▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: High Five Canine Club / Saturday, Agility Trial 2

October 8, 2016

Location: Johannesburg, Michigan

High In Trial: UACHX Acdc Five Creek's Lil Jillaroo, Australian Cattle Dog, Hannah Barthlow, 200
Agility I - Judge: Kim A Smith
Division I - A
1st) Bennie, Jack Russell Terrier, Colleen Wilkinson, 190
Division I - B
1st) UAGII Enthralling's Libby Girl, Shetland Sheepdog, Agnes Shaw, 200
2nd) UAGI Cinderbay's Ear Comes Trouble, Papillon, Kim Brown, 172.05
Division II - A
1st) UAGII SHR URO1 GRCH Endeavor Just Like Heaven, Labrador Retriever, Jeanine M Asch, 200
2nd) Claircreek Fitzcaraldo, Portuguese Water Dog, Catherine A Seaman And William H Seaman, 200
3rd) UAGI URO1 Liberty's Precious Lady SPOT, Shetland Sheepdog, Carol A Saylor And Jane Mc Manus, 198
4th) Sir Baxter, Jack Russell Terrier, Teresa Migda, 188
Division II - B
1st) URO2 UGRACH10 Honeyrun's Hemisphere Dancer, Ns Duck Tolling Retriever, Quincie Wend, 200
2nd) URO1 UACHX Honeyrun's Little Red Gem, Ns Duck Tolling Retriever, Quincie Wend, 200
3rd) UAGII Wigglebutt Lahdeedah, Australian Shepherd, Christine Nelson, 194
4th) UAGI URO1 Honeyrun's Dark N Stormy, Ns Duck Tolling Retriever, Quincie Wend, 192.37
UAGI "r" Shiny Spur, Australian Cattle Dog, Beckie Gauld, 179.84
Division III - A
1st) UAGI Pp Lea Annimals Sweet Tater, English Shepherd, Lea Ann Elliott, 198
2nd) UAGI Riverrun In A Dory, Portuguese Water Dog, William Seaman And Catherine Seaman, 198
Division III - B
1st) UAGII Lyonnais Magic Dragon Flame, Border Collie, Thomas Chase Or Carrie A Chase, 200
2nd) NC CA UACHX Linda's Black Knight-mare, Standard Poodle, Linda Larson, 200
3rd) GNJCH UAGII CA Kmk In A Play'n Brown Rapper, German Shorthaired Pntr, Andrea P Jackson Or Karl Jackson, 200
4th) AV AE NN PTS AC UJJ UACH Little Miss Skye, German Shepherd Dog, Barbara Tardiff, 200
UACHX Rylee, Amb, Eileen Kern, 195

Agility II - Judge: Kim A Smith
Division II - A
1st) UAGII SHR URO1 GRCH Endeavor Just Like Heaven, Labrador Retriever, Jeanine M Asch, 195
Division II - B
1st) UACHX Acdc Five Creek's Lil Jillaroo, Australian Cattle Dog, Hannah Barthlow, 200
2nd) URO2 UGRACH10 Honeyrun's Hemisphere Dancer, Ns Duck Tolling Retriever, Quincie Wend, 200
UCD URO2 UGRACH GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 198
Division III - B
1st) AV AE NN PTS AC UJJ UACH Little Miss Skye, German Shepherd Dog, Barbara Tardiff, 200
2nd) NC CA UACHX Linda's Black Knight-mare, Standard Poodle, Linda Larson, 200
3rd) UAGII Chasin' The Storm, Border Collie, Linda Lavolette, 193

Agility III - Judge: Kim A Smith
Division II
1st) URO2 UGRACH10 Honeyrun's Hemisphere Dancer, Ns Duck Tolling Retriever, Quincie Wend, 200
Division III
1st) UNJ UGRACH Riverend Finn Mccool, Golden Retriever, Patricia Bernat, 200
2nd) UACHX Rylee, Amb, Eileen Kern, 200