▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Autumn Winds Agility Club / Sunday, Agility Trial 2

September 18, 2016

Location: New Hill, North Carolina

High In Trial: UACHX Woodberrys Twice-baked Potato, Border Terrier, Nan Henderson And Andy Henderson, 200
Agility I - Judge: Jean Conroy
Division TOY - B
1st) UAGII Squire Murphy Of Schnitzel, Dachshund, Kathy Jo Lawson, 200
Division I - A
1st) Listed Entry
2nd) UAGI Sandpiper Bonnie Blue's Izzy, Poodle, Ann Baicy, Lyn Johnson, 197.49
3rd) UAGI Sophi, Unrecognized, Pattie Kline, 195.61
Division I - B
1st) UACHX Woodberrys Twice-baked Potato, Border Terrier, Nan Henderson And Andy Henderson, 200
2nd) UAGI Layla Lucas, Unrecognized, Deborah O Lucas, 193
Division II - A
1st) UAGI Wingler's White Oak Kira, English Shepherd, Rebecca C Wingler, 200
2nd) Chance Of My Lifetime, Standard Poodle, Cinda Eagles-murphy, 198
Division II - B
1st) UAGII Circle B's Cowboy Casanova, Australian Shepherd, Heather Hope Or Christopher Hope, 200
2nd) UACHX Indy's Checkered Finish, Border Collie, Karen Warda, 200
3rd) UACH Teh Gigglz, English Springer Spaniel, Lori Dircks, 200
4th) UAGI Shojin's Jack Gordon My Dino, Whippet, Michael P Murphy, 200
UAGII Wistwin Runnon Duncan, Shetland Sheepdog, Marianne Higgs, 200
UACHX UCD Shadow Hill's Night Spirit, Shetland Sheepdog, Marianne Higgs, 194.44
UAGI Familyaffairs Quicksilver Tori, Standard Poodle, Julie Blake, 189
Division III - A
1st) Thunder, Border Collie, Greg Stevenson, 197
Division III - B
1st) UAGII Woody, Collie, Karen Snipes, 193
2nd) UAGII Scout, Amb, Carmen H Bannon, 191

Agility II - Judge: Jean Conroy
Division TOY - B
1st) UAGII Squire Murphy Of Schnitzel, Dachshund, Kathy Jo Lawson, 197
Division I - A
1st) UAGII Pandy's Lay On Macduff, Cairn Terrier, Victoria Ann Brown, 200
Division II - B
1st) UAGII Circle B's Cowboy Casanova, Australian Shepherd, Heather Hope Or Christopher Hope, 200
2nd) UAGII Wistwin Runnon Duncan, Shetland Sheepdog, Marianne Higgs, 199
3rd) UAGI Flying Pucks Calamity Jane, Amb, Margaret J Durman, 185
Division III - A
1st) URO3 UAGII Ennis, Unrecognized, Connie Harter, 199
Division III - B
1st) UAGII Scout, Amb, Carmen H Bannon, 199

Agility III - Judge: Jean Conroy
Division I
1st) UACHX Woodberrys Twice-baked Potato, Border Terrier, Nan Henderson And Andy Henderson, 200
UNJ UGRACH UCD Sea Breeze Sandy Shore, Pembroke Welsh Corgi, Jean Conroy, 198
Division II
1st) UACH Teh Gigglz, English Springer Spaniel, Lori Dircks, 199