▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Trained N' Talented Canines / Saturday, Agility Trial 2

November 12, 2016

Location: Newville, Pennsylvania

High in Trial: UAGII NBOB URO1 GRCH Tumblinruns High Hopes SPOT-ON, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 200

Agility I - Judge: Betsy Smith
Division II - A
1st) UAGI UUD URO3 Debra's Tripperjanz Adventure, Amb, Debra Moyer-petrusjanz, 200
Division II - B
1st) UACHX Spring Coves Just Believe, Labrador Retriever, Susan A Dodson, 200
2nd) UAGII Daisy, Amb, Bonnie Kelley, 200
3rd) UCD UACHX UROC Homespun Quinlan's Crystal Blu, Shetland Sheepdog, Cathy Jean Artis, 200
Division III - A
1st) UAGI Silvercreek Tally-dega, Chesapeake Bay Retriever, Christine Noonan, 197
Division III - B
1st) UAGII NBOB URO1 GRCH Tumblinruns High Hopes SPOT-ON, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 200
2nd) UAGII Johnson's Redmond Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 199
3rd) UACH Cricket, Amb, Kathy Kelley, 199
4th) URO2 UACHX Bosley, American Pit Bull Terrier, Becky Gregory, 199
UAGII URO2 GRCH'PR'Jetta's King Fisher SPOT, La Catahoula Leopard Dog, Suzanne White, Cyndi Colson, Ron Colson, 197
URX4 UCD UWP UROC FO UACH GRCH Pumpkin Hill's Chasin' Shadows, La Catahoula Leopard Dog, Suzanne White Or Steve Blair, 191.54
NN UAGII PTE URO2 Fury Vom Heulenluft, German Shepherd Dog, Joan E Wert, 187.74
UAGI CH Flint Hill's Crimson Sooner, La Catahoula Leopard Dog, Suzanne White, Steve Blair, 171.85

Agility II - Judge: Betsy Smith
Division I - B
UAGI Dbf Monamour Adu Castle Guard, Jack Russell Terrier, Betsy Smith, Candance Lundin, 183
Division II - B
1st) UACHX Spring Coves Just Believe, Labrador Retriever, Susan A Dodson, 200
2nd) UCD UACHX UROC Homespun Quinlan's Crystal Blu, Shetland Sheepdog, Cathy Jean Artis, 200
3rd) NN URX UAGII UROC Valleyhill When The Nite Comes, English Cocker Spaniel, Darin Cox And Patricia A Snider, 196
4th) URO1 UAGII GRCH Aubrey Always Smacking Dinozzo, English Springer Spaniel, Patricia A Snider, Allison Miele, Darin Cox, 192.94
Division III - A
1st) UAGII NBOB URO1 GRCH Tumblinruns High Hopes SPOT-ON, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 195
Division III - B
1st) UAGII Johnson's Redmond Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 197

Agility III - Judge: Betsy Smith
Division II
1st) UACHX UCD URO3 CH Dezwin's Dream Catcher, Cocker Spaniel, Linda L Hulbert, 200