▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Companion Dog Club Of Tulsa Inc (07/22/2017) / Sunday, Agility Trial 2

July 23, 2017

Hosted By: Companion Dog Club Of Tulsa Inc

Location: Tulsa, Oklahoma

High in Trial: UAGI MV MI AN MC PTE Mejimo Whizz Bang I Dare Ya!, Shetland Sheepdog, Carole Noss, 200

Agility I - Judge: Beryl Billingsley
Division I - A
1st) UAGI Madison Avenue, Cavalier Kng.chas.spaniel, Lauren Skvarla, 200
Division I - B
1st) SI URX AN SC AHD PTE UCD UGRACH2 UROC Rockin R Hope Floats, Min American Shepherd, Shelley Geyer, 200
2nd) UACHX CH Elfame Witchling, Pembroke Welsh Corgi, Dana Bull, 200
3rd) UGRACH6 Woodhue The White Queen, Shetland Sheepdog, Larry Sadler And Judy Sadler, 200
4th) PTS UACHX'PR'Aacres Storm Surge, Rat Terrier, Ramona Stanfield, 200
UAGII Lucky Girl, Unrecognized, Sheila Carver, 200
CH UACHX Elfame Pentacle For Croswynd, Pembroke Welsh Corgi, Dana Bull, 200
UACHX Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 200
UGRACH7 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
SV SI NHD AN MC PTE UCDX UGRACH2 URO3 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
UGRACH3 URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 191.89
Division II - A
1st) UAGII Latigos Springer Born To Run, Min American Shepherd, Diana Pond, 196
Division II - B
1st) UAGI MV MI AN MC PTE Mejimo Whizz Bang I Dare Ya!, Shetland Sheepdog, Carole Noss, 200
2nd) UGRACH Suzanna, Australian Shepherd, Sarah Woodard, 200
3rd) UAGII Sadie Grace, Unrecognized, Laura Crawford, 200
4th) UGRACH4 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 200
UAGII Deshler's Cocoa Dolce, Poodle, Judy A Mc Bay, Kay O'bryant, 200
AN EHD URX2 SI EC UGRACH5 UCD UROG Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
UAGII Susan's Beautiful Boo, Unrecognized, Susan Hendrex, 200
UAGII Joansprecious Penchant Of Kalein, Poodle, Joan C Davis, 200
Division III - B
1st) UGRACH URO2 UCD Darboshea The Sighs The Limit, Belgian Shepherd Dog, Liz Beezley, 200
2nd) UAGII FS Maxey's Merlin, German Shepherd Dog, William L Maxey Jr, 200
3rd) UAGI AN SI AHD PTE UCDX URO3 Demaro Sweet Surprise, Belgian Shepherd Dog, Sharon Cairns And Tom Cairns, 200
4th) URO3 UACHX Murray Hurst, Standard Poodle, Kevin Hurst, 200
PTE NI NV URO2 UCDX UAGII Mogan Oakley Bruand, Weimaraner, Nicole Young, 199
UGRACH UUD URO3 Rockcreek's Jasper, Border Collie, Linda Weatherly, 199
UAGII You Only Live Once Von Boylan, Rottweiler, Carol Best, 193

Agility II - Judge: Beryl Billingsley
Division I - B
1st) UACHX CH Elfame Witchling, Pembroke Welsh Corgi, Dana Bull, 200
2nd) MC EHD SN PTE Ivanlee You Go Girl!, Shetland Sheepdog, Carole Noss, 200
3rd) UAGII Lucky Girl, Unrecognized, Sheila Carver, 200
4th) UACHX Cinder Glo Fantasia, Shetland Sheepdog, Judy Sadler, 200
SV SI NHD AN MC PTE UCDX UGRACH2 URO3 Gray's Makin' Heads Turn, Scottish Terrier, Kathy Gray, 200
UGRACH7 Snovali Wild Honey Pie, Shetland Sheepdog, Judy Sadler Or Larry Sadler, 200
UGRACH3 URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
UAGII UCD PTE URO3 Daystars Stella Performance, Miniature Schnauzer, Moira Lawson, 200
UCD UAGII Butcher's Riverside Rover, Unrecognized, Meredith Butcher, 195
URO1 UACH Harvey, Yorkshire Terrier, Michal Oplotnik, 195
UACHX Butcher's Fly By Night Griffin, Scottish Terrier, Meredith Butcher, 194.5
SI URX AN SC AHD PTE UCD UGRACH2 UROC Rockin R Hope Floats, Min American Shepherd, Shelley Geyer, 194
URO1 UAGII Gray's Gotta Be A Cowboy, W.highland White Terrier, Kathy Gray, 185.68
Division II - A
1st) UAGII Latigos Springer Born To Run, Min American Shepherd, Diana Pond, 192
Division II - B
1st) UGRACH4 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 200
2nd) UAGII Joansprecious Penchant Of Kalein, Poodle, Joan C Davis, 200
3rd) UGRACH Suzanna, Australian Shepherd, Sarah Woodard, 200
4th) AN EHD URX2 SI EC UGRACH5 UCD UROG Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
UAGII Sadie Grace, Unrecognized, Laura Crawford, 199
UAGII Deshler's Cocoa Dolce, Poodle, Judy A Mc Bay, Kay O'bryant, 199
UAGII Susan's Beautiful Boo, Unrecognized, Susan Hendrex, 198
Dallas Ace In The Hole, Australian Shepherd, Sandie Wyman, 195
Division III - B
1st) UGRACH URO2 UCD Darboshea The Sighs The Limit, Belgian Shepherd Dog, Liz Beezley, 200
2nd) UACH Ttf Dark Skye Of Mingo Creek, Labrador Retriever, Mitchell R Ballard And Cara J Ballard, 200
3rd) UGRACH UUD URO3 Rockcreek's Jasper, Border Collie, Linda Weatherly, 199
4th) PTE NI NV URO2 UCDX UAGII Mogan Oakley Bruand, Weimaraner, Nicole Young, 199
UAGII Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 199
UAGII FS Maxey's Merlin, German Shepherd Dog, William L Maxey Jr, 198
UCD UAGII Pharoah's Guardian, Amb, Leigha King, 197

Agility III - Judge: Beryl Billingsley
Division TOY
1st) UACH Tovia's Blond Star, Havanese, Betty Mc Gee, 200
Division I
1st) SI URX AN SC AHD PTE UCD UGRACH2 UROC Rockin R Hope Floats, Min American Shepherd, Shelley Geyer, 200
2nd) UACHX CH Elfame Witchling, Pembroke Welsh Corgi, Dana Bull, 200
Division II
1st) UGRACH Suzanna, Australian Shepherd, Sarah Woodard, 200
2nd) UGRACH4 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 200
3rd) AN EHD URX2 SI EC UGRACH5 UCD UROG Her Majesty Princess Claire, Amb, Barbara A Casto, 200
4th) UACH Roxanne Roxannadanna, Unrecognized, Becky Lane, 200
Division III
1st) UACH Achilles' Heel, Australian Shepherd, William Linley Maxey, 200
2nd) URO3 UACHX Murray Hurst, Standard Poodle, Kevin Hurst, 200
3rd) UGRACH URO2 UCD Darboshea The Sighs The Limit, Belgian Shepherd Dog, Liz Beezley, 198

View Event >