We are currently processing incoming Registration applications received through September 15.

I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Subscribe to E-news YouTube

OFFICIAL: Silver City K-9 Club RQE (05/07/2022) / Sunday, Conformation Show 1 and Show 2

May 8, 2022

Hosted By: Silver City K-9 Club

Location: Westfield, Massachusetts

May 8, 2022, Show 1

Guardian Dogs

Boxer, 1 Entry
Judge Karyn Colman
Female Puppy BF BOB Listed Entry

Bullmastiff, 1 Entry
Judge Karyn Colman
Jr. Male BM BOB Listed Entry

Doberman Pinscher, 2 Entries
Judge Karyn Colman
Jr. Female BF BOB Listed Entry
Open Female Excused

Saint Bernard, 2 Entries
Judge Karyn Colman
Jr. Female Excused
CH BOB CH Believin In The Journey V Royalty, Catherine Figueroa

Guardian Dog Group Winners
Judge: Karyn Colman
1st) Doberman Pinscher, Listed Entry
2nd) Bullmastiff, Listed Entry
3rd) Saint Bernard, CH Believin In The Journey V Royalty
4th) Boxer, Listed Entry

Scenthounds

Basset Hound, 2 Entries
Judge Carrianna M Glenn
Adult Male BM BOW BOB Laurelwood's Winter Is Coming, Linda Fowler
Adult Female BF CH Laurelwood's Frosted Winowpanes, Michael Arruda

Scenthound Group Winners
Judge: Carrianna M Glenn
1st) Basset Hound, Laurelwood's Winter Is Coming

Sighthounds & Pariah Dogs

Ibizan Hound, 2 Entries
Judge Deb Beean
Adult Male BM CH Springwillows Elan Calat Alhambra, Kelly Lamont
Jr. Female BF BOW BOB CH Imagery Blue Satin Ribbon, Kelly Lamont

Peruvian Inca Orchid, 1 Entry
Judge Deb Beean
Adult Male BM BOB Tumbelle Black Diamond, Dorothy Baker

Podengo Portugueso, 2 Entries
Judge Deb Beean
GRANDE SMOOTH
GRAND WIRE
MEDIO SMOOTH
MEDIO WIRE
PEQUENO SMOOTH
PE SMOOTH Jr. Male RBMV RBM Prestige Murder Hornet @ Str Mtn, Margaret Boisture
PE SMOOTH BHM BMV BM BOB Listed Entry
PEQUENO WIRE

Sighthound & Pariah Dog Group Winners
Judge: Deb Beean
1st) Podengo Portugueso, Listed Entry
2nd) Ibizan Hound, CH Imagery Blue Satin Ribbon
3rd) Peruvian Inca Orchid, Tumbelle Black Diamond

Gun Dogs

English Springer Spaniel, 1 Entry
Judge Deb Beean
CH BOB UWP URO2 CH Cerise Star Witness, Hailey Gillotti

Field Spaniel, 1 Entry
Judge Deb Beean
GRCH BOB DGCH Killara A Dark & Stormy Nite, Lori Carver, Dorothy O'neil, Karen Balinski

German Shorthaired Pntr, 1 Entry
Judge Deb Beean
BHM BM BOB Listed Entry

Golden Retriever, 6 Entries
Judge Deb Beean
Open Male Listed Entry
Adult Male RBM Listed Entry
BHM BM CH Sunkissed Man Of My Dreams, Jean Wetherby, Kara Ferri
Jr. Female Listed Entry
BHF BF BOW BOB Listed Entry
RBF Listed Entry

Labrador Retriever, 1 Entry
Judge Deb Beean
CH BOB CH Earthsea The Illustrator, Cathy Montgomery

Ns Duck Tolling Retriever, 1 Entry
Judge Deb Beean
Female Puppy BF BOB Listed Entry

Portuguese Water Dog, 1 Entry
Judge Deb Beean
Male Puppy BM BOB Listed Entry

Standard Poodle, 2 Entries
Judge Deb Beean
Male Puppy BM CH URO3 Epic Quest's Make You Stop N Star SPOT-ON, Cadence Delnegro
Jr. Female BF BOW BOB Listed Entry

