▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Tulsa Agility Club, Inc. (08/05/2017) / Saturday, Agility Trial 1

August 5, 2017

Hosted By: Tulsa Agility Club, Inc.

Location: Tulsa, Oklahoma

High in Trial: UCD URO3 UACHX Imaj Zar'n Of Forest Meadows, Shetland Sheepdog, Christina Hatchett, 200

Agility I - Judge: Richard A Benjes
Division I - A
1st) Listed Entry
2nd) UAGII Spring Valley Song Of Cinderella, Shetland Sheepdog, Ann Sanford, 173.61
Division I - B
1st) SI URX AN SC AHD PTE UCD UGRACH2 UROC Rockin R Hope Floats, Min American Shepherd, Shelley Geyer, 200
2nd) URX UROC UCD UACHX Okie's Ziva Of Forest Meadows, Shetland Sheepdog, Christina Hatchett Or Raleigh Hatchett, 200
3rd) UAGII Lucky Girl, Unrecognized, Sheila Carver, 200
4th) PTS UACHX'PR'Aacres Storm Surge, Rat Terrier, Ramona Stanfield, 200
UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 200
UGRACH7 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 200
UACHX Butcher's Fly By Night Griffin, Scottish Terrier, Meredith Butcher, 200
UGRACH Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 200
UGRACH7 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
SV SI NHD AN MC PTE UCDX UGRACH2 URO3 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 197.64
Listed Entry
UAGII Jake's Singin' The Blues, Pug, Michelle Mc Millan, 192
UCD UAGII Butcher's Riverside Rover, Unrecognized, Meredith Butcher, 179.02
Division II - A
1st) O'gwins Mathilde, Unrecognized, Stephen S O'gwin, 191
Division II - B
1st) UGRACH Suzanna, Australian Shepherd, Sarah Woodard, 200
2nd) UAGII Joansprecious Penchant Of Kalein, Poodle, Joan C Davis, 200
3rd) AN EHD URX2 SI EC UGRACH6 UCD UROG Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
4th) UGRACH4 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 200
UAGII Song Of The Souths Spankey, Shetland Sheepdog, Ann Sanford, 199
URO1 UCD UGRACH2 Ryan's Mr Guy, Lowchen, Dovie Ryan Or Dale E Ryan, 199
UAGI H&m's Cowgirls Cadillac, Australian Shepherd, Sharon Clark, 198
URO1 UAGII UCDX Twin Hills Taylor's Dreams, American Pit Bull Terrier, Laura Morris, 190.15
Division III - B
1st) UAGII Smokehouse Spirit Of Tapestry, Collie, Carol Minden, 199
2nd) URO3 UGRACH2 Smokehouse Pop The Cork, Bernese Mountain Dog, Carol Minden, 199
3rd) URO1 UCD UACH Caisson's Storm Chaser At Da-jo, German Shepherd Dog, Debra Hnath, 198
4th) UACH FS Maxey's Merlin, German Shepherd Dog, William L Maxey Jr, 197
PTE NI NV URO2 UCDX UAGII Mogan Oakley Bruand, Weimaraner, Nicole Young, 191
UACH Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 196

Agility II - Judge: Richard A Benjes
Division I - A
1st) UAGII Doctor White Rock Davis, Miniature Schnauzer, Nancy Davis, 194
2nd) UAGII Spring Valley Song Of Cinderella, Shetland Sheepdog, Ann Sanford, 188.63
Division I - B
1st) PTS UACHX'PR'Aacres Storm Surge, Rat Terrier, Ramona Stanfield, 200
2nd) UCD UAGII Butcher's Riverside Rover, Unrecognized, Meredith Butcher, 200
3rd) UGRACH Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 200
4th) UACH UCD PTE URO3 Daystars Stella Performance, Miniature Schnauzer, Moira Lawson, 200
UGRACH7 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
SV SI NHD AN MC PTE UCDX UGRACH2 URO3 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
UGRACH3 URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
URX UROC UCD UACHX Okie's Ziva Of Forest Meadows, Shetland Sheepdog, Christina Hatchett Or Raleigh Hatchett, 199
UACHX Butcher's Fly By Night Griffin, Scottish Terrier, Meredith Butcher, 199
SI URX AN SC AHD PTE UCD UGRACH2 UROC Rockin R Hope Floats, Min American Shepherd, Shelley Geyer, 195
UAGII'PR'Aacres Call Someone Who Cares, Rat Terrier, Donna Key, 192
UAGII Lucky Girl, Unrecognized, Sheila Carver, 185
Division II - B
1st) UGRACH Suzanna, Australian Shepherd, Sarah Woodard, 200
2nd) URO1 UCD UGRACH2 Ryan's Mr Guy, Lowchen, Dovie Ryan Or Dale E Ryan, 200
3rd) AN EHD URX2 SI EC UGRACH6 UCD UROG Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
4th) UGRACH Aa Who's A Star Cruiser, Rat Terrier, Donna Key, 192
UGRACH4 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 191
Division III - B
1st) URO3 UGRACH2 Smokehouse Pop The Cork, Bernese Mountain Dog, Carol Minden, 200
2nd) PTE NI NV URO2 UCDX UAGII Mogan Oakley Bruand, Weimaraner, Nicole Young, 192
3rd) URO1 UCD UACH Caisson's Storm Chaser At Da-jo, German Shepherd Dog, Debra Hnath, 190
4th) UCDX UAGII Rudy Du Baldo, Border Collie, Lenore Du Baldo, 188
UACH Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 198

Agility III - Judge: Richard A Benjes
Division I
1st) UCD URO3 UACHX Imaj Zar'n Of Forest Meadows, Shetland Sheepdog, Christina Hatchett, 200
2nd) SI URX AN SC AHD PTE UCD UGRACH2 UROC Rockin R Hope Floats, Min American Shepherd, Shelley Geyer, 200
3rd) UACHX NE PTE UCD Piper Mc Kay, Amb, Vicki L Mc Kay, 200
4th) UGRACH Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 200
UACHX Butcher's Fly By Night Griffin, Scottish Terrier, Meredith Butcher, 200
UGRACH7 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
URX UROC UCD UACHX Okie's Ziva Of Forest Meadows, Shetland Sheepdog, Christina Hatchett Or Raleigh Hatchett, 196
Division II
1st) UGRACH Aa Who's A Star Cruiser, Rat Terrier, Donna Key, 200
2nd) AN EHD URX2 SI EC UGRACH6 UCD UROG Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
3rd) UGRACH Suzanna, Australian Shepherd, Sarah Woodard, 199
4th) UGRACH4 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 198
Division III
1st) UACHX Pmya, The P Is Silent, German Shepherd Dog, William Linky Maxey, 200

View Event >