▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: High Five Canine Club / Saturday, Agility Trial 1

October 8, 2016

Location: Johannesburg, Michigan

High In Trial: UACHX Acdc Five Creek's Lil Jillaroo, Australian Cattle Dog, Hannah Barthlow, 200
Agility I - Judge: Kim A Smith
Division I - A
1st) Bennie, Jack Russell Terrier, Colleen Wilkinson, 196
Division I - B
1st) UAGII Solstice Surri Girl, Shetland Sheepdog, Agnes Shaw, 200
2nd) UAGI Cinderbay's Ear Comes Trouble, Papillon, Kim Brown, 199
Division II - A
1st) UAGI URO1 Liberty's Precious Lady SPOT, Shetland Sheepdog, Carol A Saylor And Jane Mc Manus, 200
2nd) UAGII SHR URO1 GRCH Endeavor Just Like Heaven, Labrador Retriever, Jeanine M Asch, 199
3rd) Sir Baxter, Jack Russell Terrier, Teresa Migda, 173.76
Division II - B
1st) URO1 UACHX Honeyrun's Little Red Gem, Ns Duck Tolling Retriever, Quincie Wend, 200
2nd) URO2 UGRACH10 Honeyrun's Hemisphere Dancer, Ns Duck Tolling Retriever, Quincie Wend, 200
3rd) UAGII Wigglebutt Lahdeedah, Australian Shepherd, Christine Nelson, 198
4th) UAGI "r" Shiny Spur, Australian Cattle Dog, Beckie Gauld, 195
UAGI URO1 Honeyrun's Dark N Stormy, Ns Duck Tolling Retriever, Quincie Wend, 179.92
UCD URO2 UGRACH GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 199
Division III - A
1st) UAGI Riverrun In A Dory, Portuguese Water Dog, William Seaman And Catherine Seaman, 195
Division III - B
1st) UAGII Lyonnais Magic Dragon Flame, Border Collie, Thomas Chase Or Carrie A Chase, 200
2nd) UACHX Rylee, Amb, Eileen Kern, 200
3rd) AV AE NN PTS AC UJJ UACH Little Miss Skye, German Shepherd Dog, Barbara Tardiff, 200
4th) GNJCH UAGII CA Kmk In A Play'n Brown Rapper, German Shorthaired Pntr, Andrea P Jackson Or Karl Jackson, 195
NC CA UACHX Linda's Black Knight-mare, Standard Poodle, Linda Larson, 190

Agility II - Judge: Kim A Smith
Division II - A
1st) UAGII SHR URO1 GRCH Endeavor Just Like Heaven, Labrador Retriever, Jeanine M Asch, 194
Division II - B
1st) UACHX Acdc Five Creek's Lil Jillaroo, Australian Cattle Dog, Hannah Barthlow, 200
2nd) USR UFR UGRACH2 Lea Annimal's Rocky, Jagdterrier, Lea Ann Elliott, 199
3rd) URO1 UACHX Honeyrun's Little Red Gem, Ns Duck Tolling Retriever, Quincie Wend, 199
4th) URO2 UGRACH10 Honeyrun's Hemisphere Dancer, Ns Duck Tolling Retriever, Quincie Wend, 199
UAGII Wigglebutt Lahdeedah, Australian Shepherd, Christine Nelson, 195
UCD URO2 UGRACH GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
Division III - B
1st) NC CA UACHX Linda's Black Knight-mare, Standard Poodle, Linda Larson, 200
2nd) UAGII Chasin' The Storm, Border Collie, Linda Lavolette, 199
3rd) UACHX Rylee, Amb, Eileen Kern, 199
4th) UAGII Lyonnais Magic Dragon Flame, Border Collie, Thomas Chase Or Carrie A Chase, 195

Agility III - Judge: Kim A Smith
Division II
1st) UACHX Acdc Five Creek's Lil Jillaroo, Australian Cattle Dog, Hannah Barthlow, 200
2nd) URO2 UGRACH10 Honeyrun's Hemisphere Dancer, Ns Duck Tolling Retriever, Quincie Wend, 200
3rd) UGRACH Zippo, Australian Shepherd, Christine Nelson, 200
Division III
1st) UNJ UGRACH Riverend Finn Mccool, Golden Retriever, Patricia Bernat, 200