▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Trail Creek Dog Training Club, Inc. / Sunday, Agility Trial 2

October 9, 2016

Location: La Porte, Indiana

High In Trial: UCD URO1 UAGII GRCH Lk Michigan's Bold Masquerade, Australian Shepherd, Kallie Bontrager, 200
Agility I - Judge: Karen Dean
Division I - A
1st) UAGI URO1 UCD CH Mariahs Manhattan Mayhem, Shetland Sheepdog, Beverly A Zaiko, 195
2nd) Listed Entry
Division I - B
1st) UAGI Safranne Marvelous Quicksilver, Poodle, Lyndsay Klemens, 200
2nd) UACH Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 189
Division II - A
1st) UAGI Mylez Murphy Boozer, Soft-coat Wheaten Terrier, Alana Payne, 196
2nd) UAGI CH Wildfire's Painting The Black, Border Collie, Kimberly Stanton, 184
Division II - B
1st) UGRACH Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 200
2nd) URO1 UACH Rachel Loves Ewe, Border Collie, Debora Albright, Madison Albright, 200
3rd) URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 200
4th) UAGII Hy-tymes I Hear Crickets, Australian Cattle Dog, Jeanne Dilorenzo, 200
UAGI CH Shiver 2 Fast 2 Furious, Siberian Husky, Lisa Monge Or Tina Mc Ginnis, 175.65
Division III - A
1st) Remi, Unrecognized, Shannon Bolinger, 200
Division III - B
1st) UWP UGRACH UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 200
2nd) UCD URO1 UAGII GRCH Lk Michigan's Bold Masquerade, Australian Shepherd, Kallie Bontrager, 200
3rd) NV UJJCH UCD AC UGRACH URO3 Pokerflats Uninhibited Purkinje, Belgian Shepherd Dog, Lyndsay Klemens Or Jeffrey Klemens, 200
4th) UAGI GRCH Mary Sue's Timber, Siberian Husky, Danette Clayton, 200

Agility II - Judge: Karen Dean
Division II - A
1st) UCD UAGII URO1 CH Wildfire Rookie Of The Year, Border Collie, Kimberly Stanton, 198
Division II - B
1st) URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 200
2nd) URO1 UACH Rachel Loves Ewe, Border Collie, Debora Albright, Madison Albright, 195.9
3rd) UGRACH Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 195
Division III - A
1st) UAGII RATN RATO URO3 UCDX FO CH Von Schoene's Phantom Magic Zeus, Standard Poodle, Barbara L Schoene, 195
Division III - B
1st) UCD URO1 UAGII GRCH Lk Michigan's Bold Masquerade, Australian Shepherd, Kallie Bontrager, 200
2nd) UWP UGRACH UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 195

Agility III - Judge: Karen Dean
Division II
1st) UCD URO2 UACHX Bouncin Off The Wall Silly Sal, English Springer Spaniel, Dawn Harbison, 200
2nd) UGRACH Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 200
Division III
1st) UCD UACH Sir Traxalot, Amb, Michelle L Neel, Bethany Neel, 198