▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Gateway Nationals / Friday, Agility Trial 2

October 28, 2016

Location: Gray Summit, Missouri

High in Trial: URX2 UROC UCDX UGRACH Bandit, Border Collie, Ryan Klamm, 200

Agility I - Judge: Richard A Benjes
Division TOY - B
1st) UFA USR URX RATN UCD UACH UWP UROC GRCH Valentino By Monarch SPOT-ON, Papillon, Carol R Lauren-schmidt, 200
Division II - A
1st) UAGI GSJCH NV NE NC CA RATN Royal Azure Majestic Zoe SPOT, Australian Shepherd, Ann Marie Moss, 195
2nd) UWP UAGI URO2 CH'PR'Opg's Smalltown Elven Archer, American Pit Bull Terrier, Rachel Richards, 194
3rd) UAGI CH Copperridge's East Of A Blue Moon, Australian Shepherd, Tina Lass, Mari Jebens, 188
Division II - B
UACH Postscript Blade Of Time, Shetland Sheepdog, John Underwood Or Anne Underwood, 200
1st) UGRACH2 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 200
2nd) UGRACH20 Joans Precious Rusty Deshler, Poodle, Joan C Davis, 200
3rd) URX UROC UCDX UGRACH4 Captain Patch, Australian Shepherd, Ryan Klamm, 199
4th) UAGII Joansprecious Penchant Of Kalein, Poodle, Joan C Davis, 198
URX UCD UROC NBOB CA UACH GRCH Bamboo Run's Dark Knight SPOT-ON, Australian Shepherd, Terri A Rein, 194
Division III - A
1st) UAGII URO2 Charmed Heart Of Gold SPOT, Border Collie, Patrice Wronski, Michelle Abdo, 190
Division III - B
1st) URX2 UROC UCDX UGRACH Bandit, Border Collie, Ryan Klamm, 200
2nd) CH UCD URO2 UACH Honeyviews Angel By My Side, Golden Retriever, Judith D Carter, 200
3rd) UACHX Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 200
4th) UAGI ALCH UCD URO1 Shoreland Blue Moon Twister, Australian Shepherd, Pauline Gray, 200
UAGI ALCH URO2 UCD Rainin Mischief SPOT-ON, German Shepherd Dog, Christine Bowers, 198
UAGII Guinness, Amb, Caroline Bahler, 196
UAGI URO1 GRCH Northbay's Wish Come True, Australian Shepherd, Sarah Carden, 195

Agility II - Judge: Richard A Benjes
Division TOY - B
1st) UFA USR URX RATN UCD UACH UWP UROC GRCH Valentino By Monarch SPOT-ON, Papillon, Carol R Lauren-schmidt, 200
Division I - B
1st) UCD URO3 UGRACH12 Lil Miss Feisty Heidi, Shetland Sheepdog, Lynn M Moore, 196.59
2nd) PTE AE SI AC NV UAGII Taylors Traveling Copper, Basset Hound, Wayne Taylor, 190.2
Division II - A
1st) CH PTS UCD SHR CAX UAGII URO2 Caliber's Cause For Alarm, Ns Duck Tolling Retriever, Rod Forth, Patty Forth, 190
Division II - B
UACH Postscript Blade Of Time, Shetland Sheepdog, John Underwood Or Anne Underwood, 199
1st) UGRACH2 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 200
2nd) URX UROC UCDX UGRACH4 Captain Patch, Australian Shepherd, Ryan Klamm, 199
3rd) UGRACH20 Joans Precious Rusty Deshler, Poodle, Joan C Davis, 199
4th) URO1 UAGII Lynnette's Mister Teddybear, Miniature Schnauzer, Lynnette Weaver, Frank Weaver, 183.7
Division III - B
1st) UGRACH Star The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka Or Diane Kowalczyk, 198
2nd) URX2 UROC UCDX UGRACH Bandit, Border Collie, Ryan Klamm, 195

Agility III - Judge: Richard A Benjes
Division III
1st) CH UACHX Shadowmere Strikes Black Gold, Australian Shepherd, Tina Lass, 200
2nd) UGRACH Star The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka Or Diane Kowalczyk, 199
3rd) UACHX Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 196