We are currently processing incoming Registration applications received through September 15.

I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Subscribe to E-news YouTube

OFFICIAL: Hampton Roads Kennel Club (05/06/2022 / Sunday, Conformation Show 1 and Show 2

May 8, 2022

Hosted By: Hampton Roads Kennel Club

Location: Courtland, Virginia

May 8, 2022, Show 1

Guardian Dogs

Boxer, 1 Entry
Judge Donna Beadle
Adult Female BF BOB Listed Entry

Doberman Pinscher, 1 Entry
Judge Donna Beadle
CH BOB UCD CH ROM Benchmark's Flying Dutchman SPOT, Silke Satzinger

Great Pyrenees, 1 Entry
Judge Donna Beadle
Female Puppy BF BOB Lecteurreflectionfarm Fire&ice, Sarah Peak

Perro De Presa Canario, 1 Entry
Judge Donna Beadle
Jr. Male BM BOB Levi De Rey Gladiaor, Nathaniel Valentine

Rottweiler, 1 Entry
Judge Donna Beadle
CH BOB CH Wowzerjamesdean Vonderkorperkraft, Charlene Cleveland

South African Boerboel, 1 Entry
Judge Donna Beadle
CH BOB GRCH UWP Silverthorne's Worth The Wait SPOT, Brooke Wood, Timothy Wood

Standard Schnauzer, 1 Entry
Judge Donna Beadle
CH BOB RACEA CH Celtic Cross Arklight, Sarah Peak

Guardian Dog Group Winners
Judge: Donna Beadle
1st) South African Boerboel, GRCH UWP Silverthorne's Worth The Wait SPOT
2nd) Doberman Pinscher, UCD CH ROM Benchmark's Flying Dutchman SPOT
3rd) Great Pyrenees, Lecteurreflectionfarm Fire&ice
4th) Perro De Presa Canario, Levi De Rey Gladiaor

Scenthounds
BLOODHOUND Entries
Judge Donna Beadle

NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Listed Entry

English Coonhound, 2 Entries
Judge Donna Beadle
Open Female BF CCH CH'PR'Whiskey River Brandy, Kenneth W Dameron, Norma L Dameron
CH BOB GRCH CGRCH'PR'Whiskey River Rounder, Kenneth W Dameron, Norma L Dameron

Redbone Coonhound, 1 Entry
Judge Donna Beadle
CH BOB CCH'PR'Scearce's Sip Of Supernatural, Rebecca Mcnulty Shaffer

Treeing Walker Coonhound, 1 Entry
Judge Donna Beadle
CH BOB CCH CH'PR'10-19 Shots Fired @ Leeview, Bridgette Clary

Scenthound Group Winners
Judge: Donna Beadle
1st) Treeing Walker Coonhound, CCH CH'PR'10-19 Shots Fired @ Leeview
2nd) English Coonhound, GRCH CGRCH'PR'Whiskey River Rounder
3rd) Redbone Coonhound, CCH'PR'Scearce's Sip Of Supernatural

Sighthounds & Pariah Dogs

Canaan Dog, 3 Entries
Judge Donna Beadle
Jr. Male BM BOW CH Revelation Aharon Aviv, Marianne Smith Vargas, Richard Vargas Jr, David Golden
Jr. Female BF Listed Entry
GRCH BOB NBOB GRCH Pleasant Hill Avram, Cynthia Dodson, David Golden
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 2 Entries
NMP BP Listed Entry
NFP Listed Entry

Carolina Dog, 5 Entries
Judge Donna Beadle
Jr. Female BF UWP CH Wlm Banking On A Beat, Ace Mattocks
CH BOB GRCH Swamp Fox Davie Crockett, Donna Brisbin
RCH CH Swamp Fox Tucker, Mac Farrior, Jennifer Farrior
RBF Swamp Fox Dark Angel Donna Brisbin

Sighthound & Pariah Dog Group Winners
Judge: Donna Beadle
1st) Canaan Dog, NBOB GRCH Pleasant Hill Avram
2nd) Carolina Dog, GRCH Swamp Fox Davie Crockett

Gun Dogs

Cocker Spaniel, 1 Entry
Judge Donna Beadle
CH BOB CH Tray-jos N Be-fits Dyn-o-mite, Kristen Pierce

