We are currently processing incoming Registration applications received through September 15.

I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Subscribe to E-news YouTube

OFFICIAL: Upstate Kennel Club (05/07/2022) / Sunday, Conformation Show 1 and Show 2

May 8, 2022

Hosted By: Upstate Kennel Club

Location: Lancaster, New York

May 8, 2022, Show 1

Guardian Dogs

Boxer, 4 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Female Puppy BF BOB Lees Summer Precious Gem, Tina Stock
BHF RBF Listed Entry
CH CH Cachet's This Girl Rocks@wiemer, Barbara Wiemer

Cane Corso Italiano, 3 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Jr. Male BM BOW BOB Listed Entry
Female Puppy BF CH Casanovas Bombs Away, Jessica Griswold
Jr. Female RBF CH Casanovas Armored Defender, Jessica Griswold

Doberman Pinscher, 3 Entries
Judge Diana Brumbaugh
BHM BM BOB Listed Entry
CH URO1 CH Denmar's Dream Quest For Purple, Terri Frenia
RCH CH Wishes Christian Soldier, Tatiana Makarevic
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran URO1 CH Denmar's Dream Quest For Purpl, Terri Frenia

Great Dane, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
BHM BM BOB Bff Swoop N Barrel Roll, Jennifer Cuipylo-benedict

Owczarek Podhalanski, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
CH BOB CH Pan Wladzio Gold Brilliance, Dariusz Stanek

Rottweiler, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
Adult Male BM BOB Listed Entry

Guardian Dog Group Winners
Judge: Diana Brumbaugh
1st) Owczarek Podhalanski, CH Pan Wladzio Gold Brilliance
2nd) Great Dane, Bff Swoop N Barrel Roll
3rd) Doberman Pinscher, Listed Entry
4th) Boxer, Lees Summer Precious Gem

Scenthounds

Bloodhound, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
BHF BF BOB Listed Entry

Dachshund, 2 Entries
Judge Diana Brumbaugh
MINIATURE
Min. BHF BFV BF Listed Entry
STANDARD
CH BOB Listed Entry

Scenthound Group Winners
Judge: Diana Brumbaugh
1st) Dachshund, Listed Entry
2nd) Bloodhound, Listed Entry

Sighthounds & Pariah Dogs

Afghan Hound, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
Adult Male BM BOB Winterberry's Jumpin' Jack Flash, Nancy Harmon Blizniak

Irish Wolfhound, 2 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Female Puppy RBF Listed Entry
Adult Female BF BOB CH Hops-n-hounds Anam Cara Fiya, Pat Hersch, Julie Schaeffer

Rhodesian Ridgeback, 3 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Jr. Male RBM Sunkissed Healer Of Hearts, Cgc, Kathy Klemenich
BHM BM BOW BOB Listed Entry
Jr. Female BF Listed Entry

Silken Windhound, 2 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Male Puppy BM BOW BOB 'PR'Windnsatin Garnet In The Nite, Christine Kinsey
Jr. Female BF Listed Entry

Whippet, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
CH BOB CH Kindred's Pretty Woman, Maryann Barrett

Sighthound & Pariah Dog Group Winners
Judge: Diana Brumbaugh
1st) Rhodesian Ridgeback, Listed Entry
2nd) Silken Windhound, 'PR'Windnsatin Garnet In The Nite
3rd) Irish Wolfhound, CH Hops-n-hounds Anam Cara Fiya
4th) Whippet, CH Kindred's Pretty Woman

Gun Dogs

Brittany, 2 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Female Puppy BF BOB Don't Call Me Frances, Alexandra M Murphy, Marysusan Janowski
CH CH Horizon's Causin' A Commotion, Marysusan Janowski, Scott Janowski, Lisa Marie Tailby

English Cocker Spaniel, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
BHF BF BOB Midnight Ocean Beach Pebble, Deborah Harrison, Pattie Hinton
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran CH Bjs Midnight Tri N Deal, Patricia A Hinton

English Springer Spaniel, 2 Entries
Judge Diana Brumbaugh
GRCH BOB GRCH Cerise Justify, Christine Kallivrousis
RGRCH GRCH Jason's Bah Humbug, Suzanne Benton, Richard C Benton

