▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Kickapoo Kreek K9 Klub (05/12/2017) / Sunday, Agility Trial 2

May 14, 2017

Hosted By: Kickapoo Kreek K9 Klub

Location: Pottstown, Illinois

High in Trial: URO1 UACHX Wolf's Badger Bear Blue, Australian Cattle Dog, Deb Wolf, 200

Agility I - Judge: Don Shiffer
Division TOY - B
1st) UAGII CH Adura's Geneva Style, Maltese, Janet Lewellen, 194.21
Division I - B
1st) UAGI Colt, Amb, Jennifer Sacco, 199
Division II - B
1st) UAGII Snowden's Swiper, Unrecognized, Cindy Snowden, 200
2nd) USA UFA UGRACH Abby Pride Of Pine Ridge, Amb, Kathy Schmitt, 200
3rd) URO1 UACHX Wolf's Badger Bear Blue, Australian Cattle Dog, Deb Wolf, 200
4th) UAGI Honeyviews Almostperfect Angel, Shetland Sheepdog, Judith D Carter, 200
Division III - B
1st) URO1 UAGII Sir Sawyer Buck Pirelli, Labrador Retriever, Angela Perrilles, 200
2nd) UGRACH2 Good Golly Miss Molly, Border Collie, Tamera Prestin Or Rodney Prestin, 200
3rd) URO1 UACHX R'quest Handle With Care, Border Collie, Tamera Prestin And Rodney Prestin, 200
4th) UAGII Gideon Du Nouvelle Lune, Belgian Shepherd Dog, Danielle Stuber, 200
URO2 UAGII Lumiere's Annibella, Standard Poodle, Marge Mattern, 199.5
UAGII Tricks For Treats, Unrecognized, Valerie Doubet, 198

Agility II - Judge: Don Shiffer
Division TOY - B
1st) UAGII CH Adura's Geneva Style, Maltese, Janet Lewellen, 200
Division I - A
1st) Listed Entry
Division II - B
1st) UAGII URO3 Kismo's Southern Charm, Border Collie, Cheryl Walters, 200
2nd) UACH Patches, Cocker Spaniel, Pam Stanek, 200
3rd) URO1 UACHX Wolf's Badger Bear Blue, Australian Cattle Dog, Deb Wolf, 194
Division III - A
1st) UAGI UCD URO1 USJCH Arista's Special Blend At Gh, Golden Retriever, Mary Lou Gerace, 197
Division III - B
1st) UGRACH2 Good Golly Miss Molly, Border Collie, Tamera Prestin Or Rodney Prestin, 200
2nd) URO1 UACHX R'quest Handle With Care, Border Collie, Tamera Prestin And Rodney Prestin, 200
3rd) URX UROC UGRACH High Voltage Bolting Briley, Labrador Retriever, Diane Bader Or Roger Bader, 199
4th) UAGII Gideon Du Nouvelle Lune, Belgian Shepherd Dog, Danielle Stuber, 199
URO2 UAGII Lumiere's Annibella, Standard Poodle, Marge Mattern, 175.4

Agility III - Judge: Don Shiffer
Division II
1st) URO1 UACHX Wolf's Badger Bear Blue, Australian Cattle Dog, Deb Wolf, 200
2nd) USA UFA UGRACH Abby Pride Of Pine Ridge, Amb, Kathy Schmitt, 200
Division III
1st) URX UROC UGRACH High Voltage Bolting Briley, Labrador Retriever, Diane Bader Or Roger Bader, 200
2nd) UACH Illini Rosewood Cooper, Golden Retriever, Douglas Dillow, 200
3rd) UGRACH2 Good Golly Miss Molly, Border Collie, Tamera Prestin Or Rodney Prestin, 200
4th) URO1 UACH Laila The Wonder Dog, Labrador Retriever, Henry D Zelenka And Diane Kowalczyk, 200

View Event >