Labrador Retriever, 6 Entries
Judge Donna Beadle
CH CH Balewater Goose C Hunters Run, Richard F Hunter, Sue Schultze, Chris Hunter
RCH CH Balewater's Coming In Hot, Sue Schultze
GRCH BOB USJCH EGCH Big Sky Sonic Boom @ Balewater SPOT, Sue Schultze
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran Listed Entry

Ns Duck Tolling Retriever, 1 Entry
Judge Donna Beadle
GRCH BOB USJCH RGCH Beekauz Thesaint Come Marching In SPOT, Debra C Eib, Sharon Kauzlarich

Standard Poodle, 6 Entries
Judge Donna Beadle
Adult Male BM BOW Crystalton Chikoda Entour Victory, Myriah Johnson, Ty Johnson
Female Puppy RBF Adorns Sweet Little Thing, Layne Ferguson, Melissa Coniglio
BHF BF Listed Entry
CH Listed Entry
GRCH BOB RACEN URO1 EGCH Winterswind Moonbeams Adventure SPOT, Emily Carabello
RGRCH GRCH Jewels Mtn Jovilea Steel Magnolia, Mary Holbrook, Claudine Raym0

Standard Poodle M/C, 6 Entries
Judge Donna Beadle
BHM BM Listed Entry
Jr. Female BF BOW Listed Entry
CH CH Epic Quest's Rewrite The Stars, Amanda Bishop
RCH Listed Entry
GRCH BOB GRCH Jewels Mtn Unanswered Prayers, Mary Holbrook, Amy Stanfield
RGRCH Invalid Entry

Gun Dog Group Winners
Judge: Donna Beadle
1st) Ns Duck Tolling Retriever, USJCH RGCH Beekauz Thesaint Come Marching In SPOT
2nd) Standard Poodle, RACEN URO1 EGCH Winterswind Moonbeams Adventure SPOT
3rd) Labrador Retriever, USJCH EGCH Big Sky Sonic Boom @ Balewater SPOT
4th) Standard Poodle M/C, GRCH Jewels Mtn Unanswered Prayers

Northern Breeds

Japanese Akitainu, 1 Entry
Judge Donna Beadle
Male Puppy BM BOB CH Unmei No Chappie, Taylor Jones

Samoyed, 1 Entry
Judge Donna Beadle
Jr. Male BM BOB Listed Entry

Northern Breed Group Winners
Judge: Donna Beadle
1st) Samoyed, Listed Entry
2nd) Japanese Akitainu, CH Unmei No Chappie

Herding Dogs

Australian Shepherd, 4 Entries
Judge Donna Beadle
Adult Female BF Listed Entry
CH BOB CH A&l Armani Express, Adrienne Isham
RCH CH Equinox Solstice Outrageous Life, Toni Turbide
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran CH A&l Armani Express, Adrienne Isham

Border Collie, 1 Entry
Judge Donna Beadle
CH BOB CH Fair Haven's Swim With Me, Debora Mclaughlin

Cardigan Welsh Corgi, 2 Entries
Judge Donna Beadle
Jr. Male BM Listed Entry
CH BOB CH Troubadour Phoebe @ Grangefield, Gayle Petrick
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NMP BP Listed Entry

German Shepherd Dog, 1 Entry
Judge Donna Beadle
CH BOB CH High Hopes Vom Haus Mears SPOT, Bridgette Ashmore
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Listed Entry

Pembroke Welsh Corgi, 2 Entries
Judge Donna Beadle
CH CH Smvs Wannatequilalittletimewitu, Denise Malinowski
GRCH BOB EGCH Riverside Storm Surge SPOT-ON, Denise Malinowski

White Shepherd, 1 Entry
Judge Donna Beadle
Male Puppy BM BOB CH Majestic's Blue Abraham, Lynn Elmwood

Herding Dog Group Winners
Judge: Donna Beadle
1st) Pembroke Welsh Corgi, EGCH Riverside Storm Surge SPOT-ON
2nd) Australian Shepherd, CH A&l Armani Express
3rd) Border Collie, CH Fair Haven's Swim With Me
4th) Cardigan Welsh Corgi, CH Troubadour Phoebe @ Grangefield

Terriers

American Hairless Terrier, 1 Entry
Judge Donna Beadle
COATED
HAIRLESS
Hairless Male Puppy BMV BM BOB Listed Entry