Sussex Spaniel, 1 Entry
Judge Deb Beean
CH BOB CH Kamand Celtic Spirit @tallulah, Gary R Lipstreu

Gun Dog Group Winners
Judge: Deb Beean
1st) Field Spaniel, DGCH Killara A Dark & Stormy Nite
2nd) English Springer Spaniel, UWP URO2 CH Cerise Star Witness
3rd) Golden Retriever, Listed Entry
4th) Labrador Retriever, CH Earthsea The Illustrator

Northern Breeds

American Eskimo, 4 Entries
Judge Karyn Colman
MINIATURE
Min. Open Male BMV BM BOW BOB CH Sunfalls The Smoke Jumper, Linda P Call
Min. BHF BFV BF Fire'n'ice Tsarina Anastasia, Linda Call
STANDARD
CH CH'PR'Miracle Poco Allegro Vivo, Jeanne Coonan
RCH URO2 CH'PR'Ss Miracles The Skys The Limit SPOT-ON, Penny J Wills

Karelian Bear Dog, 1 Entry
Judge Karyn Colman
CH BOB UWP CH Bear Country's Louhi Kuparivuori, Alli Mc Keen

Samoyed, 5 Entries
Judge Karyn Colman
Male Puppy BM Whitemagic Lord Of The Nightcourt, Kathryn Baird, Darlene James
BHF BF BOW White Magic's Season Of The Witch, Darlene James
CH CH Polarmist Lil Ball Of Fire, Darlene James
RCH CH Polar Mist Fire Heart Of Gold, Darlene James
GRCH BOB EGCH White Magic's Little Wing, Darlene James

Shikoku, 1 Entry
Judge Karyn Colman
Male Puppy BM BOB CH Jikino Kensha No Puca Go, Sarah Sears

Siberian Husky, 1 Entry
Judge Karyn Colman
CH BOB CH Barynuks One N Only Diamond Girl, Rebecca Green

Northern Breed Group Winners
Judge: Karyn Colman
1st) Shikoku, CH Jikino Kensha No Puca Go
2nd) American Eskimo, CH Sunfalls The Smoke Jumper
3rd) Samoyed, EGCH White Magic's Little Wing
4th) Siberian Husky, CH Barynuks One N Only Diamond Girl

Herding Dogs

Australian Shepherd, 2 Entries
Judge Carrianna M Glenn
Jr. Male BM Pinnacle's Workin' The Farm Jd, Melissa Kielbasa
CH BOB CH Halifax Labyrinth, Fran Swanson

Beauceron, 1 Entry
Judge Carrianna M Glenn
Open Female BF BOB Listed Entry

Belgian Shepherd Dog, 2 Entries
Judge Carrianna M Glenn
GROENENDAEL
LAEKENOIS
MALINOIS
TERVUEREN
Tervueren Female Puppy BFV BF Sun Shade De Mon Paisir, Kathleen Bouffard, Jeffrey Bouffard
CH BOB CH Homestretch Icon De L'aurore, Kristine R Barberi

Border Collie, 1 Entry
Judge Carrianna M Glenn
Adult Male BM BOB CH Wolfwood Special Dark, Sarah Davis

Cardigan Welsh Corgi, 4 Entries
Judge Carrianna M Glenn
CH BOB GRCH Winddancer wishing n hoping, Beverly Reid
RCH RACEA CH Winddancer Suncliffe Harvest Moon, Cindy L O'neill
GRCH URO1 GRCH White Raven Pizza or Death, Ashley Nadeau

German Shepherd Dog, 3 Entries
Judge Carrianna M Glenn
Male Puppy BM Listed Entry
Jr. Male RBM Listed Entry
Open Female BF BOW BOB Listed Entry

Icelandic Sheepdog, 1 Entry
Judge Carrianna M Glenn
Open Female BF BOB Listed Entry

