We are currently processing incoming Registration applications received through September 15.

I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Subscribe to E-news YouTube

OFFICIAL: Hampton Roads Kennel Club (05/06/2022) / Friday, Conformation Show 1 and Show 2

May 6, 2022

Hosted By: Hampton Roads Kennel Club

Location: Courtland, Virginia

May 6, 2022, Show 1

Guardian Dogs
BERNESE MOUNTAIN DOG Entries
Judge Glenda Bruneau
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Peaka-bu

Perro De Presa Canario, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
Jr. Male BM BOB Levi De Rey Gladiaor, Nathaniel Valentine

Rottweiler, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
CH BOB CH Wowzerjamesdean Vonderkorperkraft, Charlene Cleveland

Guardian Dog Group Winners
Judge: Glenda Bruneau
1st) Rottweiler, CH Wowzerjamesdean Vonderkorperkraft
2nd) Perro De Presa Canario, Levi De Rey Gladiaor

Scenthounds

American Leopard Hound, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
CH BOB CCH CH'PR'Dark Knight Rising At Trek, Candace Gartland

English Coonhound, 2 Entries
Judge Glenda Bruneau
Open Female BF CCH CH'PR'Whiskey River Brandy, Kenneth W Dameron, Norma L Dameron
CH BOB GRCH CGRCH'PR'Whiskey River Rounder, Kenneth W Dameron, Norma L Dameron

Redbone Coonhound, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
CH BOB CCH'PR'Scearce's Sip Of Supernatural, Rebecca Mcnulty Shaffer

Scenthound Group Winners
Judge: Glenda Bruneau
1st) English Coonhound, GRCH CGRCH'PR'Whiskey River Rounder
2nd) American Leopard Hound, CCH CH'PR'Dark Knight Rising At Trek
3rd) Redbone Coonhound, CCH'PR'Scearce's Sip Of Supernatural

Sighthounds & Pariah Dogs

Canaan Dog, 2 Entries
Judge Glenda Bruneau
Jr. Female BF Listed Entry
GRCH BOB NBOB GRCH Pleasant Hill Avram, Cynthia Dodson, David Golden
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NMP BP Listed Entry

Carolina Dog, 5 Entries
Judge Glenda Bruneau
Jr. Female BF UWP CH Wlm Banking On A Beat, Ace Mattocks
CH BOB CH Swamp Fox Mr Lincoln, Jennifer Farrior, Mac Farrior
RCH GRCH Swamp Fox Davie Crockett, Donna Brisbin
RBF Swamp Fox Dark Angel Donna Brisbin

Whippet, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
Jr. Male BM BOB CH Oken Whippoorwill Gatsby, Ken Wheeler, Barbara Henderson

Sighthound & Pariah Dog Group Winners
Judge: Glenda Bruneau
1st) Canaan Dog, NBOB GRCH Pleasant Hill Avram
2nd) Whippet, CH Oken Whippoorwill Gatsby
3rd) Carolina Dog, CH Swamp Fox Mr Lincoln

Gun Dogs

Brittany, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
CH BOB CH Dogwood Hollow Flashstorm, Jennifer B Burlingane

Cocker Spaniel, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
Open Male BM BOB CH Tray-jos N Be-fits Dyn-o-mite, Kristen Pierce

Golden Retriever, 2 Entries
Judge Glenda Bruneau
BHM BM BOB Carova Magic Molly's Albus, Marilee Glover
CH CH Carova Skye Jellicle Cat Kacie, Nancy Spangler

Irish Setter, 2 Entries
Judge Glenda Bruneau
Jr. Male BM BOW BOB Listed Entry
Jr. Female BF Listed Entry

Labrador Retriever, 10 Entries
Judge Glenda Bruneau
Male Puppy BM BOW CH Balewater Goose C Hunters Run, Richard F Hunter, Sue Schultze, Chris Hunter
Jr. Female RBF Listed Entry
BHF BF Listed Entry
CH BOB RACEN CH USJ UJJ Magnolias Midsummer Night Miracle SPOT-ON, Steven Chromy
RCH CH Balewater's Coming In Hot, Sue Schultze
GRCH EGCH All The Kings Horses Trakehner SPOT-ON, Steven Chromy
RGRCH GRCH Redbirch Magnoliasunmerited Favor SPOT-ON, Kathryn Chromy
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran Listed Entry

Ns Duck Tolling Retriever, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
GRCH BOB USJCH RGCH Beekauz Thesaint Come Marching In SPOT, Debra C Eib, Sharon Kauzlarich

