▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Trail Creek Dog Training Club, Inc. (06/10/2017) / Saturday, Agility Trial 2

June 10, 2017

Hosted By: Trail Creek Dog Training Club, Inc.

Location: La Porte, Indiana

High in Trial: UAGI Safranne Marvelous Quicksilver, Poodle, Lyndsay Klemens, 200

Agility I - Judge: Kim A Smith
Division I - A
1st) UAGI Blue Velvet Rossi, Miniature Schnauzer, Heather Bethay, 196
Division I - B
1st) UAGI Safranne Marvelous Quicksilver, Poodle, Lyndsay Klemens, 200
2nd) UACHX Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 200
3rd) AI PTE USA UFA AC UAGII URO3 CH Windcrest Wild Card SPOT, Papillon, Jennifer Harman, Anthony A Harman, 200
4th) Listed Entry
UACH CH Wheatcrofts Colleen Amandarose SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
Division II - B
1st) UCD URO2 UACHX Bouncin Off The Wall Silly Sal, English Springer Spaniel, Dawn Harbison, 200
2nd) URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 199
3rd) URO2 UGRACH3 Clannad's Midnight Brilliance, Border Collie, Jennifer Lewis And Steven Lewis, 199
4th) UGRACH3 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 198
UAGI Leb Raah's Travelin Wiggles, Australian Shepherd, Dawn Harbison, 198
UAGII CH Shiver 2 Fast 2 Furious, Siberian Husky, Lisa Monge Or Tina Mc Ginnis, 198
Division III - B
1st) UWP UGRACH2 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 200
2nd) UAGI SV SI MC AHD AN PTE CH Fm Kingdom North Of Nevar-land, Alaskan Malamute, Connie Jankowski, 200
3rd) NV UJJCH UCD AC UGRACH URO3 Pokerflats Uninhibited Purkinje, Belgian Shepherd Dog, Lyndsay Klemens Or Jeffrey Klemens, 200
4th) UAGI Autumn Wind Cutie Patootie, Australian Shepherd, Carolyn Zernick, 200
URO1 UCD UGRACH2 GRCH Shangri La's Feel The Force, Samoyed, Marcia A Martin Or Eldon Martin, 200
UAGII Remi, Unrecognized, Shannon Bolinger, 200
UAGI Sir Vitani K-dog 2, Bloodhound, Angela Johnson, 198

Agility II - Judge: Kim A Smith
Division I - B
1st) AI PTE USA UFA AC UAGII URO3 CH Windcrest Wild Card SPOT, Papillon, Jennifer Harman, Anthony A Harman, 195
2nd) UACHX Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 188
UACH CH Wheatcrofts Colleen Amandarose SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
Division II - B
1st) UCD URO2 UACHX Bouncin Off The Wall Silly Sal, English Springer Spaniel, Dawn Harbison, 200
2nd) UAGII Alexander, Amb, Linda L Kern, Peter J Kern, 195
3rd) UGRACH3 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 195
4th) URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 195
URO2 UGRACH3 Clannad's Midnight Brilliance, Border Collie, Jennifer Lewis And Steven Lewis, 190
Division III - B
1st) URO1 UCD UGRACH2 GRCH Shangri La's Feel The Force, Samoyed, Marcia A Martin Or Eldon Martin, 200
2nd) UWP UGRACH2 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 189.05

Agility III - Judge: Kim A Smith
Division I
1st) PTN UCD CA URO2 UACH Emerald In The Ruff SPOT, Amb, Darlaine Torgesen, 200
Division II
1st) UGRACH3 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 200
Division III
1st) URO1 UCD UGRACH2 GRCH Shangri La's Feel The Force, Samoyed, Marcia A Martin Or Eldon Martin, 200
2nd) UWP UGRACH2 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 198

View Event >