We are currently processing incoming Registration applications received through September 15.

I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Subscribe to E-news YouTube

OFFICIAL: Bay Area Regional Kennel Club (05/28/2022) / Saturday, Conformation Show 1 and Show 2

May 28, 2022

Hosted By: Bay Area Regional Kennel Club

Location: Corunna, Michigan

May 28, 2022, Show 1

Guardian Dogs

Bernese Mountain Dog, 2 Entries
Judge Sue Phillips
CH BOB CH De-li Brings Magic Swissmyth, Candace L Stauch, Frederick J Stauch
GRCH GRCH Skylyn Will Brng Magic Swsmyth, Candace L Stauch, Frederick J Stauch

Boxer, 1 Entry
Judge Sue Phillips
CH BOB CH Sassy Lane's Valor, Sue Stevens-schultz, Jeff Schultz

Doberman Pinscher, 3 Entries
Judge Sue Phillips
Jr. Female BF BOB Thunderstruck La Vie Est Belle, Brenda Blanchard
GRCH GRCH Thunderstruck Hail To The Victor, Victoria T Bankowski, Marcy Nichols, Brenda Blanchard
RGRCH GRCH Garjan's Hero Of Time, Stacy Mykolaitis

Great Dane, 1 Entry
Judge Sue Phillips
GRCH BOB URO2 RACEN GRCH Kl Sambuca Black V Gallantree, Elizabeth Irvine

Perro De Presa Canario, 2 Entries
Judge Sue Phillips
Male Puppy BM Doramas Del River City, Jim Mclemore
Adult Female BF BOW BOB Yerba Yaisa De Rey Gladiador, Ewa Ziemska
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Female Veteran: Best Veteran Yerba Yaisa De Rey Gladiador, Ewa Ziemska

Rottweiler, 2 Entries
Judge Sue Phillips
Male Puppy BM Regal Killian Jones V Nvrland, Lisa Busbey
Jr. Female BF BOW BOB Listed Entry

Guardian Dog Group Winners
Judge: Sue Phillips
1st) Doberman Pinscher, Thunderstruck La Vie Est Belle
2nd) Rottweiler, Listed Entry
3rd) Boxer, CH Sassy Lane's Valor
4th) Bernese Mountain Dog, CH De-li Brings Magic Swissmyth

Scenthounds

Beagle, 1 Entry
Judge Sue Phillips
CH BOB CCH Merrymusic Motionman Shadetree, Floss Billger

Scenthound Group Winners
Judge: Sue Phillips
1st) Beagle, CCH Merrymusic Motionman Shadetree

Sighthounds & Pariah Dogs

Basenji, 1 Entry
Judge Sue Phillips
GRCH BOB EGCH Bon Mot Kiroja Sidewalk Ends, Kelli Harmon
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Tonks

Carolina Dog, 3 Entries
Judge Sue Phillips
CH NC CH Sweet Carolina Sunset Heirloom SPOT-ON, Raluca Williams
RCH NC URO1 PN CH Swamp Fox Black Beauty SPOT-ON, Courtney Trares
GRCH BOB NI NV GRCH Sweet Carolina Good Bones SPOT-ON, Raluca Williams

Irish Wolfhound, 1 Entry
Judge Sue Phillips
CH BOB CH Darom's Something Is Not Right, Jessic Atchison

Silken Windhound, 2 Entries
Judge Sue Phillips
Female Puppy BF 'PR'Regalant Mezza Luna, Donna Bozgan, Kathryn Houghton
CH BOB CH'PR'Clayborn's Belle Starr Dna, Kathryn Houghton

Whippet, 1 Entry
Judge Sue Phillips
Male Puppy BM BOB Superior Gold's Defying Gravity, Brianne Colling

Sighthound & Pariah Dog Group Winners
Judge: Sue Phillips
1st) Silken Windhound, CH'PR'Clayborn's Belle Starr Dna
2nd) Carolina Dog, NI NV GRCH Sweet Carolina Good Bones SPOT-ON
3rd) Whippet, Superior Gold's Defying Gravity
4th) Basenji, EGCH Bon Mot Kiroja Sidewalk Ends

Gun Dogs

English Cocker Spaniel, 1 Entry
Judge Sue Phillips
CH BOB CH Downonda Farm's Look No Further, Christine B Allen