Standard Poodle, 6 Entries
Judge Glenda Bruneau
Male Puppy BM BOW Listed Entry
BHF BF Listed Entry
CH Listed Entry
GRCH BOB RACEN URO1 EGCH Winterswind Moonbeams Adventure SPOT, Emily Carabello
RGRCH GRCH Jewels Mtn Jovilea Steel Magnolia, Mary Holbrook, Claudine Raym0
RBM Alaman's Got Moxie Susane Louisell

Standard Poodle M/C, 6 Entries
Judge Glenda Bruneau
BHM BM Listed Entry
Jr. Female BF BOW Listed Entry
CH Invalid Entry
RCH Listed Entry
GRCH BOB GRCH Jewels Mtn Unanswered Prayers, Mary Holbrook, Amy Stanfield

Gun Dog Group Winners
Judge: Glenda Bruneau
1st) Ns Duck Tolling Retriever, USJCH RGCH Beekauz Thesaint Come Marching In SPOT
2nd) Standard Poodle M/C, GRCH Jewels Mtn Unanswered Prayers
3rd) Standard Poodle, RACEN URO1 EGCH Winterswind Moonbeams Adventure SPOT
4th) Cocker Spaniel, CH Tray-jos N Be-fits Dyn-o-mite

Northern Breeds

Samoyed, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
Jr. Male BM BOB Listed Entry

Siberian Husky, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
Jr. Female BF BOB Listed Entry

Northern Breed Group Winners
Judge: Glenda Bruneau
1st) Samoyed, Listed Entry
2nd) Siberian Husky, Listed Entry

Herding Dogs

Australian Shepherd, 5 Entries
Judge Glenda Bruneau
Adult Male BM BOW BOB CH A&l Armani Express, Adrienne Isham
Female Puppy RBF Windtalker's Rising To Valhalla, Caroline Lutman, Veronica Lopez
Adult Female BF Listed Entry
CH CH Equinox Solstice Outrageous Life, Toni Turbide
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran CH A&l Armani Express, Adrienne Isham

Bearded Collie, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
BHF BF BOB CH Moonstone Every Now and Then, Casey Minner

Border Collie, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
CH BOB CH Fair Haven's Swim With Me, Debora Mclaughlin

Cardigan Welsh Corgi, 2 Entries
Judge Glenda Bruneau
Jr. Male BM Listed Entry
CH BOB CH Troubadour Phoebe @ Grangefield, Gayle Petrick
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NMP BP Listed Entry

German Shepherd Dog, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
Female Puppy BF BOB Listed Entry

Mudi, 2 Entries
Judge Glenda Bruneau
Open Female BF BOB Listed Entry
RBF UWP RACEA URO1 USJ UJJ Bonum Et Malum Chance Yvette Piantadosi

Pembroke Welsh Corgi, 2 Entries
Judge Glenda Bruneau
CH CH Smvs Wannatequilalittletimewitu, Denise Malinowski
GRCH BOB EGCH Riverside Storm Surge SPOT-ON, Denise Malinowski

Shetland Sheepdog, 2 Entries
Judge Glenda Bruneau
Male Puppy BM BOB Listed Entry
Jr. Male RBM Listed Entry

Swedish Vallhund, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
CH BOB CH Vallhollow's Thriller, Louise Law

White Shepherd, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
Male Puppy BM BOB CH Majestic's Blue Abraham, Lynn Elmwood

Herding Dog Group Winners
Judge: Glenda Bruneau
1st) Bearded Collie, CH Moonstone Every Now and Then
2nd) Swedish Vallhund, CH Vallhollow's Thriller
3rd) Pembroke Welsh Corgi, EGCH Riverside Storm Surge SPOT-ON
4th) Australian Shepherd, CH A&l Armani Express

Terriers

American Hairless Terrier, 2 Entries
Judge Glenda Bruneau
COATED
HAIRLESS
Hairless Male Puppy BMV BM BOB Listed Entry
Hairless Open Male RBMV RBM CH RACEN'PR'Floridays Sandsational, Tammy K Stefanie

American Pit Bull Terrier, 11 Entries
Judge Glenda Bruneau
Female Puppy RBF Listed Entry
Jr. Female BF UWP CH'PR'Blue Antic's She Was Fury, Erica Noseworthy
CH GRCH Ohanas Watch It Burn, Jacqueline Combs, Veronica Lopez
RCH UWP GRCH'PR'Ba Shaw's Brandy Ur A Fine Grl, Warren Shaw
GRCH BOB AP VPA RACEN UWPO UWPCH URO3 EGCH'PR'Shaw's Get Your Shine On @ Ba SPOT, Erica Noseworthy
RGRCH URO1 RACEN UJJ CA UWP DGCH Kayo's Time Warp SPOT, Kristina Browne
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 2 Entries
NMP Magic
NFP BP Aloha