American Pit Bull Terrier, 10 Entries
Judge Donna Beadle
Female Puppy BF CH'PR'Ka's Btfl Blond Frm Bshfl Bend, Amanda Held
CH RACEN CH UWPO AP2 VPE UWPCHX'PR'Tyndall's Smith & Wesson M&p, Lynsey R Tyndall, Gary L Tyndall
RCH UWP CH'PR'Blue Antic's She Was Fury, Erica Noseworthy
GRCH BOB AP VPA RACEN UWPO UWPCH URO3 EGCH'PR'Shaw's Get Your Shine On @ Ba SPOT, Erica Noseworthy
RGRCH UWPO VPE AP2 UWPCHX EGCH'PR'Shaw's Fight On Till U Have 1 SPOT, Amanda Held
RBF Listed Entry
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Trixie

Cairn Terrier, 1 Entry
Judge Donna Beadle
CH BOB CH Foxcreek More Bang For Your Buck, Jessica Wistuk

Jack Russell Terrier, 2 Entries
Judge Donna Beadle
Female Puppy BF BOB Listed Entry
CH CH Hyperjacks Mark Of Bezalel, Lindsey Gilson

Scottish Terrier, 3 Entries
Judge Donna Beadle
Jr. Female BF BOB Listed Entry
CH CH Silver Jazz Indiana Jones For Yes, Jessica Wistuk
RCH CH Redroxlandshark Conundrums Teapot, Rachel Peterson

Smooth Fox Terrier, 1 Entry
Judge Donna Beadle
Female Puppy BF BOB Springhill Tickled Pink, Jane Nolan

Teddy Roosevelt Terrier, 1 Entry
Judge Donna Beadle
GRCH BOB NBOB RACEN EGCH'PR'Barnett's Forever and A Day, Tammy Stefanie

W.Highland White Terrier, 5 Entries
Judge Donna Beadle
Jr. Male BM Listed Entry
Open Male RBM Listed Entry
Open Female BF BOW Listed Entry
CH CH Foxcreek Noris Darling Diva, Jessica Wistuk
GRCH BOB GRCH Silverbug Apache, Jessica Wistuk

Terrier Group Winners
Judge: Donna Beadle
1st) Smooth Fox Terrier, Springhill Tickled Pink
2nd) American Pit Bull Terrier, AP VPA RACEN UWPO UWPCH URO3 EGCH'PR'Shaw's Get Your Shine On @ Ba SPOT
3rd) Teddy Roosevelt Terrier, NBOB RACEN EGCH'PR'Barnett's Forever and A Day
4th) W.Highland White Terrier, GRCH Silverbug Apache

Companion Dogs

American Bully, 5 Entries
Judge Donna Beadle
Male Puppy RBM Listed Entry
Adult Male BM CH Sir Sincere Of King Pope Kennels, Gary Pope Jr
Jr. Female BF BOW Listed Entry
CH BOB GRCH King Ezekiel, Michael Harris
RCH CH Mbf's Kilo Cruz, Anthony Cruz
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 4 Entries
NMP BP Mbf's Kcab Eightball, Courtney Cruz
NFP Mbf's Kcab Leather and Lace, Courtney Cruz

Bichon Frise, 1 Entry
Judge Donna Beadle
CH BOB GRCH Witchbabys Yer A Wizard Harry, Erica Kellett

Chihuahua, 1 Entry
Judge Donna Beadle
Female Puppy BF BOB Zeleys Heavenly Gift From Hanna, Shirley Myall

Chinese Crested, 1 Entry
Judge Donna Beadle
CH BOB CH Loretta Lynn Lolly Of Point Harbo, Kathleen Carter

Havanese, 1 Entry
Judge Donna Beadle
Open Male BM BOB Aranes Good Time Charlie, Richard Farrell, Amber Ferrell

Miniature Pinscher, 1 Entry
Judge Donna Beadle
Adult Female BF BOB Cheristar's I Am Cybill Shepherd, Holly Boyd

Poodle, 6 Entries
Judge Donna Beadle
MINIATURE
Min. Jr. Female BFV BF Listed Entry
Min. Adult Female RBFV RBF Sadi Viii, Nikki Mckenna
TOY
CH Listed Entry
RCH CH Shiann's Sentimental Journey, Annmarie Saunier, Lynette Jacobs
GRCH BOB EGCH Windswept On My Way @ Jewels Mtn, Mary Holbrook

Poodle M/C, 1 Entry
Judge Donna Beadle
MINIATURE
TOY
CH BOB CH Bonoks Etual Malificenta, Nikki Mckenna