English Springer Spaniel, 3 Entries
Judge Sue Phillips
Adult Male BM Ascots Black Tails & White Gloves, Tami Morris
Jr. Female BF BOW BOB Listed Entry
Adult Female RBF Ascots Debutante At The Cotillion, Tami Morris
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Listed Entry

Golden Retriever, 3 Entries
Judge Sue Phillips
CH BOB CH Toastys Denimstyle Power Drive, Denise M Vavla
RCH CH NI NC Asoro's Brea-king Bad, Brianne Colling

Standard Poodle, 5 Entries
Judge Sue Phillips
Male Puppy BM BOW BOB Listed Entry
Open Female BF Aglow Standard's Unforgettable, Shawn Proksch
CH CH Mytymes Kiss Me Like U Mean It, Kim Huling
RCH CH Mytymes T-legacy, Kim Huling
RBF Aglow Standard's Beauty By Design Shawn Proksch

Standard Poodle M/C, 2 Entries
Judge Sue Phillips
CH BOB RACEN CH Jillafer's Sweet Sundae Surprise, Jill Meitz
RCH CH Mytymes T-lives On, Kim Huling

Weimaraner, 1 Entry
Judge Sue Phillips
BHF BF BOB Listed Entry

Gun Dog Group Winners
Judge: Sue Phillips
1st) Golden Retriever, CH Toastys Denimstyle Power Drive
2nd) English Cocker Spaniel, CH Downonda Farm's Look No Further
3rd) Standard Poodle, Listed Entry
4th) English Springer Spaniel, Listed Entry

Northern Breeds

Hokkaido, 1 Entry
Judge Sue Phillips
Adult Female BF BOB Arashi Go Hokusei Kashinoki, Marsha Short

Kai, 6 Entries
Judge Sue Phillips
CH CH Shoga No Yumi, Autumn Arsenault
RCH GRCH Mijikai No Yuko Iwa, Marsha Short
GRCH BOB RACES CA GRCH Mijikai No Musashi Sarchi Go, Marsha Short
RGRCH GRCH Sai No Reiwa Go, Marsha Short
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 2 Entries
NMP BP Chisaki
NFP Seni

Norwegian Buhund, 1 Entry
Judge Sue Phillips
GRCH BOB GRCH Tisla-syndattir Av Fjeldvidda, Ted Kenyon, Christa Kenyon, Micaela Kenyon, Shane Kenyon
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NMP BP Captain

Norwegian Elkhound, 1 Entry
Judge Sue Phillips
CH BOB NC PTS URO1 GRCH Kasa Its Kharmatic Of Foxboro SPOT-ON, Donna J Zaj

Samoyed, 3 Entries
Judge Sue Phillips
CH Listed Entry
GRCH BOB EGCH Snowchiens Chasing The Dream 2, Mary J Hancock
RGRCH GRCH Snowchien Olympic Gold N Sochi, Mary Hancock

SHIBA Entries
Judge Sue Phillips
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Female Veteran: Best Veteran CH Classy's I Put A Spell On You, Marian R Campbell

Siberian Husky, 1 Entry
Judge Sue Phillips
GRCH BOB DGCH Grays Sterling Silver Tin Lizzie, Cathy Gray
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Female Veteran: Best Veteran ASGCH GRCH Gray's White Lily Of Lace SPOT-ON, Cathy Gray and Sanford Gray

Northern Breed Group Winners
Judge: Sue Phillips
1st) Norwegian Elkhound, NC PTS URO1 GRCH Kasa Its Kharmatic Of Foxboro SPOT-ON
2nd) Siberian Husky, DGCH Grays Sterling Silver Tin Lizzie
3rd) Kai, RACES CA GRCH Mijikai No Musashi Sarchi Go
4th) Norwegian Buhund, GRCH Tisla-syndattir Av Fjeldvidda

Herding Dogs

Australian Shepherd, 4 Entries
Judge Sue Phillips
Female Puppy Listed Entry
Jr. Female BF BOB Listed Entry
CH RACEA CH Timberline Jesse James @ Rr, Kim Ross
RBF Listed Entry