Cairn Terrier, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
CH BOB CH Foxcreek More Bang For Your Buck, Jessica Wistuk

Scottish Terrier, 3 Entries
Judge Glenda Bruneau
Jr. Female BF Listed Entry
CH BOB CH Silver Jazz Indiana Jones For Yes, Jessica Wistuk
RCH CH Redroxlandshark Conundrums Teapot, Rachel Peterson

Teddy Roosevelt Terrier, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
GRCH BOB NBOB RACEN EGCH'PR'Barnett's Forever and A Day, Tammy Stefanie

W.Highland White Terrier, 5 Entries
Judge Glenda Bruneau
Jr. Male BM BOW BOB Listed Entry
Open Male RBM Listed Entry
Open Female BF Listed Entry
CH CH Foxcreek Noris Darling Diva, Jessica Wistuk
GRCH GRCH Silverbug Apache, Jessica Wistuk

Terrier Group Winners
Judge: Glenda Bruneau
1st) Teddy Roosevelt Terrier, NBOB RACEN EGCH'PR'Barnett's Forever and A Day
2nd) Scottish Terrier, CH Silver Jazz Indiana Jones For Yes
3rd) American Pit Bull Terrier, AP VPA RACEN UWPO UWPCH URO3 EGCH'PR'Shaw's Get Your Shine On @ Ba SPOT
4th) W.Highland White Terrier, Listed Entry

Companion Dogs

American Bully, 6 Entries
Judge Glenda Bruneau
Male Puppy RBM Genghis Khan, Michael Harris, Kerry Achatz
Adult Male BM BOW CH Sir Sincere Of King Pope Kennels, Gary Pope Jr
Female Puppy BF Mbf's Carmen Cruz, Courtney Cruz
CH BOB CH Mbf's Kilo Cruz, Anthony Cruz
RCH GRCH King Ezekiel, Michael Harris

Bichon Frise, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
CH BOB GRCH Witchbabys Yer A Wizard Harry, Erica Kellett

Boston Terrier, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
Adult Female BF BOB Listed Entry

Chihuahua, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
Female Puppy BF BOB Zeleys Heavenly Gift From Hanna, Shirley Myall

Chinese Crested, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
CH BOB CH Loretta Lynn Lolly Of Point Harbo, Kathleen Carter

Havanese, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
BHM BM BOB Listed Entry

Miniature Pinscher, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
Adult Female BF BOB Cheristar's I Am Cybill Shepherd, Holly Boyd

Poodle, 7 Entries
Judge Glenda Bruneau
MINIATURE
Min. Female Puppy Listed Entry
Min. Adult Female BFV BF CH Pivas Prestige Bling It On, Vickie Piva
RBFV Sadi Viii Nikki Mckenna
TOY
CH Listed Entry
RCH CH Shiann's Sentimental Journey, Annmarie Saunier, Lynette Jacobs
GRCH BOB EGCH Windswept On My Way @ Jewels Mtn, Mary Holbrook

Poodle M/C, 2 Entries
Judge Glenda Bruneau
MINIATURE
Min. Male Puppy BMV BM Listed Entry
TOY
Toy Adult Female BFV BF BOW BOB CH Bonoks Etual Malificenta, Nikki Mckenna

Pug, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
CH BOB CH Honeypugs Heavensto Betsy@purejoy, Annette Giraud

Schipperke, 1 Entry
Judge Glenda Bruneau
CH BOB CH Foxnoir Santana, Cathy Thistle

Tibetan Spaniel, 4 Entries
Judge Glenda Bruneau
CH BOB CH Eagle Crest Whiskey River, Anna Holck, Joline Finke
RCH BOB GRCH Eagle Crest Irish Whiskey, Joline Finke, David Finke
GRCH GRCH Eagle Crest Freedom Warrior, Joline Finke, David Finke

Companion Dog Group Winners
Judge: Glenda Bruneau
1st) Bichon Frise, GRCH Witchbabys Yer A Wizard Harry
2nd) Pug, CH Honeypugs Heavensto Betsy@purejoy
3rd) Tibetan Spaniel, CH Eagle Crest Whiskey River
4th) Havanese, Listed Entry

