I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content

OFFICIAL: Capital City Canine Club (09/22/2018) / Sunday, Agility Trial 2

September 23, 2018

Location: Williamston, Michigan

High in Trial: GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH5 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 199

Agility I - Judge: Linda Lavolette

Division I - A
1st) Listed Entry

Division I - B
1st) UAGII Milkywey's Big Payday, Pembroke Welsh Corgi, Helen Gaynor, 195

Division II - A
1st) UAGI Apple Acres Winsum Polar Express, Shetland Sheepdog, Alicia Duffey, 200
2nd) UAGI SC AN CH Safe Harbor's Keeping The Faith, English Cocker Spaniel, Shelly M Barton, 196

Division II - B
1st) UAGII URO3 Endsleys The Kieva To My Heart, Shetland Sheepdog, Casey Sunden, 200
2nd) URO2 UACHX Wyndstorm's Tillie Vanilli, Shetland Sheepdog, Jill Henderson, 200
3rd) UAGII Sigga, Unrecognized, Sharon Atkins, 199
4th) GSJCH URX3 UCD UACHX SN UROG CA PTE Davis' Caramel Covered Cookie SPOT, Border Collie, Ellen M Davis, 197
URX3 UGRACH2 UROG UCD Maplewoods Chrome, Leather & Lace, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 194

Division III - A
1st) UAGI Serendipity Sketchbook, Australian Shepherd, Pat Harrison, 192

Division III - B
1st) GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH5 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 200
2nd) NBOB GRCH UACH Domburg Icandy, Belgian Shepherd Dog, Nikki Swap, 200
3rd) CH UCD UAGII PTA URO3 Shadyviews Mythodical Sarajane, Irish Setter, Marty Siegrist, Megen Spencer, 199
4th) UAGII Smudge, Unrecognized, Pam Hawkins, 192

Agility II - Judge: Linda Lavolette

Division I - A
1st) NN UAGI AC PTE URO3 Merit's Pi In The Sky SPOT, Manchester Terrier, Marilyn De Roover, 200

Division I - B
1st) UAGII Milkywey's Big Payday, Pembroke Welsh Corgi, Helen Gaynor, 194

Division II - A
1st) Listed Entry

Division II - B
1st) UAGII Twobytwo Only Diamonds Will Do SPOT-ON, Lagotto Romagnolo, Margaret E Andreau, 200
2nd) UAGII URO3 Endsleys The Kieva To My Heart, Shetland Sheepdog, Casey Sunden, 200
3rd) URX3 UGRACH2 UROG UCD Maplewoods Chrome, Leather & Lace, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
4th) GSJCH URX3 UCD UACHX SN UROG CA PTE Davis' Caramel Covered Cookie SPOT, Border Collie, Ellen M Davis, 199
URO2 UACHX Wyndstorm's Tillie Vanilli, Shetland Sheepdog, Jill Henderson, 195

Division III - B
1st) GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH5 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 200
2nd) UACH Grand Oakes Into The Matrix, Border Collie, Colleen Hinzmann, 200
3rd) CH UCD UAGII PTA URO3 Shadyviews Mythodical Sarajane, Irish Setter, Marty Siegrist, Megen Spencer, 191

Agility III - Judge: Linda Lavolette

Division II
1st) URX3 UGRACH2 UROG UCD Maplewoods Chrome, Leather & Lace, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
2nd) GSJCH URX3 UCD UACHX SN UROG CA PTE Davis' Caramel Covered Cookie SPOT, Border Collie, Ellen M Davis, 197

Division III
1st) GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH5 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 200
2nd) UACH Grand Oakes Into The Matrix, Border Collie, Colleen Hinzmann, 197.72

View Event >