Golden Retriever, 2 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Male Puppy BM Listed Entry
CH BOB Listed Entry

Labrador Retriever, 2 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Jr. Male Invalid Entry
Adult Male RBM URO1 CH Earthsea Severus, Samantha Burton

Ns Duck Tolling Retriever, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
Male Puppy BM BOB Oryxe's Whizbang Boom Boom, Elizabeth Meacham

Stabyhoun, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
CH BOB URO1 CH Old Mission Traverse, Margaret Anderson

Standard Poodle, 3 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Male Puppy BM Flsp Under The Willow Tree, Danielle Knobel
Female Puppy BF BOW Flsp Lakelyn Sparkling Frost, Jeannine Walczyk, Jason Evener
GRCH BOB RACEA URO1 GRCH Saphire Simm Sala Bim, Kim Alexander-thomson

Standard Poodle M/C, 3 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Adult Male BM Ssps Sage Within, Danielle Knobel
Female Puppy BF BOW BOB Ssps Dancing In The Dark, Danielle Knobel
RBM Chewbacca Joker Of The Pride Patricia Stewart, Jennette Walczyk

Weimaraner, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
Open Female BF BOB URO1 Venus St. Claire Davis, Stacey Davis

Gun Dog Group Winners
Judge: Diana Brumbaugh
1st) Ns Duck Tolling Retriever, Oryxe's Whizbang Boom Boom
2nd) Brittany, Don't Call Me Frances
3rd) Standard Poodle, RACEA URO1 GRCH Saphire Simm Sala Bim
4th) Stabyhoun, URO1 CH Old Mission Traverse

Northern Breeds

Norwegian Elkhound, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
Adult Female BF BOB Silverline Svalbard Dawn, Caroline Pyle

Siberian Husky, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
CH BOB CH Seasi's Take The Money and Run, Jennifer La Mere, Susan La Mere

Northern Breed Group Winners
Judge: Diana Brumbaugh
1st) Siberian Husky, CH Seasi's Take The Money and Run
2nd) Norwegian Elkhound, Silverline Svalbard Dawn

Herding Dogs

Australian Shepherd, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
Jr. Female BF BOB Mma Midsummer's Eve, Heather Wilson

Bearded Collie, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
Jr. Female BF BOB Listed Entry

Border Collie, 2 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Open Male BM Out Run White Knuckle Ride, Laura Heft
CH BOB Listed Entry
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran Listed Entry

Cardigan Welsh Corgi, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
Jr. Male BM BOB Legacy's Lowkey Loki, Angelique Shatzel

German Shepherd Dog, 2 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Male Puppy BM Jimmy Jack Vom Littlehaus, Kelly Kibbe-smith, Dawn Brogan
GRCH BOB GRCH Kennelwood Unchained Melody, Victoria Jensen

Icelandic Sheepdog, 2 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Open Female BF BOB CH Eg Er Stjarnan Af Gledi, Harriet A Haynes, Sara Coe
CH CH Stonecrop Glima, Harriet A Haynes

Min American Shepherd, 2 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Jr. Male BM Schaefer's Sky Bear, Tonya Schaefer
Adult Female BF BOW BOB Schaefer's Twilight At The Zoo, Tonya Schaefer

Shetland Sheepdog, 4 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Adult Male BM Canami Rosewood Lite-brite, Susan Bonitati
CH Listed Entry
RCH CH Equinox Indigo Moon SPOT-ON, Peggy Davidson
GRCH BOB GRCH Darkstars Tom Terrific Of Myne, Carol Gefell

Swedish Vallhund, 3 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Jr. Female BF Listed Entry
CH BOB CH Alkemi Cosmic Curiosity Lt, Amanda Lowery, Ruth Carini Travers
RCH CH Alkemi Clear Air Turbulence Lt, Amanda Lowery
NON-LICENSED CLASSES
BRACE, 1 Entry
Brace: CH Alkemi Cosmic Curiosity Lt, Amanda Lowery, Ruth Carini Travers
Listed Entry, Amanda Lowery, Ruth Carini Travers

