▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Kickapoo Kreek K9 Klub (05/12/2017) / Saturday, Agility Trial 2

May 13, 2017

Hosted By: Kickapoo Kreek K9 Klub

Location: Pottstown, Illinois

High in Trial: UGRACH7 Molly, Border Collie, Gary D Boggs, 200

Agility I - Judge: Don Shiffer
Division TOY - B
1st) UAGII UCD URO1 Lone Pine's Ruff N Ready Mw, Dachshund, Sally Miller, 172.68
Division I - A
1st) Listed Entry
Division I - B
1st) URX2 UCDX UROC UGRACH3 Cheetah Maria Rice, Amb, Pamela Rice, 200
2nd) URX2 UGRACH UCDX UROG Harpers Secret Mystic Wish, Shetland Sheepdog, Carlene D Harper, 200
Division II - B
1st) UAGI Cuddle Bug @ Riverwood Farm, Australian Cattle Dog, Gary D Boggs, 200
2nd) UAGII Snowden's Swiper, Unrecognized, Cindy Snowden, 200
3rd) USA UFA UGRACH Abby Pride Of Pine Ridge, Amb, Kathy Schmitt, 200
4th) UAGI Honeyviews Almostperfect Angel, Shetland Sheepdog, Judith D Carter, 200
UAGII URO3 Kismo's Southern Charm, Border Collie, Cheryl Walters, 199
Division III - B
1st) UAGII Gideon Du Nouvelle Lune, Belgian Shepherd Dog, Danielle Stuber, 200
2nd) URO1 UACHX R'quest Handle With Care, Border Collie, Tamera Prestin And Rodney Prestin, 200
3rd) UGRACH2 Good Golly Miss Molly, Border Collie, Tamera Prestin Or Rodney Prestin, 200
4th) URO3 UAGII Meadow Rae Gia Pirelli, Labrador Retriever, Angela Perrilles, 200
UGRACH2 Eyes Of Blue @ Riverwood Farm, Amb, Gary D Boggs, 199
URX UROC UGRACH High Voltage Bolting Briley, Labrador Retriever, Diane Bader Or Roger Bader, 192
URO2 UAGII Lumiere's Annibella, Standard Poodle, Marge Mattern, 190.6
UAGII Tricks For Treats, Unrecognized, Valerie Doubet, 188

Agility II - Judge: Don Shiffer
Division TOY - B
1st) UAGII CH Adura's Geneva Style, Maltese, Janet Lewellen, 200
2nd) UAGII UCD URO1 Lone Pine's Ruff N Ready Mw, Dachshund, Sally Miller, 184.1
Division II - A
1st) UAGI Borderpatrol's Over The Fence, Border Collie, Bill Rowe, 187
Division II - B
1st) UAGII URO3 Kismo's Southern Charm, Border Collie, Cheryl Walters, 200
2nd) USA UFA UGRACH Abby Pride Of Pine Ridge, Amb, Kathy Schmitt, 200
3rd) UAGII Snowden's Swiper, Unrecognized, Cindy Snowden, 193
Division III - B
1st) UGRACH7 Molly, Border Collie, Gary D Boggs, 200
2nd) URX UROC UGRACH High Voltage Bolting Briley, Labrador Retriever, Diane Bader Or Roger Bader, 200
3rd) URO1 UAGII Sir Sawyer Buck Pirelli, Labrador Retriever, Angela Perrilles, 200
4th) UAGII Gideon Du Nouvelle Lune, Belgian Shepherd Dog, Danielle Stuber, 200
UGRACH2 Eyes Of Blue @ Riverwood Farm, Amb, Gary D Boggs, 200
UGRACH2 Good Golly Miss Molly, Border Collie, Tamera Prestin Or Rodney Prestin, 200
URO1 UACHX R'quest Handle With Care, Border Collie, Tamera Prestin And Rodney Prestin, 195
URO2 UAGII Lumiere's Annibella, Standard Poodle, Marge Mattern, 175.53

Agility III - Judge: Don Shiffer
Division I
1st) URX2 UGRACH UCDX UROG Harpers Secret Mystic Wish, Shetland Sheepdog, Carlene D Harper, 199
Division II
1st) URO1 UACHX Wolf's Badger Bear Blue, Australian Cattle Dog, Deb Wolf, 200
Division III
1st) UGRACH2 Eyes Of Blue @ Riverwood Farm, Amb, Gary D Boggs, 200
2nd) CH UCD URO2 UACHX Honeyviews Angel By My Side, Golden Retriever, Judith D Carter, 200

View Event >