Belgian Shepherd Dog, 3 Entries
Judge Sue Phillips
GROENENDAEL
LAEKENOIS
MALINOIS
TERVUEREN
Tervueren Adult Male BMV BM Stonewall's Pathway To The Stars, Jane Alexis Kaminski, Sean O'berski
CH BOB CH Dbeljunz New Moon Fusion In Sky, Elizabeth Antos, Darren Erspamer, Rosie Hampton
RCH CH Dbeljunz Dancing With The Moon, Elizabeth Antos
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran UAGI CH Isell's Ivano Aka Zenvo, Elizabeth Antos, Darren Erspamer

Border Collie, 1 Entry
Judge Sue Phillips
CH BOB URO1 RACES CH Anadune Journey To Infinity, John Lewis
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Female Veteran: Best Veteran RATN URO2 ALGRCH Anadune Cool and Gentle River SPOT-ON, John Lewis

Briard, 2 Entries
Judge Sue Phillips
Adult Female BF CH My Last Rose Of Summer Dl'heureux, Joyce Pietryga
CH BOB CH Rowena Fauve Du Classic Acres, Janise Wynne

German Shepherd Dog, 9 Entries
Judge Sue Phillips
Open Female RBF Listed Entry
BHF BF CH Athena Vom Magnum Opus, Melissa Sanders
CH Listed Entry
RCH CH Loujuan Saphira Blue, Susan F Gebur, Linda Lipford
GRCH BOB NV RACEA RATN DGCH Rommel Vom Royale, Gail Bauer
RGRCH NN RGCH Ulana Vom Dinaburg Ii SPOT-ON, Kristy Szczesny
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 2 Entries
NMP Wiskey
NFP BP Helsa
VETERAN, 1 Entry
Female Veteran: Best Veteran Listed Entry

MIN AMERICAN SHEPHERD Entries
Judge Sue Phillips
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 2 Entries
NMP BP Drifter

Pembroke Welsh Corgi, 1 Entry
Judge Sue Phillips
Adult Male BM BOB Victoria Amatoria Reginalddate, Shawn Lamsa

Shetland Sheepdog, 6 Entries
Judge Sue Phillips
Jr. Female RBF Listed Entry
BHF BF Listed Entry
CH Listed Entry
GRCH BOB RACEA EGCH Phoenix Romyldale Flash O'insight, Pamela Moore, Kathy Belville
RGRCH DGCH Clearsky Belmark Illumination, Pamela Moore, Kathy Belville

Swedish Vallhund, 2 Entries
Judge Sue Phillips
Female Puppy BF Listed Entry
CH BOB CH Au Reult Joey In Ur Pocket At Ttf, Denise Hawkins

White Shepherd, 4 Entries
Judge Sue Phillips
Female Puppy BF Worrywort Finishing Touches, Linda Lipford, Venita Bentley
CH CH Fairyhale Little Miss Bliss SPOT-ON, Jennifer Chamberlain
GRCH BOB EE EHD MN EI EC DGCH Royal Von Tasz Classic Martini SPOT-ON, Diana L Updike
RGRCH UWP GRCH Worrywort Von Der Randfurt, Linda Lipford
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Female Veteran: Best Veteran EC MN Worrywort Iridescent Cloud SPOT, Venita J Bentley

Herding Dog Group Winners
Judge: Sue Phillips
1st) White Shepherd, EE EHD MN EI EC DGCH Royal Von Tasz Classic Martini SPOT-ON
2nd) Shetland Sheepdog, RACEA EGCH Phoenix Romyldale Flash O'insight
3rd) Swedish Vallhund, CH Au Reult Joey In Ur Pocket At Ttf
4th) Briard, CH Rowena Fauve Du Classic Acres

Terriers

Cairn Terrier, 1 Entry
Judge Sue Phillips
CH BOB CH Nicairn Dahlia Hjo Got The Spirit, Kristina Phillips

STAFFORDSHIRE BULLTERRIER Entries
Judge Sue Phillips
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Stevie

Terrier Group Winners
Judge: Sue Phillips
1st) Cairn Terrier, CH Nicairn Dahlia Hjo Got The Spirit

Companion Dogs

Chihuahua, 1 Entry
Judge Sue Phillips
Male Puppy BM BOB CH Desert Hi Classy Rico Sauve, Marian Campbell

Italian Greyhound, 1 Entry
Judge Sue Phillips
Adult Female BF BOB CH Dancyn Tequila Sunrise D'volo, Marilyn A Lomashewich

