I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content

OFFICIAL: Bark River Dog Club (09/01/2018) / Saturday, Agility Trial 2

September 1, 2018

Hosted By: Bark River Dog Club

Location: Ixonia, Wisconsin

High in Trial: CH UGRACH24 Roseview Changin My Stars SPOT, Shetland Sheepdog, Kimberly A Charles And Bruce Winter, 200

Agility I - Judge: Kim A Smith

Division I - B
1st) URO1 UACH Heartland Gettin That Irish Cream SPOT-ON, Unrecognized, Cassandra Benzing, 198
2nd) UACHX URO2 Molly, Amb, Ellen Geiger, 198
3rd) CH UAGII Chatham Take Me As I Am, Cavalier Kng.chas.spaniel, Lori Grootemaat, 192

Division II - B
1st) CH UGRACH24 Roseview Changin My Stars SPOT, Shetland Sheepdog, Kimberly A Charles And Bruce Winter, 200
2nd) CH UAGII CHF Ibsen Du Mas D'pataula TAN WRT, Epagneul Breton, Denine Ackerbauer, 200
3rd) UCDX UAGII URO1 Royalty's Stryke Up The Band, Shetland Sheepdog, Barbara Duren, 200
4th) UUD UGRACH4 M.y. Tennessee Treasure, Amb, Maridel Y Hein, 200
CA UACH Winters Maximum Overdrive SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kimberly Charles, 200
UAGI Deacon Blues Josie, Shetland Sheepdog, Julie Lentz-andrus, 200
CA UAGII Winters Jokers Wild SPOT, Shetland Sheepdog, Bruce Winter, 193

Division III - A
1st) Winterstarz Stella Mira, Alaskan Malamute, Patrice Herzfeld, Mark C Herzfeld, 197
2nd) Technique Brannagain Yattwowya, Golden Retriever, Deborah Puza, Jean Granger, 194
3rd) UAGI Drake, Labrador Retriever, Mary Kristine Pohl, 172.93

Division III - B
1st) URO1 UAGII Alfie Maki, Unrecognized, Russell Maki, 200

Agility II - Judge: Kim A Smith

Division I - B
1st) UACHX URO2 Molly, Amb, Ellen Geiger, 200
2nd) URO1 UACH Heartland Gettin That Irish Cream SPOT-ON, Unrecognized, Cassandra Benzing, 189

Division II - B
1st) CH UGRACH24 Roseview Changin My Stars SPOT, Shetland Sheepdog, Kimberly A Charles And Bruce Winter, 200
2nd) UCDX UAGII URO1 Royalty's Stryke Up The Band, Shetland Sheepdog, Barbara Duren, 195
3rd) CH UAGII CHF Ibsen Du Mas D'pataula TAN WRT, Epagneul Breton, Denine Ackerbauer, 195
4th) UUD UGRACH4 M.y. Tennessee Treasure, Amb, Maridel Y Hein, 193
CA UACH Winters Maximum Overdrive SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kimberly Charles, 190

Division III - A
1st) URO1 UAGII Powderhound's Over N Over Again, Alaskan Malamute, Jennifer Effler-leveille, 200
2nd) UAGII Lake-breeze Poseidon Kingofthesea, Portuguese Water Dog, Shelley Bundy King, Hallie A King, 190

Division III - B
1st) Listed Entry

Agility III - Judge: Kim A Smith

Division I
1st) UACHX URO2 Molly, Amb, Ellen Geiger, 199

Division II
1st) URX UCDX UROC UGRACH2 GRCH Wund-r Y The Game Is Afoot, Keeshond, Donna L Schmitt And Katrina C Guse, 200
2nd) UUD UGRACH4 M.y. Tennessee Treasure, Amb, Maridel Y Hein, 199

View Event >