I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content

OFFICIAL: Competition Dogs Of The Ozarks (07/07/2018) / Sunday, Agility Trial 2

July 8, 2018

Hosted By: Competition Dogs Of The Ozarks

Location: Springfield, Missouri

High in Trial: UAGII URO1 Crimson's Whiskey River, Min American Shepherd, Teresa Magness, 200

Agility I - Judge: Susan A Keller

Division I - A
1st) UAGII NC Cali, Unrecognized, Tony Hahn, 199

Division I - B
UACH Elan Honey Bear, Bichon Frise, Susan A Keller, 200
1st) CA UAGII Sv-chrimaso's Knight Reaper, Boston Terrier, Christie Kucsik, Pamela Preston, 200
2nd) UAGI AN CH MC PTE RATN Tri-umph Table Dancer SPOT, Pembroke Welsh Corgi, Lyn Johnson, 200
3rd) URX AHD MN EC UCDX UGRACH3 UROC Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
4th) MN RATN UAGII PTE Tartan's White Tie And Tails SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Lyn Johnson, 199
Chrimaso's Mellow Yellow, Boston Terrier, Christie Kucsik, John Kucsik, 188

Division II - A
1st) UAGII Sister Meg, Border Collie, Barbara Vega, 200

Division II - B
1st) UAGII URO1 Crimson's Whiskey River, Min American Shepherd, Teresa Magness, 200
2nd) UAGII Dottie Gidget Miranti, Treeing Feist, Susan Miranti, Joseph P Miranti Jr, 200
3rd) URO1 UAGI Thomas's Daisy, Unrecognized, Tonna Thomas, 200
4th) UAGII Circle H Calie, Border Collie, Michele Hunzeker Or Larry Hunzeker, 200
UAGII Circle H Windy, Shetland Sheepdog, Susan Miranti, Joe Miranti, 200
Fab4 Blues Gunner, Min American Shepherd, Tonna Thomas, 200
UAGII Highsight's Little Boy Blue, Shetland Sheepdog, Diann O'neal, 190

Division III - B
1st) UACHX Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 200
2nd) URO1 UGRACH Laila The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka And Diane Kowalczyk, 200
3rd) URO2 CH Bamboo Run's Saloon Girl, Australian Shepherd, Terri Rein, Harry Owens, 200
4th) UAGII URO1 Trevors Nightime Miracle, Amb, Karen Kathka, 199
UACH Fyrebrick's Errik's Conclusion, Airedale Terrier, Richard A Benjes, Beverly S Benjes, 198

Agility II - Judge: Susan A Keller

Division I - A
1st) UAGII NC Cali, Unrecognized, Tony Hahn, 195

Division I - B
UACH Elan Honey Bear, Bichon Frise, Susan A Keller, 200
1st) URX AHD MN EC UCDX UGRACH3 UROC Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
2nd) URO1 UCDX UAGII Alpha's Take It To Heart, Boston Terrier, Lorri Sheets And Mary V Miller, 197

Division II - A
1st) UAGII Sister Meg, Border Collie, Barbara Vega, 200
2nd) UAGII Circle H Windy, Shetland Sheepdog, Susan Miranti, Joe Miranti, 200
3rd) UAGII Dottie Gidget Miranti, Treeing Feist, Susan Miranti, Joseph P Miranti Jr, 200
4th) URO1 UAGI Thomas's Daisy, Unrecognized, Tonna Thomas, 192

Division II - B
1st) UAGII Highsight's Little Boy Blue, Shetland Sheepdog, Diann O'neal, 195
2nd) UACH Honeyhill Sweet Sir Galahad SPOT, Shetland Sheepdog, Debi D Foster, 195

Division III - B
1st) URO1 UGRACH Laila The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka And Diane Kowalczyk, 200

Agility III - Judge: Susan A Keller

Division I
1st) URX AHD MN EC UCDX UGRACH3 UROC Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200

Division III
1st) UACH Fyrebrick's Errik's Conclusion, Airedale Terrier, Richard A Benjes, Beverly S Benjes, 199

View Event >