Pug, 1 Entry
Judge Donna Beadle
CH BOB CH Honeypugs Heavensto Betsy@purejoy, Annette Giraud

Tibetan Spaniel, 3 Entries
Judge Donna Beadle
CH GRCH Eagle Crest Surprise Parti, Joline Finke, David Finke
RCH GRCH Eagle Crest Irish Whiskey, Joline Finke, David Finke
GRCH BOB GRCH Tin-man How Sweet It Is, Joline Finke, David Finke, Sheri A Rose

Companion Dog Group Winners
Judge: Donna Beadle
1st) Miniature Pinscher, Cheristar's I Am Cybill Shepherd
2nd) Havanese, Aranes Good Time Charlie
3rd) Pug, CH Honeypugs Heavensto Betsy@purejoy
4th) Bichon Frise, GRCH Witchbabys Yer A Wizard Harry

BIS Smooth Fox Terrier, Springhill Tickled Pink, Jane Nolan
RBIS Miniature Pinscher, Cheristar's I Am Cybill Shepherd, Holly Boyd

May 8, 2022, Show 2

Guardian Dogs

Boxer, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
Adult Female BF BOB Listed Entry

Doberman Pinscher, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
CH BOB UCD CH ROM Benchmark's Flying Dutchman SPOT, Silke Satzinger

Great Pyrenees, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
Female Puppy BF BOB Lecteurreflectionfarm Fire&ice, Sarah Peak

Perro De Presa Canario, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
Jr. Male BM BOB Levi De Rey Gladiaor, Nathaniel Valentine

Rottweiler, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
CH BOB CH Wowzerjamesdean Vonderkorperkraft, Charlene Cleveland

South African Boerboel, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
CH BOB GRCH UWP Silverthorne's Worth The Wait SPOT, Brooke Wood, Timothy Wood

Standard Schnauzer, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
CH BOB RACEA CH Celtic Cross Arklight, Sarah Peak

Guardian Dog Group Winners
Judge: Pamela A Moore
1st) South African Boerboel, GRCH UWP Silverthorne's Worth The Wait SPOT
2nd) Great Pyrenees, Lecteurreflectionfarm Fire&ice
3rd) Standard Schnauzer, RACEA CH Celtic Cross Arklight
4th) Rottweiler, CH Wowzerjamesdean Vonderkorperkraft

Scenthounds

English Coonhound, 2 Entries
Judge Pamela A Moore
Open Female BF CCH CH'PR'Whiskey River Brandy, Kenneth W Dameron, Norma L Dameron
CH BOB GRCH CGRCH'PR'Whiskey River Rounder, Kenneth W Dameron, Norma L Dameron

Treeing Walker Coonhound, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
CH BOB CCH CH'PR'10-19 Shots Fired @ Leeview, Bridgette Clary

Scenthound Group Winners
Judge: Pamela A Moore
1st) English Coonhound, GRCH CGRCH'PR'Whiskey River Rounder
2nd) Treeing Walker Coonhound, CCH CH'PR'10-19 Shots Fired @ Leeview

Sighthounds & Pariah Dogs

Canaan Dog, 3 Entries
Judge Pamela A Moore
Jr. Male BM CH Revelation Aharon Aviv, Marianne Smith Vargas, Richard Vargas Jr, David Golden
Jr. Female BF BOW Listed Entry
GRCH BOB NBOB GRCH Pleasant Hill Avram, Cynthia Dodson, David Golden
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 2 Entries
NMP Listed Entry
NFP BP Listed Entry

Carolina Dog, 5 Entries
Judge Pamela A Moore
Jr. Female BF BOB UWP CH Wlm Banking On A Beat, Ace Mattocks
CH CH Swamp Fox Mr Lincoln, Jennifer Farrior, Mac Farrior
RCH CH Swamp Fox Tucker, Mac Farrior, Jennifer Farrior
RBF Swamp Fox Dark Angel Donna Brisbin

Sighthound & Pariah Dog Group Winners
Judge: Pamela A Moore
1st) Canaan Dog, NBOB GRCH Pleasant Hill Avram
2nd) Carolina Dog, UWP CH Wlm Banking On A Beat

Gun Dogs

Cocker Spaniel, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
CH BOB CH Tray-jos N Be-fits Dyn-o-mite, Kristen Pierce