BIS Bichon Frise, GRCH Witchbabys Yer A Wizard Harry, Erica Kellett
RBIS Teddy Roosevelt Terrier, NBOB RACEN EGCH'PR'Barnett's Forever and A Day, Tammy Stefanie

May 6, 2022, Show 2

Guardian Dogs
BERNESE MOUNTAIN DOG Entries
Judge Paul G Bruneau
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NFP BP Paka-bu

Perro De Presa Canario, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
Jr. Male BM BOB Levi De Rey Gladiaor, Nathaniel Valentine

Rottweiler, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
CH BOB CH Wowzerjamesdean Vonderkorperkraft, Charlene Cleveland

Guardian Dog Group Winners
Judge: Paul G Bruneau
1st) Rottweiler, CH Wowzerjamesdean Vonderkorperkraft
2nd) Perro De Presa Canario, Levi De Rey Gladiaor

Scenthounds

American Leopard Hound, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
CH BOB CCH CH'PR'Dark Knight Rising At Trek, Candace Gartland

English Coonhound, 2 Entries
Judge Paul G Bruneau
Open Female BF CCH CH'PR'Whiskey River Brandy, Kenneth W Dameron, Norma L Dameron
CH BOB GRCH CGRCH'PR'Whiskey River Rounder, Kenneth W Dameron, Norma L Dameron

Redbone Coonhound, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
CH BOB CCH'PR'Scearce's Sip Of Supernatural, Rebecca Mcnulty Shaffer

Scenthound Group Winners
Judge: Paul G Bruneau
1st) English Coonhound, GRCH CGRCH'PR'Whiskey River Rounder
2nd) American Leopard Hound, CCH CH'PR'Dark Knight Rising At Trek
3rd) Redbone Coonhound, CCH'PR'Scearce's Sip Of Supernatural

Sighthounds & Pariah Dogs

Canaan Dog, 2 Entries
Judge Paul G Bruneau
Jr. Female BF Listed Entry
GRCH BOB NBOB GRCH Pleasant Hill Avram, Cynthia Dodson, David Golden
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NMP BP Listed Entry

Carolina Dog, 5 Entries
Judge Paul G Bruneau
Jr. Female BF UWP CH Wlm Banking On A Beat, Ace Mattocks
CH BOB GRCH Swamp Fox Davie Crockett, Donna Brisbin
RCH CH Swamp Fox Mr Lincoln, Jennifer Farrior, Mac Farrior
RBF Swamp Fox Dark Angel Donna Brisbin

Whippet, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
Jr. Male BM BOB CH Oken Whippoorwill Gatsby, Ken Wheeler, Barbara Henderson

Sighthound & Pariah Dog Group Winners
Judge: Paul G Bruneau
1st) Whippet, CH Oken Whippoorwill Gatsby
2nd) Canaan Dog, NBOB GRCH Pleasant Hill Avram
3rd) Carolina Dog, GRCH Swamp Fox Davie Crockett

Gun Dogs

Brittany, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
CH BOB CH Dogwood Hollow Flashstorm, Jennifer B Burlingane

Cocker Spaniel, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
Open Male BM BOB CH Tray-jos N Be-fits Dyn-o-mite, Kristen Pierce

Golden Retriever, 2 Entries
Judge Paul G Bruneau
BHM BM BOB Carova Magic Molly's Albus, Marilee Glover
CH CH Carova Skye Jellicle Cat Kacie, Nancy Spangler

Irish Setter, 2 Entries
Judge Paul G Bruneau
Jr. Male BM BOW BOB Listed Entry
Jr. Female BF Listed Entry

Labrador Retriever, 10 Entries
Judge Paul G Bruneau
Jr. Female BF BOB Listed Entry
BHF RBF Listed Entry
CH RACEN CH USJ UJJ Magnolias Midsummer Night Miracle SPOT-ON, Steven Chromy
RCH CH Balewater's Coming In Hot, Sue Schultze
GRCH EGCH All The Kings Horses Trakehner SPOT-ON, Steven Chromy
RGRCH USJCH EGCH Big Sky Sonic Boom @ Balewater SPOT, Sue Schultze
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran Listed Entry

Ns Duck Tolling Retriever, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
GRCH BOB USJCH RGCH Beekauz Thesaint Come Marching In SPOT, Debra C Eib, Sharon Kauzlarich

