I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content

OFFICIAL: United Dog Training Club Of St Petersburg (08/04/2018) / Sunday, Agility Trial 2

August 5, 2018

Hosted By: United Dog Training Club Of St Petersburg

Location: St. Petersburg, Florida

High in Trial: UNJ UCD UACHX CH Shenanigans' Midas Touch, Pembroke Welsh Corgi, Shelly Libberton, Jane Libberton, 200

Agility I - Judge: Lisa Denham

Division TOY - A
1st) UAGII Magnolise Ty, Papillon, Helen M Yettaw, 194.91
2nd) Listed Entry

Division I - A
1st) Kelly George, Unrecognized, Roberta Dickson, 199
2nd) UAGI Helen & Lu's Happy Beach Buddy, Papillon, Helen M Yettaw, 195

Division I - B
UGRACH Lady Franchesca, Miniature Schnauzer, John Denham And Lisa Denham, 200
1st) UNJ UCD UACHX CH Shenanigans' Midas Touch, Pembroke Welsh Corgi, Shelly Libberton, Jane Libberton, 200
2nd) UCDX UACH Linnea's-rolins Shady Lady, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
3rd) UAGII Rainbow Dolcetto, Cavalier Kng.chas.spaniel, Brenda Jameson, 200
4th) UAGI Linea Rolin Diva Th Dev Mmdoit, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo, Robert J Saputo, 199
UAGI Moka Orange Dog, Unrecognized, Margarita R Douglas, 195

Division II - A
1st) Listed Entry

Division II - B
1st) UAGII Karadale Livin' On The Edge, Poodle, Loni Coleman, 200
2nd) UACHX UCDX Linnea's Jusdandy Blaz'n Star, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
3rd) Listed Entry

Division III - A
1st) UAGII Murphy Martin, Unrecognized, Mona Martin, 200
2nd) UAGI Zoe Martin, Unrecognized, Mona Martin, 200
3rd) UAGI Jan'z Ultra Fine Magic Marker, German Shorthaired Pntr, Peg Mueller, 173.77

Division III - B
1st) UAGII Adamas Solar Flare, Doberman Pinscher, Peg Mueller, 200
2nd) UWPV CAS UWPCH UNJ UGRACH Scarlett Wynd, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 198
3rd) UAGII Autumns Rosemary For Rememberance, Golden Retriever, Linda E. Wilken, 197
4th) UAGII Aftershock Star Magic Lady, Belgian Shepherd Dog, Penrose H Rowley, 189

Agility II - Judge: Lisa Denham

Division TOY - A
1st) UAGII Magnolise Ty, Papillon, Helen M Yettaw, 187.09

Division I - A
1st) UAGI Helen & Lu's Happy Beach Buddy, Papillon, Helen M Yettaw, 184

Division I - B
UACHX Prince Forrest Denham, Miniature Schnauzer, Lisa Denham, 195
1st) UNJ UCD UACHX CH Shenanigans' Midas Touch, Pembroke Welsh Corgi, Shelly Libberton, Jane Libberton, 200
2nd) UAGII Rainbow Dolcetto, Cavalier Kng.chas.spaniel, Brenda Jameson, 200
3rd) UACH UCDX Linnea's-rolins Sassie, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 199
4th) UACHX Rustling Oaks Strutter, Parson Russell Terrier, Jennifer Miller, 197

Division II - A
1st) Listed Entry
2nd) UAGI Annie, Unrecognized, Sonya Jacobson Danile, 194.64

Division II - B
1st) UAGII Karadale Livin' On The Edge, Poodle, Loni Coleman, 200
2nd) UACHX UCDX Linnea's Jusdandy Blaz'n Star, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
3rd) UACHX Kiyara Schmidts Herr Hans Zwei, Standard Poodle, Deborah L Schmidt, 183.39

Division III - A
1st) UAGII Murphy Martin, Unrecognized, Mona Martin, 195

Division III - B
1st) UWPV CAS UWPCH UNJ UGRACH Scarlett Wynd, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
2nd) UAGII Adamas Solar Flare, Doberman Pinscher, Peg Mueller, 198
3rd) RATO UCD UWP CAS URO1 UNJ RATN UGRACH6 Jessie Jane Of Kingfisher, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 198
4th) UAGII Autumns Rosemary For Rememberance, Golden Retriever, Linda E. Wilken, 189

Agility III - Judge: Lisa Denham

Division III
1st) UWPV CAS UWPCH UNJ UGRACH Scarlett Wynd, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
2nd) UACHX Lotte Liz, Weimaraner, Lynne E Belcher, 199

View Event >