Wolverine Dog Training Club / Sunday, Agility Trial 2

September 18, 2016

Location: Farmington Hills , Michigan

High In Trial: URO2 UGRACH9 Honeyrun's Hemisphere Dancer, Ns Duck Tolling Retriever, Quincie Wend, 200
Agility I - Judge: Peggy Ash Sturtz
Division I - A
1st) UAGI Lady Libby, Miniature Schnauzer, Christopher W De Forge, 198
2nd) UAGI URO1 Thornapple I Believe I Can Fly, Brussels Griffon, Janet Boudrie, 191.25
Division I - B
1st) UACH Mariahs Remembered Dreams, Shetland Sheepdog, Phyllis Puskar, 200
Division II - A
1st) UAGI URO1 Endsleys The Kieva To My Heart, Shetland Sheepdog, Casey Sunden, 200
Division II - B
1st) UAGII Great Lakes Charger, Unrecognized, Angela Broccardo, 200
2nd) UGRACH Prince Taz, American Eskimo, Phyllis Puskar, 199
3rd) UAGII Riley, Irish Terrier, David Kraus Or Debra Soverinsky, 198
Division III - A
1st) UAGI SHR URO1 GRCH Endeavor Just Like Heaven, Labrador Retriever, Jeanine M Asch, 199
2nd) Tarkovsky's Cinema Dream, Black Russian Terrier, Lisa Redick, 197
3rd) Sadie Rose, Australian Shepherd, Mark Bowman, 189
Division III - B
1st) UACHX Rylee, Amb, Eileen Kern, 200
2nd) UGRACH9 Grand Oakes Colleen's Trinity, Border Collie, Colleen Hinzmann, 200
3rd) UWP UGRACH UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 200
4th) NC CA UACHX Linda's Black Knight-mare, Standard Poodle, Linda Larson, 192

Agility II - Judge: Peggy Ash Sturtz
Division I - A
1st) UAGII NC Sweeter Than A Rose-violet, French Bulldog, Janet Boudrie, 198
Division I - B
1st) UACH Mariahs Remembered Dreams, Shetland Sheepdog, Phyllis Puskar, 199
2nd) UAGII Maeby Just A Little Nuts, Unrecognized, Stefanie Theis, 198
Division II - B
1st) URO2 UGRACH9 Honeyrun's Hemisphere Dancer, Ns Duck Tolling Retriever, Quincie Wend, 200
2nd) UAGII'PR'White Shadows Nova Hentschel, American Eskimo, Jeff Hentschel And Hillary Hentschel, 197
3rd) UGRACH Prince Taz, American Eskimo, Phyllis Puskar, 195
4th) UAGII Great Lakes Charger, Unrecognized, Angela Broccardo, 194
Division III - A
1st) UAGII Eli Kolt Bowman, Australian Shepherd, Emma Bowman, 194
Division III - B
1st) NC CA UACHX Linda's Black Knight-mare, Standard Poodle, Linda Larson, 200
2nd) UGRACH9 Grand Oakes Colleen's Trinity, Border Collie, Colleen Hinzmann, 200
3rd) UACHX Rylee, Amb, Eileen Kern, 200
4th) UWP UGRACH UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 199

Agility III - Judge: Peggy Ash Sturtz
Division II
1st) URO2 UGRACH9 Honeyrun's Hemisphere Dancer, Ns Duck Tolling Retriever, Quincie Wend, 200
Division III
1st) UGRACH9 Grand Oakes Colleen's Trinity, Border Collie, Colleen Hinzmann, 200