I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content

OFFICIAL: Competition Dogs Of The Ozarks (07/07/2018) / Saturday, Agility Trial 2

July 7, 2018

Hosted By: Competition Dogs Of The Ozarks

Location: Springfield, Missouri

High in Trial: UAGII URO1 The Academy's Trifecta Derby, Labrador Retriever, Janice L Johnson, Ben C Johnson, 200

Agility I - Judge: Susan A Keller

Division I - A
1st) UAGII NC Cali, Unrecognized, Tony Hahn, 200

Division I - B
UACH Elan Honey Bear, Bichon Frise, Susan A Keller, 200
1st) UAGI AN CH MC PTE RATN Tri-umph Table Dancer SPOT, Pembroke Welsh Corgi, Lyn Johnson, 200
2nd) MN RATN UAGII PTE Tartan's White Tie And Tails SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Lyn Johnson, 199
3rd) URX AHD MN EC UCDX UGRACH3 UROC Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 199
4th) URO1 UCDX UAGII Alpha's Take It To Heart, Boston Terrier, Lorri Sheets And Mary V Miller, 197

Division II - B
1st) UACH Honeyhill Sweet Sir Galahad SPOT, Shetland Sheepdog, Debi D Foster, 200
2nd) UAGII URO1 Crimson's Whiskey River, Min American Shepherd, Teresa Magness, 200
3rd) UAGII Circle H Calie, Border Collie, Michele Hunzeker Or Larry Hunzeker, 200
4th) UAGII Circle H Windy, Shetland Sheepdog, Susan Miranti, Joe Miranti, 200
UAGII Dottie Gidget Miranti, Treeing Feist, Susan Miranti, Joseph P Miranti Jr, 195

Division III - B
1st) UAGII URO1 The Academy's Trifecta Derby, Labrador Retriever, Janice L Johnson, Ben C Johnson, 200
2nd) UACHX Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 200
3rd) UACH Fyrebrick's Errik's Conclusion, Airedale Terrier, Richard A Benjes, Beverly S Benjes, 200
4th) UAGII URO1 Trevors Nightime Miracle, Amb, Karen Kathka, 198
UAGII URO2 UCD Dawin Heartthrob SPOT-ON, Standard Poodle, Judy W Spens, Bill Spens, 177

Agility II - Judge: Susan A Keller

Division I - B
UACH Elan Honey Bear, Bichon Frise, Susan A Keller, 192
1st) URX AHD MN EC UCDX UGRACH3 UROC Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200

Division II - A
1st) UAGII Sister Meg, Border Collie, Barbara Vega, 200
2nd) UAGII Circle H Windy, Shetland Sheepdog, Susan Miranti, Joe Miranti, 199

Division II - B
1st) UAGII URO1 Crimson's Whiskey River, Min American Shepherd, Teresa Magness, 193

Division III - B
1st) URO1 UGRACH Laila The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka And Diane Kowalczyk, 200
2nd) UACH Fyrebrick's Errik's Conclusion, Airedale Terrier, Richard A Benjes, Beverly S Benjes, 200
3rd) UAGII URO1 Trevors Nightime Miracle, Amb, Karen Kathka, 195

Agility III - Judge: Susan A Keller

Division I
1st) URX AHD MN EC UCDX UGRACH3 UROC Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200

View Event >