▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Tulsa Agility Club, Inc. (08/05/2017) / Sunday, Agility Trial 1

August 6, 2017

Hosted By: Tulsa Agility Club, Inc.

Location: Tulsa, Oklahoma

High in Trial: UAGII Doctor White Rock Davis, Miniature Schnauzer, Nancy Davis, 200

Agility I - Judge: Richard A Benjes
Division I - A
1st) UAGII Spring Valley Song Of Cinderella, Shetland Sheepdog, Ann Sanford, 200
2nd) UAGI Cisco, Unrecognized, Adelynn Woodard, 199
3rd) UAGI Christopher Robin, Beagle, Shawna Crowson, 192
Division I - B
1st) SI URX AN SC AHD PTE UCD UGRACH2 UROC Rockin R Hope Floats, Min American Shepherd, Shelley Geyer, 200
2nd) UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 200
3rd) PTS UACHX'PR'Aacres Storm Surge, Rat Terrier, Ramona Stanfield, 200
4th) UGRACH7 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 200
UACHX Butcher's Fly By Night Griffin, Scottish Terrier, Meredith Butcher, 200
UACH UCD PTE URO3 Daystars Stella Performance, Miniature Schnauzer, Moira Lawson, 200
UGRACH3 URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
UGRACH7 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
UGRACH Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 200
SV SI NHD AN MC PTE UCDX UGRACH2 URO3 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
Listed Entry
URX UROC UCD UACHX Okie's Ziva Of Forest Meadows, Shetland Sheepdog, Christina Hatchett Or Raleigh Hatchett, 193
UAGII Lucky Girl, Unrecognized, Sheila Carver, 191.9
URO1 UAGII Gray's Gotta Be A Cowboy, W.highland White Terrier, Kathy Gray, 184.84
Division II - B
1st) UAGII Joansprecious Penchant Of Kalein, Poodle, Joan C Davis, 200
2nd) UGRACH Aa Who's A Star Cruiser, Rat Terrier, Donna Key, 200
3rd) UGRACH4 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 200
4th) AN EHD URX2 SI EC UGRACH6 UCD UROG Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
URO1 UCD UGRACH2 Ryan's Mr Guy, Lowchen, Dovie Ryan Or Dale E Ryan, 200
UGRACH Suzanna, Australian Shepherd, Sarah Woodard, 199
UAGI H&m's Cowgirls Cadillac, Australian Shepherd, Sharon Clark, 197
UAGII Sadie Grace, Unrecognized, Laura Crawford, 195
UAGII Song Of The Souths Spankey, Shetland Sheepdog, Ann Sanford, 194
Division III - B
1st) PTE NI NV URO2 UCDX UAGII Mogan Oakley Bruand, Weimaraner, Nicole Young, 200
2nd) UACH FS Maxey's Merlin, German Shepherd Dog, William L Maxey Jr, 200
3rd) URO3 UGRACH2 Smokehouse Pop The Cork, Bernese Mountain Dog, Carol Minden, 200
4th) UAGII Smokehouse Spirit Of Tapestry, Collie, Carol Minden, 200

Agility II - Judge: Richard A Benjes
Division TOY - A
1st) Echo Louise, Unrecognized, Brooke Beville, 199
Division I - A
1st) UAGII Doctor White Rock Davis, Miniature Schnauzer, Nancy Davis, 200
2nd) UAGII Spring Valley Song Of Cinderella, Shetland Sheepdog, Ann Sanford, 200
Division I - B
1st) UACHX Butcher's Fly By Night Griffin, Scottish Terrier, Meredith Butcher, 200
2nd) UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 200
3rd) SV SI NHD AN MC PTE UCDX UGRACH2 URO3 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
4th) UGRACH3 URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
UGRACH Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 200
UAGII Lucky Girl, Unrecognized, Sheila Carver, 199
SI URX AN SC AHD PTE UCD UGRACH2 UROC Rockin R Hope Floats, Min American Shepherd, Shelley Geyer, 198
UGRACH7 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 197
UAGII'PR'Aacres Call Someone Who Cares, Rat Terrier, Donna Key, 192
Division II - B
1st) AN EHD URX2 SI EC UGRACH6 UCD UROG Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
2nd) URO1 UCD UGRACH2 Ryan's Mr Guy, Lowchen, Dovie Ryan Or Dale E Ryan, 200
3rd) UAGII Sadie Grace, Unrecognized, Laura Crawford, 192
4th) UGRACH Aa Who's A Star Cruiser, Rat Terrier, Donna Key, 191
UGRACH4 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 189
Division III - B
1st) URO1 UCD UACH Caisson's Storm Chaser At Da-jo, German Shepherd Dog, Debra Hnath, 200
2nd) URO3 UGRACH2 Smokehouse Pop The Cork, Bernese Mountain Dog, Carol Minden, 200
3rd) UAGII Smokehouse Spirit Of Tapestry, Collie, Carol Minden, 200
4th) EV EI URO2 UCD NHD EC MN UACHX Jenmist's Boonshadow, German Shorthaired Pntr, Sally B Harris, Gordon Harris, 197
PTE NI NV URO2 UCDX UAGII Mogan Oakley Bruand, Weimaraner, Nicole Young, 192
UCDX UAGII Rudy Du Baldo, Border Collie, Lenore Du Baldo, 189
UACH Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 192.68

Agility III - Judge: Richard A Benjes
Division I
1st) UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 200
2nd) UACHX Butcher's Fly By Night Griffin, Scottish Terrier, Meredith Butcher, 200
3rd) SV SI NHD AN MC PTE UCDX UGRACH2 URO3 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
4th) UGRACH Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 200
SI URX AN SC AHD PTE UCD UGRACH2 UROC Rockin R Hope Floats, Min American Shepherd, Shelley Geyer, 198
UGRACH7 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 197
Division II
1st) AN EHD URX2 SI EC UGRACH6 UCD UROG Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
2nd) UGRACH4 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 197
Division III
1st) URO3 UGRACH2 Smokehouse Pop The Cork, Bernese Mountain Dog, Carol Minden, 200

View Event >