I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content

OFFICIAL: United Dog Training Club Of St Petersburg (08/04/2018) / Saturday, Agility Trial 2

August 4, 2018

Hosted By: United Dog Training Club Of St Petersburg

Location: St. Petersburg, Florida

High in Trial: UACHX UCDX Linnea's Jusdandy Blaz'n Star, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200

Agility I - Judge: Joanne Killeen

Division TOY - A
1st) Listed Entry
2nd) UAGII Magnolise Ty, Papillon, Helen M Yettaw, 200

Division I - A
1st) UAGI Helen & Lu's Happy Beach Buddy, Papillon, Helen M Yettaw, 190

Division I - B
1st) UACHX Rustling Oaks Strutter, Parson Russell Terrier, Jennifer Miller, 200
2nd) UACH UCDX Linnea's-rolins Sassie, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
3rd) UNJ UCD UACHX CH Shenanigans' Midas Touch, Pembroke Welsh Corgi, Shelly Libberton, Jane Libberton, 200
4th) Listed Entry
UCDX UACH Linnea's-rolins Shady Lady, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
URO2 UGRACH Maya Birthday Present, Miniature Schnauzer, Linda Larsen Or Edward Larsen, 200
UACH Ed's Smoken Rosie, Miniature Schnauzer, Linda Larsen, 200
UAGII Rainbow Dolcetto, Cavalier Kng.chas.spaniel, Brenda Jameson, 199
UGRACH Lady Franchesca, Miniature Schnauzer, John Denham And Lisa Denham, 198
UAGI Moka Orange Dog, Unrecognized, Margarita R Douglas, 198
UAGII Rolinsamelia Seriel Sweet Tea, Shetland Sheepdog, Andrea H Carter, Arnold H Carter, 198
URO3 UCD UAGII Himark Cruiser Of My Heart, Shetland Sheepdog, Theresa Colbert, 197
UAGII Rolins Kung Fu Panda, Shetland Sheepdog, Andrea Carter, 192

Division II - B
1st) UACHX UCDX Linnea's Jusdandy Blaz'n Star, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
2nd) Listed Entry
3rd) UACHX Kiyara Schmidts Herr Hans Zwei, Standard Poodle, Deborah L Schmidt, 200
4th) UAGII Linnea's-rolins Lia, Shetland Sheepdog, Andrea Carter, 199
UAGII Karadale Livin' On The Edge, Poodle, Loni Coleman, 188

Division III - A
1st) UAGII Murphy Martin, Unrecognized, Mona Martin, 200
2nd) UAGI Zoe Martin, Unrecognized, Mona Martin, 198
3rd) UAGI Jan'z Ultra Fine Magic Marker, German Shorthaired Pntr, Peg Mueller, 192.93

Division III - B
1st) UWPV CAS UWPCH UNJ UGRACH Scarlett Wynd, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
2nd) UAGII Adamas Solar Flare, Doberman Pinscher, Peg Mueller, 200
3rd) RATO UCD UWP CAS URO1 UNJ RATN UGRACH6 Jessie Jane Of Kingfisher, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
4th) UAGII Johmanda's It's About Time, Greater Swiss Mtn. Dog, Kim Floyd, 198
UAGII Autumns Rosemary For Rememberance, Golden Retriever, Linda E. Wilken, 197
UAGII Aftershock Star Magic Lady, Belgian Shepherd Dog, Penrose H Rowley, 195

Agility II - Judge: Joanne Killeen

Division TOY - A
1st) UAGII Magnolise Ty, Papillon, Helen M Yettaw, 200

Division I - B
1st) UGRACH Lady Franchesca, Miniature Schnauzer, John Denham And Lisa Denham, 200
2nd) UCDX UACH Linnea's-rolins Shady Lady, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
3rd) Listed Entry
4th) URO2 UGRACH Maya Birthday Present, Miniature Schnauzer, Linda Larsen Or Edward Larsen, 200
UAGII Rolinsamelia Seriel Sweet Tea, Shetland Sheepdog, Andrea H Carter, Arnold H Carter, 200
UAGI Moka Orange Dog, Unrecognized, Margarita R Douglas, 198
URO3 UCD UAGII Himark Cruiser Of My Heart, Shetland Sheepdog, Theresa Colbert, 196
UAGII Rolins Kung Fu Panda, Shetland Sheepdog, Andrea Carter, 195
UACH UCDX Linnea's-rolins Sassie, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 195
UACHX Rustling Oaks Strutter, Parson Russell Terrier, Jennifer Miller, 189

Division II - B
1st) UACHX UCDX Linnea's Jusdandy Blaz'n Star, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
2nd) UAGII Linnea's-rolins Lia, Shetland Sheepdog, Andrea Carter, 192

Division III - A
1st) UAGII Murphy Martin, Unrecognized, Mona Martin, 200
2nd) UAGI Zoe Martin, Unrecognized, Mona Martin, 195

Division III - B
1st) UACH Cherish The Moment SPOT-ON, Australian Shepherd, Gwendolyn Arvilla Ritz, 200
2nd) UAGII Adamas Solar Flare, Doberman Pinscher, Peg Mueller, 200
3rd) UWPV CAS UWPCH UNJ UGRACH Scarlett Wynd, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
4th) RATO UCD UWP CAS URO1 UNJ RATN UGRACH6 Jessie Jane Of Kingfisher, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
UAGII Johmanda's It's About Time, Greater Swiss Mtn. Dog, Kim Floyd, 199
URO1 UAGII Echota's Bazinga SPOT-ON, Belgian Shepherd Dog, Susan Norton Kirkpatrick, 198
UAGII Autumns Rosemary For Rememberance, Golden Retriever, Linda E. Wilken, 197
UAGII Aftershock Star Magic Lady, Belgian Shepherd Dog, Penrose H Rowley, 191

Agility III - Judge: Joanne Killeen

Division I
1st) URO2 UGRACH Maya Birthday Present, Miniature Schnauzer, Linda Larsen Or Edward Larsen, 200
2nd) UACHX Rustling Oaks Strutter, Parson Russell Terrier, Jennifer Miller, 199
3rd) UGRACH Lady Franchesca, Miniature Schnauzer, John Denham And Lisa Denham, 199

Division II
1st) UACHX UCDX Linnea's Jusdandy Blaz'n Star, Shetland Sheepdog, Linnea D Saputo And Robert J Saputo, 200
2nd) UACHX Kiyara Schmidts Herr Hans Zwei, Standard Poodle, Deborah L Schmidt, 200

Division III
1st) RATO UCD UWP CAS URO1 UNJ RATN UGRACH6 Jessie Jane Of Kingfisher, Amb, Amy Maxfield Or Wade Shetler, 200
2nd) UACHX Lotte Liz, Weimaraner, Lynne E Belcher, 197

View Event >