I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content

OFFICIAL: Dodge City Kennel Club (10/13/2018) / Saturday, Agility Trial 1

October 13, 2018

Hosted By: Dodge City Kennel Club

Location: Dodge City, Kansas

High in Trial: URO1 UGRACH4 Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 200

Agility I - Judge: Michelle Hoppes

Division I - B
1st) UACHX Max, W.highland White Terrier, Dee Smoll, 200
2nd) URO1 UACH Foxie, Amb, Rebekah Hink, 200
3rd) UACH Duststorm Heavenly Destinystar, Pug, Stephanie Clinesmith, Morgan Clinesmith, Courtney Clinesmith, 200
4th) UACH Haley Girl Run, Amb, Becky Rooker, 198
UAGII Bear, Unrecognized, Karen Mc Dowell, 196

Division II - A
1st) Piper Tiemeyer, Border Collie, Leroy Tiemeyer, 199

Division II - B
1st) URO1 UGRACH8 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 200
2nd) UAGII River Water Bandit, Unrecognized, Rebekah Hink, 199
3rd) UAGII Highsight's Little Boy Blue, Shetland Sheepdog, Diann O'neal, 195

Division III - B
1st) UAGII Rance, Unrecognized, June Mc Fadden, 200
2nd) URO1 UGRACH4 Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 200
3rd) UGRACH Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 200
4th) UAGII Squirt, Unrecognized, Lawrence Wasson, 200
UAGII'PR'Backroad's B J Mowgli, English Shepherd, Rachel Hink, 200
UACH Fyrebrick's Errik's Conclusion, Airedale Terrier, Richard A Benjes, Beverly S Benjes, 199

Agility II - Judge: Michelle Hoppes

Division I - A
1st) UAGI Bambie, Unrecognized, Orolia Ordonez, 189

Division I - B
1st) URO1 UACH Foxie, Amb, Rebekah Hink, 199
2nd) UAGII Bear, Unrecognized, Karen Mc Dowell, 195
3rd) UAGII Dust Storm Lauren The Wild One, Pug, Stephanie Clinesmith, Morgan Clinesmith, Courtney Clinesmith, 195
4th) UACH Haley Girl Run, Amb, Becky Rooker, 181.24

Division II - B
1st) URO1 UGRACH8 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 200
2nd) UAGII River Water Bandit, Unrecognized, Rebekah Hink, 199

Division III - A
1st) UAGI Ellie Mae, Australian Shepherd, Amanda Dunlavy, 194

Division III - B
1st) UAGII Ethan's Prairie Ranger, Labrador Retriever, Ethan Dick, 200
2nd) UGRACH Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 200
3rd) UAGII Rance, Unrecognized, June Mc Fadden, 199
4th) UAGII Sasha Marie, Belgian Shepherd Dog, Rick Newton, 199
URO1 UGRACH4 Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 199

Agility III - Judge: Michelle Hoppes

Division II
1st) URO1 UGRACH8 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 200

Division III
1st) URO1 UGRACH4 Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 200
2nd) UGRACH Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 199

View Event >