White Shepherd, 14 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Male Puppy BM Whitestar's Quantumofsolace SPOT-ON, Cynthia L Goss, Trenton Harris
Female Puppy RBF Listed Entry
Jr. Female Lynsdens Dame Static, Kim Frost
Open Female Listed Entry
Adult Female BF BOW URO1 CH'PR'Victorious Angel Of Hope, Elena Ralston, Lawrence Crossman
CH CH Vantasiasdoublingdownwithbraehead, Susan Ewart, Shannon Seeger
RCH CH Atama Nasha Comanda, Taylor Gracie
GRCH BOB URO1 NBOB DGCH White Star's Victorious Nero SPOT-ON, Elexis Merlino, Cynthia L Goss
RGRCH SGCH Braehead's All About Me, Susan A Ewart
RBM Triton Of Whitestar Making Waves Moriah Lorenc, Cynthia L Goss

Herding Dog Group Winners
Judge: Diana Brumbaugh
1st) White Shepherd, URO1 NBOB DGCH White Star's Victorious Nero SPOT-ON
2nd) Swedish Vallhund, CH Alkemi Cosmic Curiosity Lt
3rd) Shetland Sheepdog, GRCH Darkstars Tom Terrific Of Myne
4th) Bearded Collie, Listed Entry

Terriers

American Pit Bull Terrier, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
GRCH BOB URO2 UWP RGCH'PR'Morghems Bone Thief Of Fort Hill SPOT-ON, Kenneth J Warner

Border Terrier, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
BHF BF BOB Listed Entry

Staffordshire Bullterrier, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
CH BOB CH Pebwin B Gideon Of Rodnac, Lauri Whatley

Toy Fox Terrier, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
CH BOB Listed Entry

Terrier Group Winners
Judge: Diana Brumbaugh
1st) Border Terrier, Listed Entry
2nd) Toy Fox Terrier, Listed Entry
3rd) American Pit Bull Terrier, URO2 UWP RGCH'PR'Morghems Bone Thief Of Fort Hill SPOT-ON
4th) Staffordshire Bullterrier, CH Pebwin B Gideon Of Rodnac

Companion Dogs

American Bully, 2 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Jr. Male RBM Kream Team's Kodiack, Ryan Smart
Adult Male BM BOB Rodriguez' Ares, Jose Rodriguez

French Bulldog, 3 Entries
Judge Diana Brumbaugh
BHM BM Cor-li's Prince Roscoe Pico At Ff, Lila Peacock
CH BOB CH Follow Farm's Dreams Come True, Lila Peacock
RCH CH Sagehill's Blue Mateo, Ada Rodriguez

Havanese, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
Female Puppy BF BOB Listed Entry

Lowchen, 2 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Jr. Male RBM Ashford Ehab Hershey At Roseland, Kris Fletcher, Gini Denninger
BHM BM BOB CH Roseland Scarborough Fair V Ashfo, Kris Fletcher, Gini Denninger

Papillon, 2 Entries
Judge Diana Brumbaugh
Jr. Male RBM Spotlight Bloom An Way Maker Ph, Katherine Schimenti, Kim Barbolini
BHM BM BOB Medlee's Enduring Legacy, Susan C Austin

Schipperke, 1 Entry
Judge Diana Brumbaugh
CH BOB Listed Entry

Companion Dog Group Winners
Judge: Diana Brumbaugh
1st) Schipperke, Listed Entry
2nd) Papillon, Medlee's Enduring Legacy
3rd) French Bulldog, CH Follow Farm's Dreams Come True
4th) Havanese, Listed Entry

BIS Schipperke, Listed Entry
RBIS Siberian Husky, CH Seasi's Take The Money and Run, Jennifer La Mere, Susan La Mere

May 8, 2022, Show 2

Guardian Dogs

Boxer, 3 Entries
Judge David L Kittredge
Female Puppy BF BOB Lees Summer Precious Gem, Tina Stock
BHF RBF Listed Entry
CH CH Cachet's This Girl Rocks@wiemer, Barbara Wiemer

Cane Corso Italiano, 3 Entries
Judge David L Kittredge
Jr. Male BM Listed Entry
Female Puppy BF BOW BOB CH Casanovas Bombs Away, Jessica Griswold
Jr. Female RBF CH Casanovas Armored Defender, Jessica Griswold

