I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content

OFFICIAL: Competition Dogs Of The Ozarks (07/07/2018) / Sunday, Agility Trial 1

July 8, 2018

Hosted By: Competition Dogs Of The Ozarks

Location: Springfield, Missouri

High in Trial: UAGII URO1 Crimson's Whiskey River, Min American Shepherd, Teresa Magness, 200

Agility I - Judge: Susan A Keller

Division I - B
UACH Elan Honey Bear, Bichon Frise, Susan A Keller, 200
1st) MN RATN UAGII PTE Tartan's White Tie And Tails SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Lyn Johnson, 200
2nd) CA UAGII Sv-chrimaso's Knight Reaper, Boston Terrier, Christie Kucsik, Pamela Preston, 200
3rd) URX AHD MN EC UCDX UGRACH3 UROC Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
4th) Chrimaso's Mellow Yellow, Boston Terrier, Christie Kucsik, John Kucsik, 195

Division II - A
1st) UAGII Sister Meg, Border Collie, Barbara Vega, 200

Division II - B
1st) UAGII URO1 Crimson's Whiskey River, Min American Shepherd, Teresa Magness, 200
2nd) URO1 UAGI Thomas's Daisy, Unrecognized, Tonna Thomas, 200
3rd) UAGII Circle H Calie, Border Collie, Michele Hunzeker Or Larry Hunzeker, 200
4th) UAGII Dottie Gidget Miranti, Treeing Feist, Susan Miranti, Joseph P Miranti Jr, 200
UAGII Circle H Windy, Shetland Sheepdog, Susan Miranti, Joe Miranti, 200
UAGII Highsight's Little Boy Blue, Shetland Sheepdog, Diann O'neal, 192

Division III - B
1st) UACHX Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 200
2nd) URO1 UGRACH Laila The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka And Diane Kowalczyk, 200
3rd) UACH Fyrebrick's Errik's Conclusion, Airedale Terrier, Richard A Benjes, Beverly S Benjes, 200

Agility II - Judge: Susan A Keller

Division I - A
1st) UAGII NC Cali, Unrecognized, Tony Hahn, 190

Division I - B
UACH Elan Honey Bear, Bichon Frise, Susan A Keller, 200
1st) URX AHD MN EC UCDX UGRACH3 UROC Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
2nd) MN RATN UAGII PTE Tartan's White Tie And Tails SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Lyn Johnson, 195
3rd) URO1 UCDX UAGII Alpha's Take It To Heart, Boston Terrier, Lorri Sheets And Mary V Miller, 194
4th) CA UAGII Sv-chrimaso's Knight Reaper, Boston Terrier, Christie Kucsik, Pamela Preston, 193

Division II - A
1st) UAGII Sister Meg, Border Collie, Barbara Vega, 200
2nd) URO1 UAGI Thomas's Daisy, Unrecognized, Tonna Thomas, 200
3rd) UAGII Circle H Windy, Shetland Sheepdog, Susan Miranti, Joe Miranti, 198
4th) UAGII Dottie Gidget Miranti, Treeing Feist, Susan Miranti, Joseph P Miranti Jr, 195

Division II - B
1st) UAGII URO1 Crimson's Whiskey River, Min American Shepherd, Teresa Magness, 200
2nd) UACH Honeyhill Sweet Sir Galahad SPOT, Shetland Sheepdog, Debi D Foster, 200
3rd) UAGII Circle H Calie, Border Collie, Michele Hunzeker Or Larry Hunzeker, 195

Division III - B
1st) URO1 UGRACH Laila The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka And Diane Kowalczyk, 200
2nd) UACHX Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 190

Agility III - Judge: Susan A Keller

Division I
1st) URX AHD MN EC UCDX UGRACH3 UROC Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200

Division III
1st) UACH Fyrebrick's Errik's Conclusion, Airedale Terrier, Richard A Benjes, Beverly S Benjes, 200

View Event >