Standard Poodle, 6 Entries
Judge Paul G Bruneau
Male Puppy BM Listed Entry
BHF BF BOW Listed Entry
CH Listed Entry
GRCH BOB RACEN URO1 EGCH Winterswind Moonbeams Adventure SPOT, Emily Carabello
RGRCH GRCH Jewels Mtn Jovilea Steel Magnolia, Mary Holbrook, Claudine Raym0
RBM Absolute Jjs Talk Of The Town John Palumbo

Standard Poodle M/C, 6 Entries
Judge Paul G Bruneau
BHM BM BOW Listed Entry
Jr. Female BF Listed Entry
CH Invalid Entry
RCH CH Epic Quest's Rewrite The Stars, Amanda Bishop
GRCH GRCH Jewels Mtn Unanswered Prayers, Mary Holbrook, Amy Stanfield

Gun Dog Group Winners
Judge: Paul G Bruneau
1st) Standard Poodle, RACEN URO1 EGCH Winterswind Moonbeams Adventure SPOT
2nd) Ns Duck Tolling Retriever, USJCH RGCH Beekauz Thesaint Come Marching In SPOT
3rd) Brittany, CH Dogwood Hollow Flashstorm
4th) Cocker Spaniel, CH Tray-jos N Be-fits Dyn-o-mite

Northern Breeds

Samoyed, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
Jr. Male BM BOB Listed Entry

Siberian Husky, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
CH BOB Listed Entry

Northern Breed Group Winners
Judge: Paul G Bruneau
1st) Samoyed, Listed Entry
2nd) Siberian Husky, Listed Entry

Herding Dogs

Australian Shepherd, 5 Entries
Judge Paul G Bruneau
Adult Male BM BOW BOB CH A&l Armani Express, Adrienne Isham
Female Puppy BF Windtalker's Rising To Valhalla, Caroline Lutman, Veronica Lopez
Adult Female RBF Listed Entry
CH CH Equinox Solstice Outrageous Life, Toni Turbide
RCH Listed Entry
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran CH A&l Armani Express, Adrienne Isham

Bearded Collie, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
BHF BF BOB CH Moonstone Every Now and Then, Casey Minner

Border Collie, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
CH BOB CH Fair Haven's Swim With Me, Debora Mclaughlin

Cardigan Welsh Corgi, 2 Entries
Judge Paul G Bruneau
Jr. Male BM Listed Entry
CH BOB CH Troubadour Phoebe @ Grangefield, Gayle Petrick
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 1 Entry
NMP BP Listed Entry

German Shepherd Dog, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
Female Puppy BF BOB Listed Entry

Mudi, 2 Entries
Judge Paul G Bruneau
Open Female BF BOB Listed Entry
RBF UWP RACEA URO1 USJ UJJ Bonum Et Malum Chance Yvette Piantadosi

Pembroke Welsh Corgi, 2 Entries
Judge Paul G Bruneau
CH CH Smvs Wannatequilalittletimewitu, Denise Malinowski
GRCH BOB EGCH Riverside Storm Surge SPOT-ON, Denise Malinowski

Shetland Sheepdog, 2 Entries
Judge Paul G Bruneau
Male Puppy BM BOB Listed Entry
Jr. Male RBM Listed Entry

Swedish Vallhund, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
CH BOB CH Vallhollow's Thriller, Louise Law

White Shepherd, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
Male Puppy BM BOB CH Majestic's Blue Abraham, Lynn Elmwood

Herding Dog Group Winners
Judge: Paul G Bruneau
1st) Shetland Sheepdog, Listed Entry
2nd) Australian Shepherd, CH A&l Armani Express
3rd) Swedish Vallhund, CH Vallhollow's Thriller
4th) Pembroke Welsh Corgi, EGCH Riverside Storm Surge SPOT-ON

Terriers

American Hairless Terrier, 2 Entries
Judge Paul G Bruneau
COATED
HAIRLESS
Hairless Male Puppy BMV BM BOB Listed Entry
Hairless Open Male RBMV RBM CH RACEN'PR'Floridays Sandsational, Tammy K Stefanie

American Pit Bull Terrier, 10 Entries
Judge Paul G Bruneau
Female Puppy BF Listed Entry
Jr. Female RBF UWP CH'PR'Blue Antic's She Was Fury, Erica Noseworthy
CH GRCH Ohanas Watch It Burn, Jacqueline Combs, Veronica Lopez
RCH UWP GRCH'PR'Ba Shaw's Brandy Ur A Fine Grl, Warren Shaw
GRCH BOB URO1 RACEN UJJ CA UWP DGCH Kayo's Time Warp SPOT, Kristina Browne
RGRCH AP VPA RACEN UWPO UWPCH URO3 EGCH'PR'Shaw's Get Your Shine On @ Ba SPOT, Erica Noseworthy
NON-LICENSED CLASSES
PUPPIES, 3 Entries
NMP BP Magic
NFP Trixie