Doberman Pinscher, 2 Entries
Judge David L Kittredge
BHM BM Listed Entry
CH BOB URO1 CH Denmar's Dream Quest For Purple, Terri Frenia
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran URO1 CH Denmar's Dream Quest For Purpl, Terri Frenia

Great Dane, 1 Entry
Judge David L Kittredge
BHM BM BOB Bff Swoop N Barrel Roll, Jennifer Cuipylo-benedict

Owczarek Podhalanski, 1 Entry
Judge David L Kittredge
CH BOB CH Pan Wladzio Gold Brilliance, Dariusz Stanek

Rottweiler, 1 Entry
Judge David L Kittredge
Adult Male BM BOB Listed Entry

Guardian Dog Group Winners
Judge: David L Kittredge
1st) Cane Corso Italiano, CH Casanovas Bombs Away
2nd) Rottweiler, Listed Entry
3rd) Doberman Pinscher, URO1 CH Denmar's Dream Quest For Purple
4th) Boxer, Lees Summer Precious Gem

Scenthounds

Bloodhound, 1 Entry
Judge David L Kittredge
BHF BF BOB Listed Entry

Dachshund, 3 Entries
Judge David L Kittredge
MINIATURE
Min. Open Female RBFV RBF Listed Entry
Min. BHF BFV BF Listed Entry
STANDARD
CH BOB Listed Entry
NON-LICENSED CLASSES
BRACE, 1 Entry
Brace: Listed Entry
Listed Entry

Scenthound Group Winners
Judge: David L Kittredge
1st) Dachshund, Listed Entry
2nd) Bloodhound, Listed Entry

Sighthounds & Pariah Dogs

Afghan Hound, 1 Entry
Judge David L Kittredge
Adult Male BM BOB Winterberry's Jumpin' Jack Flash, Nancy Harmon Blizniak

Irish Wolfhound, 2 Entries
Judge David L Kittredge
Female Puppy RBF Listed Entry
Adult Female BF BOB CH Hops-n-hounds Anam Cara Fiya, Pat Hersch, Julie Schaeffer

Rhodesian Ridgeback, 3 Entries
Judge David L Kittredge
Jr. Male BM BOW BOB Sunkissed Healer Of Hearts, Cgc, Kathy Klemenich
BHM RBM Listed Entry
Jr. Female BF Listed Entry

Silken Windhound, 2 Entries
Judge David L Kittredge
Male Puppy BM 'PR'Windnsatin Garnet In The Nite, Christine Kinsey
Jr. Female BF BOW BOB Listed Entry

Sighthound & Pariah Dog Group Winners
Judge: David L Kittredge
1st) Rhodesian Ridgeback, Sunkissed Healer Of Hearts, Cgc
2nd) Irish Wolfhound, CH Hops-n-hounds Anam Cara Fiya
3rd) Silken Windhound, Listed Entry
4th) Afghan Hound, Winterberry's Jumpin' Jack Flash

Gun Dogs

Brittany, 2 Entries
Judge David L Kittredge
Female Puppy BF Don't Call Me Frances, Alexandra M Murphy, Marysusan Janowski
CH BOB CH Horizon's Causin' A Commotion, Marysusan Janowski, Scott Janowski, Lisa Marie Tailby

English Cocker Spaniel, 1 Entry
Judge David L Kittredge
BHF BF BOB Midnight Ocean Beach Pebble, Deborah Harrison, Pattie Hinton
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran CH Bjs Midnight Tri N Deal, Patricia A Hinton

English Springer Spaniel, 1 Entry
Judge David L Kittredge
GRCH BOB GRCH Jason's Bah Humbug, Suzanne Benton, Richard C Benton

Golden Retriever, 2 Entries
Judge David L Kittredge
Male Puppy BM Listed Entry
CH BOB Listed Entry

Labrador Retriever, 2 Entries
Judge David L Kittredge
Jr. Male Invalid Entry
Adult Male BM BOB URO1 CH Earthsea Severus, Samantha Burton

Ns Duck Tolling Retriever, 1 Entry
Judge David L Kittredge
Male Puppy BM BOB Oryxe's Whizbang Boom Boom, Elizabeth Meacham

