▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Muskegon Lakeshore Obedience Training Club (08/26/2017) / Nosework - Sunday, Trial 1

August 27, 2017

Hosted By: Muskegon Lakeshore Obedience Training Club

Location: Grand Rapids, Michigan

Judge: Tiger Paton

PreTrial Novice
NC Winding Lane's Heart Breaker, Jeri L Kiel, Golden Retriever, Nov P
NC King Louie Wormcastle, Trista M Carmean, Labrador Retriever, Nov P

PreTrial Advanced
PTS NV NE AC URO1 Annabar Copper Penny, Jayne Meyer, Labrador Retriever, Adv P
NC NI PTA Chilbrook Fortune Cookie, Debby Kay, Labrador Retriever, Adv P
PTA NC Quake Fire Vom Royale, Tegan Taylor, German Shepherd Dog, Adv P
PTA CH Sirrah's Night Fever, Lucinda M Jones Or Lillian Iazzetto, Miniature Pinscher, Adv P
NI PTS NC Deputy Nuka Duka, Angela Johnson, Bloodhound, Adv P

PreTrial Superior
NC PTS URO1 Sadie Bug, Cindy Jacobs, Unrecognized, Sup P
PTS Pepper Smith, Paula Smith, Border Collie, Sup P

PreTrial Elite
NC PTS SHR New Found Eternal Evergreen, Jean E Freeman Stephens, Labrador Retriever, Elt P
SC SE AN PTE GRCH Lillys Alexxander Ragtime, Arlene G King, Toy Fox Terrier, Elt P

Container Novice A
1st NC Winding Lane's Heart Breaker, Jeri L Kiel, Golden Retriever, Nov Cnt P HIT
1st NC KING LOUIE WORMCASTLE, TRISTA M CARMEAN, Nov Cnt P HIT
3rd NC NI PTA Chilbrook Fortune Cookie, Debby Kay, Labrador Retriever, Nov Cnt P
4th NC NI PTA CH UAGII Peach's Karina Foxbrk Payday, Stephanie Hoyer, Cardigan Welsh Corgi, Nov Cnt P
NC PTS URO1 Sadie Bug, Cindy Jacobs, Unrecognized, Nov Cnt P

Container Novice B
1st NC AI NV PTS Eli Smith, Paula Smith, Unrecognized, Nov Cnt P
2nd NC NI PTA UAGI Fast Eddie, Susan Perkowski, Border Collie, Nov Cnt P
3rd NC NI PTS Grousemoor Wintersong, Kate Barton, Cheryl Kistner, Flat-coated Retriever, Nov Cnt P
4th NC UAGI PTA URO1 GRCH Tracabulls When Fate Steps In, Christine Van Vleet And Philip G Van Vleet Jr, Bullmastiff, Nov Cnt P

Container Advanced A
1st NI PTS AC UNJ UCDX URO3 UAGI Msr Denver Do-well, Gail Jelier, Shetland Sheepdog, Adv Cnt P HIT
2nd NI AC PTE Mars A Joint Venture, Christine Van Vleet, Unrecognized, Adv Cnt P
3rd PTS NV NE AC URO1 Annabar Copper Penny, Jayne Meyer, Labrador Retriever, Adv Cnt P
4th NI PTS NC Deputy Nuka Duka, Angela Johnson, Bloodhound, Adv Cnt P

Container Advanced B
1st AN UWP SE PTE Sundanz Hi Plnz Drift'n Snobiz, Robin Clark, Samoyed, Adv Cnt P
2nd AC NN NHD AV AI PTE'PR'Talltrees Orion The Hunter, Dixie Burkhart, Basset Hound, Adv Cnt P

Container Superior A
1st AI SC NHD NN Wildhaven's Java, Gerry G Beaudoin, Rottweiler, Sup Cnt P

Container Superior B
1st SC SI PTE CH AN Fox Creek Fireside By The Thames, Kate A Barton, Flat-coated Retriever, Sup Cnt P HIT
2nd SC PTM AN Gracie Fitzpatrick O'malley, Laurie Witucki, Golden Retriever, Sup Cnt P

Container Master B
2nd SI NN AE MC PTE Kylee Smith, Paula Smith, Border Collie, Mst Cnt P HIT

Container Elite A
1st SN EHD EC The Pipster, Jerrie Lee Jarvis, Unrecognized, Elt Cnt P

Container Elite B
1st EI EC MN Rin Tin Tins Independence SPOT, Nancy Hibiske-reed, German Shepherd Dog, Elt Cnt P HIT
2nd EN Rua Red Fitzpatrick, Laurie Witucki, Unrecognized, Elt Cnt P

View Event >