Shih Tzu, 1 Entry
Judge Sue Phillips
CH BOB CH Silk Dream's Colonel Sanders, Elizabeth Baughman
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Silk Dream's Oh Snap Pickles, Elizabeth Baughman

Companion Dog Group Winners
Judge: Sue Phillips
1st) Chihuahua, CH Desert Hi Classy Rico Sauve
2nd) Shih Tzu, CH Silk Dream's Colonel Sanders
3rd) Italian Greyhound, CH Dancyn Tequila Sunrise D'volo

BIS White Shepherd, EE EHD MN EI EC DGCH Royal Von Tasz Classic Martini SPOT-ON, Diana L Updike
RBIS Chihuahua, CH Desert Hi Classy Rico Sauve, Marian Campbell

May 28, 2022, Show 2

Guardian Dogs

Bernese Mountain Dog, 2 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
CH CH De-li Brings Magic Swissmyth, Candace L Stauch, Frederick J Stauch
GRCH BOB GRCH Skylyn Will Brng Magic Swsmyth, Candace L Stauch, Frederick J Stauch

Boxer, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
CH BOB CH Sassy Lane's Valor, Sue Stevens-schultz, Jeff Schultz

Doberman Pinscher, 3 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
Jr. Female BF Thunderstruck La Vie Est Belle, Brenda Blanchard
GRCH BOB GRCH Thunderstruck Hail To The Victor, Victoria T Bankowski, Marcy Nichols, Brenda Blanchard
RGRCH GRCH Garjan's Hero Of Time, Stacy Mykolaitis

Great Dane, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
GRCH BOB URO2 RACEN GRCH Kl Sambuca Black V Gallantree, Elizabeth Irvine

Perro De Presa Canario, 2 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
Male Puppy BM BOW BOB Doramas Del River City, Jim Mclemore
Adult Female BF Yerba Yaisa De Rey Gladiador, Ewa Ziemska
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Female Veteran: Best Veteran Yerba Yaisa De Rey Gladiador, Ewa Ziemska

Rottweiler, 2 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
Male Puppy BM Regal Killian Jones V Nvrland, Lisa Busbey
Jr. Female BF BOW BOB Listed Entry

Guardian Dog Group Winners
Judge: Kathy Schwartzenberger
1st) Doberman Pinscher, GRCH Thunderstruck Hail To The Victor
2nd) Bernese Mountain Dog, GRCH Skylyn Will Brng Magic Swsmyth
3rd) Rottweiler, Listed Entry
4th) Boxer, CH Sassy Lane's Valor

Scenthounds

Beagle, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
CH BOB CCH Merrymusic Motionman Shadetree, Floss Billger

Scenthound Group Winners
Judge: Kathy Schwartzenberger
1st) Beagle, CCH Merrymusic Motionman Shadetree

Sighthounds & Pariah Dogs

Basenji, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
GRCH BOB EGCH Bon Mot Kiroja Sidewalk Ends, Kelli Harmon
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Tonks

Carolina Dog, 3 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
CH NC URO1 PN CH Swamp Fox Black Beauty SPOT-ON, Courtney Trares
RCH NC CH Sweet Carolina Sunset Heirloom SPOT-ON, Raluca Williams
GRCH BOB NI NV GRCH Sweet Carolina Good Bones SPOT-ON, Raluca Williams

Irish Wolfhound, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
CH BOB CH Darom's Something Is Not Right, Jessic Atchison

Silken Windhound, 2 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
Female Puppy BF 'PR'Regalant Mezza Luna, Donna Bozgan, Kathryn Houghton
CH BOB CH'PR'Clayborn's Belle Starr Dna, Kathryn Houghton

Whippet, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
Male Puppy BM BOB Superior Gold's Defying Gravity, Brianne Colling

Sighthound & Pariah Dog Group Winners
Judge: Kathy Schwartzenberger
1st) Carolina Dog, NI NV GRCH Sweet Carolina Good Bones SPOT-ON
2nd) Silken Windhound, CH'PR'Clayborn's Belle Starr Dna
3rd) Irish Wolfhound, CH Darom's Something Is Not Right
4th) Whippet, Superior Gold's Defying Gravity

Gun Dogs

English Cocker Spaniel, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
CH BOB CH Downonda Farm's Look No Further, Christine B Allen