Stabyhoun, 1 Entry
Judge David L Kittredge
CH BOB URO1 CH Old Mission Traverse, Margaret Anderson

Standard Poodle, 4 Entries
Judge David L Kittredge
Male Puppy BM BOW Flsp Under The Willow Tree, Danielle Knobel
Female Puppy BF Flsp Lakelyn Sparkling Frost, Jeannine Walczyk, Jason Evener
GRCH BOB RACEA URO1 GRCH Saphire Simm Sala Bim, Kim Alexander-thomson
RBM Flsp Locklan Of The Lakes Jeannine Walczyk, Jason Evener

Standard Poodle M/C, 3 Entries
Judge David L Kittredge
Adult Male BM Ssps Sage Within, Danielle Knobel
Female Puppy BF BOW BOB Ssps Dancing In The Dark, Danielle Knobel
RBM Chewbacca Joker Of The Pride Patricia Stewart, Jennette Walczyk

Weimaraner, 1 Entry
Judge David L Kittredge
Open Female BF BOB URO1 Venus St. Claire Davis, Stacey Davis

Gun Dog Group Winners
Judge: David L Kittredge
1st) Standard Poodle, RACEA URO1 GRCH Saphire Simm Sala Bim
2nd) English Cocker Spaniel, Midnight Ocean Beach Pebble
3rd) Brittany, CH Horizon's Causin' A Commotion
4th) Ns Duck Tolling Retriever, Oryxe's Whizbang Boom Boom

Northern Breeds

Norwegian Elkhound, 1 Entry
Judge David L Kittredge
Adult Female BF BOB Silverline Svalbard Dawn, Caroline Pyle

Siberian Husky, 1 Entry
Judge David L Kittredge
CH BOB CH Seasi's Take The Money and Run, Jennifer La Mere, Susan La Mere

Northern Breed Group Winners
Judge: David L Kittredge
1st) Siberian Husky, CH Seasi's Take The Money and Run
2nd) Norwegian Elkhound, Silverline Svalbard Dawn

Herding Dogs

Australian Shepherd, 1 Entry
Judge David L Kittredge
Jr. Female BF BOB Mma Midsummer's Eve, Heather Wilson

Bearded Collie, 1 Entry
Judge David L Kittredge
Jr. Female BF BOB Listed Entry

Border Collie, 2 Entries
Judge David L Kittredge
Open Male BM Out Run White Knuckle Ride, Laura Heft
CH BOB Listed Entry
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran Listed Entry

Cardigan Welsh Corgi, 1 Entry
Judge David L Kittredge
Jr. Male BM BOB Legacy's Lowkey Loki, Angelique Shatzel

German Shepherd Dog, 2 Entries
Judge David L Kittredge
Male Puppy BM Jimmy Jack Vom Littlehaus, Kelly Kibbe-smith, Dawn Brogan
GRCH BOB GRCH Kennelwood Unchained Melody, Victoria Jensen

Icelandic Sheepdog, 2 Entries
Judge David L Kittredge
Open Female BF BOB CH Eg Er Stjarnan Af Gledi, Harriet A Haynes, Sara Coe
CH CH Stonecrop Glima, Harriet A Haynes

Min American Shepherd, 2 Entries
Judge David L Kittredge
Jr. Male BM Schaefer's Sky Bear, Tonya Schaefer
Adult Female BF BOW BOB Schaefer's Twilight At The Zoo, Tonya Schaefer

Shetland Sheepdog, 4 Entries
Judge David L Kittredge
Adult Male BM Canami Rosewood Lite-brite, Susan Bonitati
CH Listed Entry
RCH CH Equinox Indigo Moon SPOT-ON, Peggy Davidson
GRCH BOB GRCH Darkstars Tom Terrific Of Myne, Carol Gefell

Swedish Vallhund, 3 Entries
Judge David L Kittredge
Jr. Female BF Listed Entry
CH BOB CH Alkemi Cosmic Curiosity Lt, Amanda Lowery, Ruth Carini Travers
RCH CH Alkemi Clear Air Turbulence Lt, Amanda Lowery
NON-LICENSED CLASSES
BRACE, 1 Entry
Brace: CH Alkemi Cosmic Curiosity Lt, Amanda Lowery, Ruth Carini Travers
Listed Entry, Amanda Lowery, Ruth Carini Travers