Labrador Retriever, 6 Entries
Judge Pamela A Moore
CH BOB Listed Entry
RCH CH Balewater's Coming In Hot, Sue Schultze
GRCH USJCH EGCH Big Sky Sonic Boom @ Balewater SPOT, Sue Schultze
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran Listed Entry

Ns Duck Tolling Retriever, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
GRCH BOB USJCH RGCH Beekauz Thesaint Come Marching In SPOT, Debra C Eib, Sharon Kauzlarich

Standard Poodle, 6 Entries
Judge Pamela A Moore
Adult Male BM Crystalton Chikoda Entour Victory, Myriah Johnson, Ty Johnson
Female Puppy BF BOW Adorns Sweet Little Thing, Layne Ferguson, Melissa Coniglio
BHF RBF Listed Entry
CH Listed Entry
GRCH BOB RACEN URO1 EGCH Winterswind Moonbeams Adventure SPOT, Emily Carabello
RGRCH GRCH Jewels Mtn Jovilea Steel Magnolia, Mary Holbrook, Claudine Raym0

Standard Poodle M/C, 5 Entries
Judge Pamela A Moore
CH BOB Listed Entry
RCH Listed Entry
GRCH BOB GRCH Jewels Mtn Unanswered Prayers, Mary Holbrook, Amy Stanfield
RGRCH Invalid Entry

Gun Dog Group Winners
Judge: Pamela A Moore
1st) Ns Duck Tolling Retriever, USJCH RGCH Beekauz Thesaint Come Marching In SPOT
2nd) Labrador Retriever, Listed Entry
3rd) Standard Poodle, RACEN URO1 EGCH Winterswind Moonbeams Adventure SPOT
4th) Standard Poodle M/C, Listed Entry

Northern Breeds

Japanese Akitainu, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
Male Puppy BM BOB CH Unmei No Chappie, Taylor Jones

Samoyed, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
Jr. Male BM BOB Listed Entry

Northern Breed Group Winners
Judge: Pamela A Moore
1st) Samoyed, Listed Entry
2nd) Japanese Akitainu, CH Unmei No Chappie

Herding Dogs

Australian Shepherd, 3 Entries
Judge Pamela A Moore
Adult Female BF Listed Entry
CH BOB CH Equinox Solstice Outrageous Life, Toni Turbide
RCH CH A&l Armani Express, Adrienne Isham
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran CH A&l Armani Express, Adrienne Isham

Border Collie, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
CH BOB CH Fair Haven's Swim With Me, Debora Mclaughlin

Cardigan Welsh Corgi, 2 Entries
Judge Pamela A Moore
Jr. Male BM BOB Listed Entry
CH CH Troubadour Phoebe @ Grangefield, Gayle Petrick
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NMP BP Listed Entry

German Shepherd Dog, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
CH BOB CH High Hopes Vom Haus Mears SPOT, Bridgette Ashmore
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Listed Entry

Pembroke Welsh Corgi, 2 Entries
Judge Pamela A Moore
CH CH Smvs Wannatequilalittletimewitu, Denise Malinowski
GRCH BOB EGCH Riverside Storm Surge SPOT-ON, Denise Malinowski

White Shepherd, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
Male Puppy BM BOB CH Majestic's Blue Abraham, Lynn Elmwood

Herding Dog Group Winners
Judge: Pamela A Moore
1st) Cardigan Welsh Corgi, Listed Entry
2nd) Australian Shepherd, CH Equinox Solstice Outrageous Life
3rd) German Shepherd Dog, CH High Hopes Vom Haus Mears SPOT
4th) Pembroke Welsh Corgi, EGCH Riverside Storm Surge SPOT-ON

Terriers

American Hairless Terrier, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
COATED
HAIRLESS
Hairless Male Puppy BMV BM BOB Listed Entry

American Pit Bull Terrier, 10 Entries
Judge Pamela A Moore
Female Puppy BF Listed Entry
CH RACEN CH UWPO AP2 VPE UWPCHX'PR'Tyndall's Smith & Wesson M&p, Lynsey R Tyndall, Gary L Tyndall
RCH UWP CH'PR'Blue Antic's She Was Fury, Erica Noseworthy
GRCH BOB AP VPA RACEN UWPO UWPCH URO3 EGCH'PR'Shaw's Get Your Shine On @ Ba SPOT, Erica Noseworthy
RGRCH UWP GRCH'PR'Ba Shaw's Brandy Ur A Fine Grl, Warren Shaw
RBF CH'PR'Ka's Btfl Blond Frm Bshfl Bend Amanda Held
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Trixie