English Springer Spaniel, 3 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
Adult Male BM BOW BOB Ascots Black Tails & White Gloves, Tami Morris
Jr. Female BF Listed Entry
Adult Female RBF Ascots Debutante At The Cotillion, Tami Morris
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Listed Entry

Golden Retriever, 3 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
CH BOB CH NI NC Asoro's Brea-king Bad, Brianne Colling
RCH CH Toastys Denimstyle Power Drive, Denise M Vavla

Standard Poodle, 5 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
Male Puppy BM BOW Listed Entry
Open Female BF Aglow Standard's Beauty By Design, Shawn Proksch
CH BOB CH Mytymes Kiss Me Like U Mean It, Kim Huling
RCH CH Mytymes T-legacy, Kim Huling
RBF Aglow Standard's Unforgettable Shawn Proksch

Standard Poodle M/C, 3 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
CH BOB RACEN CH Jillafer's Sweet Sundae Surprise, Jill Meitz
RCH CH Mytymes T-lives On, Kim Huling

Weimaraner, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
BHF BF BOB Listed Entry

Gun Dog Group Winners
Judge: Kathy Schwartzenberger
1st) English Springer Spaniel, Ascots Black Tails & White Gloves
2nd) Golden Retriever, CH NI NC Asoro's Brea-king Bad
3rd) Standard Poodle, CH Mytymes Kiss Me Like U Mean It
4th) English Cocker Spaniel, CH Downonda Farm's Look No Further

Northern Breeds

Hokkaido, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
Adult Female BF BOB Arashi Go Hokusei Kashinoki, Marsha Short

Kai, 6 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
CH GRCH Mijikai No Yuko Iwa, Marsha Short
RCH CH Mijikai Yamabushi Toranokokisu, Autumn Arsenault, Kim Arsenault, Marsha Short
GRCH BOB RACES CA GRCH Mijikai No Musashi Sarchi Go, Marsha Short
RGRCH GRCH Sai No Reiwa Go, Marsha Short
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 2 Entries
NMP BP Chisaki
NFP Seni

Norwegian Buhund, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
GRCH BOB GRCH Tisla-syndattir Av Fjeldvidda, Ted Kenyon, Christa Kenyon, Micaela Kenyon, Shane Kenyon
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NMP BP Captain

Norwegian Elkhound, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
CH BOB NC PTS URO1 GRCH Kasa Its Kharmatic Of Foxboro SPOT-ON, Donna J Zaj

Samoyed, 3 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
CH Listed Entry
GRCH BOB EGCH Snowchiens Chasing The Dream 2, Mary J Hancock
RGRCH GRCH Snowchien Olympic Gold N Sochi, Mary Hancock

SHIBA Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Female Veteran: Best Veteran CH Classy's I Put A Spell On You, Marian R Campbell

Siberian Husky, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
GRCH BOB DGCH Grays Sterling Silver Tin Lizzie, Cathy Gray
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Female Veteran: Best Veteran ASGCH GRCH Gray's White Lily Of Lace SPOT-ON, Cathy Gray and Sanford Gray

Northern Breed Group Winners
Judge: Kathy Schwartzenberger
1st) Siberian Husky, DGCH Grays Sterling Silver Tin Lizzie
2nd) Samoyed, EGCH Snowchiens Chasing The Dream 2
3rd) Norwegian Elkhound, NC PTS URO1 GRCH Kasa Its Kharmatic Of Foxboro SPOT-ON
4th) Norwegian Buhund, GRCH Tisla-syndattir Av Fjeldvidda

Herding Dogs

Australian Shepherd, 4 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
Female Puppy RBF Listed Entry
Jr. Female BF BOB Listed Entry
CH RACEA CH Timberline Jesse James @ Rr, Kim Ross

Belgian Shepherd Dog, 3 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
GROENENDAEL
LAEKENOIS
MALINOIS
TERVUEREN
Tervueren Adult Male BMV BM Stonewall's Pathway To The Stars, Jane Alexis Kaminski, Sean O'berski
CH BOB CH Dbeljunz New Moon Fusion In Sky, Elizabeth Antos, Darren Erspamer, Rosie Hampton
RCH CH Dbeljunz Dancing With The Moon, Elizabeth Antos
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran UAGI CH Isell's Ivano Aka Zenvo, Elizabeth Antos, Darren Erspamer