White Shepherd, 13 Entries
Judge David L Kittredge
Male Puppy BM BOW Whitestar's Quantumofsolace SPOT-ON, Cynthia L Goss, Trenton Harris
Female Puppy BF Lynsdens Feodora, Lynda Proulx
Jr. Female RBF Lynsdens Dame Static, Kim Frost
Open Female Listed Entry
CH CH Atama Nasha Comanda, Taylor Gracie
RCH URO1 CH'PR'Victorious Angel Of Hope, Elena Ralston, Lawrence Crossman
GRCH BOB SGCH Braehead's All About Me, Susan A Ewart
RGRCH URO1 EGCH Hoofprint Inferno SPOT-ON, Erinn-bre Sweeney
RBM Triton Of Whitestar Making Waves Moriah Lorenc, Cynthia L Goss

Herding Dog Group Winners
Judge: David L Kittredge
1st) White Shepherd, SGCH Braehead's All About Me
2nd) Swedish Vallhund, CH Alkemi Cosmic Curiosity Lt
3rd) Shetland Sheepdog, GRCH Darkstars Tom Terrific Of Myne
4th) German Shepherd Dog, GRCH Kennelwood Unchained Melody

Terriers

American Pit Bull Terrier, 1 Entry
Judge David L Kittredge
GRCH BOB URO2 UWP RGCH'PR'Morghems Bone Thief Of Fort Hill SPOT-ON, Kenneth J Warner

Border Terrier, 1 Entry
Judge David L Kittredge
BHF BF BOB Listed Entry

Staffordshire Bullterrier, 1 Entry
Judge David L Kittredge
CH BOB CH Pebwin B Gideon Of Rodnac, Lauri Whatley

Toy Fox Terrier, 1 Entry
Judge David L Kittredge
CH BOB Listed Entry

Terrier Group Winners
Judge: David L Kittredge
1st) Border Terrier, Listed Entry
2nd) Toy Fox Terrier, Listed Entry
3rd) Staffordshire Bullterrier, CH Pebwin B Gideon Of Rodnac
4th) American Pit Bull Terrier, URO2 UWP RGCH'PR'Morghems Bone Thief Of Fort Hill SPOT-ON

Companion Dogs

American Bully, 2 Entries
Judge David L Kittredge
Jr. Male BM BOB Kream Team's Kodiack, Ryan Smart
Adult Male RBM Rodriguez' Ares, Jose Rodriguez

French Bulldog, 3 Entries
Judge David L Kittredge
BHM BM Cor-li's Prince Roscoe Pico At Ff, Lila Peacock
CH BOB CH Follow Farm's Dreams Come True, Lila Peacock
RCH CH Sagehill's Blue Mateo, Ada Rodriguez

Havanese, 1 Entry
Judge David L Kittredge
Female Puppy BF BOB Listed Entry

Lowchen, 2 Entries
Judge David L Kittredge
Jr. Male RBM Ashford Ehab Hershey At Roseland, Kris Fletcher, Gini Denninger
BHM BM BOB CH Roseland Scarborough Fair V Ashfo, Kris Fletcher, Gini Denninger

Papillon, 2 Entries
Judge David L Kittredge
Jr. Male RBM Spotlight Bloom An Way Maker Ph, Katherine Schimenti, Kim Barbolini
BHM BM BOB Medlee's Enduring Legacy, Susan C Austin

POODLE Entries
Judge David L Kittredge
MINIATURE
TOY
NON-LICENSED CLASSES
VETERAN, 1 Entry
Male Veteran: Best Veteran GRCH Isleviews Commanding Attention, Cheryl L Walek

Schipperke, 1 Entry
Judge David L Kittredge
CH BOB Listed Entry

Companion Dog Group Winners
Judge: David L Kittredge
1st) Schipperke, Listed Entry
2nd) Papillon, Medlee's Enduring Legacy
3rd) Lowchen, CH Roseland Scarborough Fair V Ashfo
4th) French Bulldog, CH Follow Farm's Dreams Come True

BIS Schipperke, Listed Entry
RBIS White Shepherd, SGCH Braehead's All About Me, Susan A Ewart

View Event >