▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Kickapoo Kreek K9 Klub (05/12/2017) / Friday, Agility Trial 1

May 12, 2017

Hosted By: Kickapoo Kreek K9 Klub

Location: Pottstown, Illinois

High in Trial: URX UROC UGRACH High Voltage Bolting Briley, Labrador Retriever, Diane Bader Or Roger Bader, 200

Agility I - Judge: Don Shiffer
Division I - B
1st) URX2 UGRACH UCDX UROG Harpers Secret Mystic Wish, Shetland Sheepdog, Carlene D Harper, 200
2nd) USA UFA CA URO1 UACHX Dazzle Run To Victory, Miniature Schnauzer, Erika Burdette, 200
3rd) URX2 UCDX UROC UGRACH3 Cheetah Maria Rice, Amb, Pamela Rice, 179.75
Division II - A
1st) UAGI Borderpatrol's Over The Fence, Border Collie, Bill Rowe, 200
2nd) UAGII Snowden's Swiper, Unrecognized, Cindy Snowden, 200
Division II - B
1st) UAGII URO3 Kismo's Southern Charm, Border Collie, Cheryl Walters, 200
2nd) UAGI Cuddle Bug @ Riverwood Farm, Australian Cattle Dog, Gary D Boggs, 199
Division III - A
1st) UAGI UCD URO1 USJCH Arista's Special Blend At Gh, Golden Retriever, Mary Lou Gerace, 198
Division III - B
1st) URX UROC UGRACH High Voltage Bolting Briley, Labrador Retriever, Diane Bader Or Roger Bader, 200
2nd) URO1 UACHX R'quest Handle With Care, Border Collie, Tamera Prestin And Rodney Prestin, 200
3rd) UGRACH2 Good Golly Miss Molly, Border Collie, Tamera Prestin Or Rodney Prestin, 200
4th) URO2 UAGII Lumiere's Annibella, Standard Poodle, Marge Mattern, 200
UGRACH2 Eyes Of Blue @ Riverwood Farm, Amb, Gary D Boggs, 198
UAGII Tricks For Treats, Unrecognized, Valerie Doubet, 190

Agility II - Judge: Don Shiffer
Division TOY - A
1st) UAGII CH Adura's Geneva Style, Maltese, Janet Lewellen, 200
2nd) UAGII UCD URO1 Lone Pine's Ruff N Ready Mw, Dachshund, Sally Miller, 175.14
Division TOY - B
1st) UAGII Anubis Nevermore Now Raven, Poodle, Melinda Doerfler, Brian Doerfler, 177.19
Division I - B
1st) URX2 UCDX UROC UGRACH3 Cheetah Maria Rice, Amb, Pamela Rice, 200
2nd) USA UFA CA URO1 UACHX Dazzle Run To Victory, Miniature Schnauzer, Erika Burdette, 199
Division II - A
1st) UAGII Snowden's Swiper, Unrecognized, Cindy Snowden, 198
Division II - B
1st) UAGII URO3 Kismo's Southern Charm, Border Collie, Cheryl Walters, 191
Division III - B
1st) URX UROC UGRACH High Voltage Bolting Briley, Labrador Retriever, Diane Bader Or Roger Bader, 200
2nd) UGRACH2 Good Golly Miss Molly, Border Collie, Tamera Prestin Or Rodney Prestin, 200
3rd) URO1 UACH Tind Dia's Ain't Miss B'haven, Irish Setter, Sande Wilkie Or Diana Lee Behrend, 200
4th) UGRACH2 Eyes Of Blue @ Riverwood Farm, Amb, Gary D Boggs, 200
UAGII Tricks For Treats, Unrecognized, Valerie Doubet, 199
URO1 UACHX R'quest Handle With Care, Border Collie, Tamera Prestin And Rodney Prestin, 199
UAGII Gideon Du Nouvelle Lune, Belgian Shepherd Dog, Danielle Stuber, 195
URO1 UAGII Sir Sawyer Buck Pirelli, Labrador Retriever, Angela Perrilles, 184

Agility III - Judge: Don Shiffer
Division I
1st) USA UFA CA URO1 UACHX Dazzle Run To Victory, Miniature Schnauzer, Erika Burdette, 200
2nd) URX2 UGRACH UCDX UROG Harpers Secret Mystic Wish, Shetland Sheepdog, Carlene D Harper, 200
Division II
1st) URO1 UACHX Wolf's Badger Bear Blue, Australian Cattle Dog, Deb Wolf, 200
Division III
1st) URO1 UACHX R'quest Handle With Care, Border Collie, Tamera Prestin And Rodney Prestin, 200
2nd) CH UCD URO2 UACHX Honeyviews Angel By My Side, Golden Retriever, Judith D Carter, 200

View Event >