Border Collie, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
CH BOB URO1 RACES CH Anadune Journey To Infinity, John Lewis
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Female Veteran: Best Veteran RATN URO2 ALGRCH Anadune Cool and Gentle River SPOT-ON, John Lewis

Briard, 2 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
Adult Female BF CH My Last Rose Of Summer Dl'heureux, Joyce Pietryga
CH BOB CH Rowena Fauve Du Classic Acres, Janise Wynne

German Shepherd Dog, 9 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
Open Female BF Listed Entry
BHF RBF CH Athena Vom Magnum Opus, Melissa Sanders
CH CH Loujuan Saphira Blue, Susan F Gebur, Linda Lipford
RCH Listed Entry
GRCH BOB NN RGCH Ulana Vom Dinaburg Ii SPOT-ON, Kristy Szczesny
RGRCH NV RACEA RATN DGCH Rommel Vom Royale, Gail Bauer
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 2 Entries
NMP Wiskey
NFP BP Helsa
VETERAN, 1 Entry
Female Veteran: Best Veteran Listed Entry

MIN AMERICAN SHEPHERD Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 2 Entries
NMP BP Drifter

Pembroke Welsh Corgi, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
Adult Male BM BOB Victoria Amatoria Reginalddate, Shawn Lamsa

Shetland Sheepdog, 6 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
Jr. Female BF Listed Entry
BHF RBF Listed Entry
CH Listed Entry
GRCH BOB RACEA EGCH Phoenix Romyldale Flash O'insight, Pamela Moore, Kathy Belville
RGRCH DGCH Clearsky Belmark Illumination, Pamela Moore, Kathy Belville

White Shepherd, 4 Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
Female Puppy BF Worrywort Finishing Touches, Linda Lipford, Venita Bentley
CH CH Fairyhale Little Miss Bliss SPOT-ON, Jennifer Chamberlain
GRCH BOB EE EHD MN EI EC DGCH Royal Von Tasz Classic Martini SPOT-ON, Diana L Updike
RGRCH UWP GRCH Worrywort Von Der Randfurt, Linda Lipford
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Female Veteran: Best Veteran EC MN Worrywort Iridescent Cloud SPOT, Venita J Bentley

Herding Dog Group Winners
Judge: Kathy Schwartzenberger
1st) White Shepherd, EE EHD MN EI EC DGCH Royal Von Tasz Classic Martini SPOT-ON
2nd) Briard, CH Rowena Fauve Du Classic Acres
4th) Australian Shepherd, Listed Entry

Terriers

Cairn Terrier, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
CH BOB CH Nicairn Dahlia Hjo Got The Spirit, Kristina Phillips

STAFFORDSHIRE BULLTERRIER Entries
Judge Kathy Schwartzenberger
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Stevie

Terrier Group Winners
Judge: Kathy Schwartzenberger
1st) Cairn Terrier, CH Nicairn Dahlia Hjo Got The Spirit

Companion Dogs

Chihuahua, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
Male Puppy BM BOB CH Desert Hi Classy Rico Sauve, Marian Campbell

Italian Greyhound, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
Adult Female BF BOB CH Dancyn Tequila Sunrise D'volo, Marilyn A Lomashewich

Shih Tzu, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
CH BOB CH Silk Dream's Colonel Sanders, Elizabeth Baughman
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Silk Dream's Oh Snap Pickles, Elizabeth Baughman

Yorkshire Terrier, 1 Entry
Judge Kathy Schwartzenberger
Jr. Male BM BOB RACEN CH Wee Loves Curly Top's Spunk, Loretta Keller

Companion Dog Group Winners
Judge: Kathy Schwartzenberger
1st) Chihuahua, CH Desert Hi Classy Rico Sauve
2nd) Yorkshire Terrier, RACEN CH Wee Loves Curly Top's Spunk
3rd) Italian Greyhound, CH Dancyn Tequila Sunrise D'volo
4th) Shih Tzu, CH Silk Dream's Colonel Sanders

BIS White Shepherd, EE EHD MN EI EC DGCH Royal Von Tasz Classic Martini SPOT-ON, Diana L Updike
RBIS English Springer Spaniel, Ascots Black Tails & White Gloves, Tami Morris

View Event >