▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Trail Creek Dog Training Club, Inc. (05/20/2017) / Sunday, Agility Trial 1

May 21, 2017

Hosted By: Trail Creek Dog Training Club, Inc.

Location: La Porte, Indiana

High in Trial: UACHX Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 200

Agility I - Judge: Quincie Wend
Division I - B
1st) UAGI Safranne Marvelous Quicksilver, Poodle, Lyndsay Klemens, 200
2nd) UACHX Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 200
3rd) UAGII URO1 UCD Gavin Leoni Babaro, Unrecognized, Brenna White, 200
4th) UAGII CH Wheatcrofts Colleen Amandarose SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
Division II - A
1st) UAGI Bocephus, Unrecognized, Alexandra Ranft, 194
2nd) UAGI Lance, Shetland Sheepdog, Pamela Stearns, 188
Division II - B
1st) UCD URO2 UACHX Bouncin Off The Wall Silly Sal, English Springer Spaniel, Dawn Harbison, 200
2nd) URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 200
3rd) UGRACH3 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 200
4th) URO2 UGRACH3 Clannad's Midnight Brilliance, Border Collie, Jennifer Lewis And Steven Lewis, 200
UGRACH6 GRCH Mariah's Sole Survivor, Shetland Sheepdog, Jennifer R Kampf, 200
UWP UCD URO2 UGRACH7 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
UAGI CH Shiver 2 Fast 2 Furious, Siberian Husky, Lisa Monge Or Tina Mc Ginnis, 194
Division III - A
1st) UAGII Five Pines Abbey Road, Labrador Retriever, Brenna White, 200
2nd) UCD URO3 GRCH Joy-a-len's Kan't Help Myself SPOT-ON, Bouvier Des Flandres, Lee Ann Layman Or Judith Allen, 200
Division III - B
1st) NV UJJCH UCD AC UGRACH URO3 Pokerflats Uninhibited Purkinje, Belgian Shepherd Dog, Lyndsay Klemens Or Jeffrey Klemens, 200
2nd) UACHX Sadie, Amb, Robin Staup, 200
3rd) UGRACH URO2 Mika, Amb, William Kast, 200
4th) UAGI Autumn Wind Cutie Patootie, Australian Shepherd, Carolyn Zernick, 195
UGRACH URO1 GRCH Joyalen's Symphony Of Rivzo SPOT, Bouvier Des Flandres, Lee Ann Layman Or Judith Allen, 189.14

Agility II - Judge: Quincie Wend
Division I - B
1st) UACHX Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 200
2nd) UAGII CH Wheatcrofts Colleen Amandarose SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
3rd) UGRACH5 Brady Quinn, Cavalier Kng.chas.spaniel, Brad Foldenauer Or Jackie Foldenauer, 195
Division II - B
1st) UGRACH6 GRCH Mariah's Sole Survivor, Shetland Sheepdog, Jennifer R Kampf, 200
2nd) UWP UCD URO2 UGRACH7 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
3rd) URO2 UGRACH3 Clannad's Midnight Brilliance, Border Collie, Jennifer Lewis And Steven Lewis, 199
4th) UGRACH3 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 195
URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 186
UAGI Mercedes, Border Collie, Joseph Reese, 178
Division III - A
1st) UAGII Five Pines Abbey Road, Labrador Retriever, Brenna White, 192
2nd) UAGII Remi, Unrecognized, Shannon Bolinger, 190
3rd) UAGI Staup's Shark Finn, Unrecognized, Robin Staup, 184.85
Division III - B
1st) UGRACH URO1 GRCH Joyalen's Symphony Of Rivzo SPOT, Bouvier Des Flandres, Lee Ann Layman Or Judith Allen, 200
2nd) UGRACH URO2 Mika, Amb, William Kast, 200
3rd) UACHX Sadie, Amb, Robin Staup, 190
4th) UWP UGRACH2 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 184.18

Agility III - Judge: Quincie Wend
Division I
1st) PTN UCD CA URO2 UACH Emerald In The Ruff SPOT, Amb, Darlaine Torgesen, 199
Division II
1st) UCD URO2 UACHX Bouncin Off The Wall Silly Sal, English Springer Spaniel, Dawn Harbison, 200
2nd) UGRACH3 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 200
3rd) UWP UCD URO2 UGRACH7 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
4th) URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 198
UGRACH6 GRCH Mariah's Sole Survivor, Shetland Sheepdog, Jennifer R Kampf, 198
Division III
1st) UACHX Sadie, Amb, Robin Staup, 200
2nd) UGRACH URO2 Mika, Amb, William Kast, 199

View Event >