Cairn Terrier, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
CH BOB CH Foxcreek More Bang For Your Buck, Jessica Wistuk

Jack Russell Terrier, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
CH BOB CH Hyperjacks Mark Of Bezalel, Lindsey Gilson

Scottish Terrier, 3 Entries
Judge Pamela A Moore
Jr. Female BF BOB Listed Entry
CH CH Silver Jazz Indiana Jones For Yes, Jessica Wistuk
RCH CH Redroxlandshark Conundrums Teapot, Rachel Peterson

Smooth Fox Terrier, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
Female Puppy BF BOB Springhill Tickled Pink, Jane Nolan

Teddy Roosevelt Terrier, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
GRCH BOB NBOB RACEN EGCH'PR'Barnett's Forever and A Day, Tammy Stefanie

W.Highland White Terrier, 5 Entries
Judge Pamela A Moore
Jr. Male RBM Listed Entry
Open Male BM Listed Entry
Open Female BF BOW Listed Entry
CH CH Foxcreek Noris Darling Diva, Jessica Wistuk
GRCH BOB GRCH Silverbug Apache, Jessica Wistuk

Terrier Group Winners
Judge: Pamela A Moore
1st) Smooth Fox Terrier, Springhill Tickled Pink
2nd) American Pit Bull Terrier, AP VPA RACEN UWPO UWPCH URO3 EGCH'PR'Shaw's Get Your Shine On @ Ba SPOT
3rd) Teddy Roosevelt Terrier, NBOB RACEN EGCH'PR'Barnett's Forever and A Day
4th) W.Highland White Terrier, GRCH Silverbug Apache

Companion Dogs

American Bully, 6 Entries
Judge Pamela A Moore
Male Puppy BM Listed Entry
Adult Male RBM CH Sir Sincere Of King Pope Kennels, Gary Pope Jr
Jr. Female BF BOW Listed Entry
CH Invalid Entry
RCH GRCH King Ezekiel, Michael Harris
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 4 Entries
NMP BP Mbf's Kcab Eightball, Courtney Cruz
NFP Mbf's Kcab Leather and Lace, Courtney Cruz

Bichon Frise, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
CH BOB GRCH Witchbabys Yer A Wizard Harry, Erica Kellett

Chihuahua, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
Female Puppy BF BOB Zeleys Heavenly Gift From Hanna, Shirley Myall

Chinese Crested, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
CH BOB CH Loretta Lynn Lolly Of Point Harbo, Kathleen Carter

Havanese, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
BHM BM BOB Listed Entry

Miniature Pinscher, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
Adult Female BF BOB Cheristar's I Am Cybill Shepherd, Holly Boyd

Poodle, 6 Entries
Judge Pamela A Moore
MINIATURE
Min. Adult Female BFV BF Sadi Viii, Nikki Mckenna
Toy Jr. Female RBFV RBF Listed Entry
TOY
CH Listed Entry
RCH CH Shiann's Sentimental Journey, Annmarie Saunier, Lynette Jacobs
GRCH BOB EGCH Windswept On My Way @ Jewels Mtn, Mary Holbrook

Poodle M/C, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
MINIATURE
TOY
CH BOB CH Bonoks Etual Malificenta, Nikki Mckenna

Pug, 1 Entry
Judge Pamela A Moore
CH BOB CH Honeypugs Heavensto Betsy@purejoy, Annette Giraud

Tibetan Spaniel, 3 Entries
Judge Pamela A Moore
CH BOB GRCH Eagle Crest Irish Whiskey, Joline Finke, David Finke
RCH GRCH Eagle Crest Surprise Parti, Joline Finke, David Finke
GRCH GRCH Tin-man How Sweet It Is, Joline Finke, David Finke, Sheri A Rose

Companion Dog Group Winners
Judge: Pamela A Moore
1st) Bichon Frise, GRCH Witchbabys Yer A Wizard Harry
2nd) Pug, CH Honeypugs Heavensto Betsy@purejoy
3rd) Havanese, Listed Entry
4th) Miniature Pinscher, Cheristar's I Am Cybill Shepherd
RBIS Smooth Fox Terrier, Springhill Tickled Pink, Jane Nolan

View Event >