Cairn Terrier, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
CH BOB CH Foxcreek More Bang For Your Buck, Jessica Wistuk

Scottish Terrier, 3 Entries
Judge Paul G Bruneau
Jr. Female BF BOB Listed Entry
CH CH Silver Jazz Indiana Jones For Yes, Jessica Wistuk
RCH CH Redroxlandshark Conundrums Teapot, Rachel Peterson

Teddy Roosevelt Terrier, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
GRCH BOB NBOB RACEN EGCH'PR'Barnett's Forever and A Day, Tammy Stefanie

W.Highland White Terrier, 5 Entries
Judge Paul G Bruneau
Jr. Male RBM Listed Entry
Open Male BM Listed Entry
Open Female BF BOW Listed Entry
CH BOB CH Foxcreek Noris Darling Diva, Jessica Wistuk
GRCH GRCH Silverbug Apache, Jessica Wistuk

Terrier Group Winners
Judge: Paul G Bruneau
1st) Teddy Roosevelt Terrier, NBOB RACEN EGCH'PR'Barnett's Forever and A Day
2nd) American Pit Bull Terrier, URO1 RACEN UJJ CA UWP DGCH Kayo's Time Warp SPOT
3rd) Scottish Terrier, Listed Entry
4th) W.Highland White Terrier, CH Foxcreek Noris Darling Diva

Companion Dogs

American Bully, 6 Entries
Judge Paul G Bruneau
Male Puppy RBM Listed Entry
Adult Male BM BOW BOB CH Sir Sincere Of King Pope Kennels, Gary Pope Jr
Female Puppy BF Mbf's Carmen Cruz, Courtney Cruz
CH CH Mbf's Kilo Cruz, Anthony Cruz
RCH GRCH King Ezekiel, Michael Harris

Bichon Frise, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
CH BOB GRCH Witchbabys Yer A Wizard Harry, Erica Kellett

Boston Terrier, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
Adult Female BF BOB Listed Entry

Chihuahua, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
Female Puppy BF BOB Zeleys Heavenly Gift From Hanna, Shirley Myall

Chinese Crested, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
CH BOB CH Loretta Lynn Lolly Of Point Harbo, Kathleen Carter

Havanese, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
BHM BM BOB Listed Entry

Miniature Pinscher, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
Adult Female BF BOB Cheristar's I Am Cybill Shepherd, Holly Boyd

Poodle, 7 Entries
Judge Paul G Bruneau
MINIATURE
Min. Female Puppy RBFV RBF Listed Entry
Min. Adult Female BFV BF CH Pivas Prestige Bling It On, Vickie Piva
TOY
CH CH Shiann's Sentimental Journey, Annmarie Saunier, Lynette Jacobs
RCH Listed Entry
GRCH BOB EGCH Windswept On My Way @ Jewels Mtn, Mary Holbrook

Poodle M/C, 2 Entries
Judge Paul G Bruneau
MINIATURE
Min. Male Puppy BMV BM Listed Entry
TOY
Toy Adult Female BFV BF BOW BOB CH Bonoks Etual Malificenta, Nikki Mckenna

Pug, 1 Entry
Judge Paul G Bruneau
CH BOB CH Honeypugs Heavensto Betsy@purejoy, Annette Giraud

Tibetan Spaniel, 4 Entries
Judge Paul G Bruneau
CH BOB GRCH Eagle Crest Irish Whiskey, Joline Finke, David Finke
RCH GRCH Eagle Crest Surprise Parti, Joline Finke, David Finke
GRCH GRCH Eagle Crest Freedom Warrior, Joline Finke, David Finke

Companion Dog Group Winners
Judge: Paul G Bruneau
1st) Bichon Frise, GRCH Witchbabys Yer A Wizard Harry
2nd) Poodle, EGCH Windswept On My Way @ Jewels Mtn
3rd) Tibetan Spaniel, GRCH Eagle Crest Irish Whiskey
4th) Havanese, Listed Entry

BIS Bichon Frise, GRCH Witchbabys Yer A Wizard Harry, Erica Kellett
RBIS English Coonhound, GRCH CGRCH'PR'Whiskey River Rounder, Kenneth W Dameron, Norma L Dameron

View Event >