La Catahoula Leopard Dog, 2 Entries
Judge Carrianna M Glenn
GRCH BOB AE AC NN AP VPA RACEN AHD UWPCH AI CA URO1 Koon's La Drama SPOT, Joanne Martone
RGRCH AP VPE CA UWPCH GRCH NBOB Triple D's Semi-sweet Mocha, Lucy Cheever

Lancashire Heeler, 1 Entry
Judge Carrianna M Glenn
CH BOB CH Prestige Ragin' Cajun, Kelly Herrera

Pembroke Welsh Corgi, 3 Entries
Judge Carrianna M Glenn
Male Puppy BM Benevers Eclipse Of The Heart, Carol Kasabian
BHM RBM Benevers Achy Breaky Heart, Carol Kasabian
CH BOB CH Benevers Voice Of Reason, Carol Kasabian

Shetland Sheepdog, 4 Entries
Judge Carrianna M Glenn
Adult Male BM Listed Entry
CH BOB CH Carmylie Winter Haze Of Vermilion, Lisa Klinkowski
RCH Listed Entry

Herding Dog Group Winners
Judge: Carrianna M Glenn
1st) German Shepherd Dog, Listed Entry
2nd) Shetland Sheepdog, CH Carmylie Winter Haze Of Vermilion
3rd) Belgian Shepherd Dog, CH Homestretch Icon De L'aurore
4th) Australian Shepherd, CH Halifax Labyrinth

Terriers

Airedale Terrier, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
Female Puppy BF BOB Listed Entry

American Hairless Terrier, 2 Entries
Judge Antonio Raposo
COATED
HAIRLESS
Hairless BHF BFV BF BOB Stoney Brooks Wind Chime, Dorothy Baker
CH UWP CH'PR'Wilsongbellridge Hooked On You, Mary F Carroll, Garoleen Wilson

American Pit Bull Terrier, 6 Entries
Judge Antonio Raposo
CH UWP CH'PR'Bossi's Transforming History, Belynda J Crick Flynn, Anthony J Flynn, Joy L'ecuyer
RCH UWPO AP2 VPA CH USA UFA RACEN UWPCH Amp's Colby East Meets West, Belynda Crick-flynn, Anthony Flynn
GRCH BOB UWPS AP6 VPE UGWPCH SGCH'PR'Bossi's Colby Guinness Stout, Belynda Crick Flynn, Anthony J Flynn
RGRCH CA AP2 VPA UWPO UWPCHX GRCH Smalltown Classic Revolver, Danielle Cyr

Border Terrier, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
Open Male BM BOB Listed Entry

Kerry Blue Terrier, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
CH BOB CH Blulake Did My Heart Love Tillnow, Philip Lemieux, Jose Benavidez

Lakeland Terrier, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
CH BOB GRCH Keslake's Riding In The Front, Jose C Benavidez

Miniature Bull Terrier, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
CH BOB CH Hellion Pot O' Gold At Bulzden, Leslea L Stanton

Rat Terrier, 4 Entries
Judge Antonio Raposo
MINIATURE
STANDARD
St. Female Puppy BFV BF Listed Entry
CH BOB GRCH'PR'3bf Hoo Brought The Babe?, Electra Blair
RCH CH'PR'3bf He's Wicked Smaaht, Booyah, Electra Blair

Toy Fox Terrier, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
Jr. Female BF BOB Foxlace Dixie's Chantilly Lace, Pamela E S Liddy, Robert A Liddy

Terrier Group Winners
Judge: Antonio Raposo
1st) Lakeland Terrier, GRCH Keslake's Riding In The Front
2nd) Rat Terrier, GRCH'PR'3bf Hoo Brought The Babe?
3rd) Kerry Blue Terrier, CH Blulake Did My Heart Love Tillnow
4th) American Pit Bull Terrier, UWPS AP6 VPE UGWPCH SGCH'PR'Bossi's Colby Guinness Stout

Companion Dogs

American Bully, 5 Entries
Judge Antonio Raposo
Jr. Male RBM Ghb's Gunner, Sergio A Rodriguez
BHM BM Sr Ragnar, Sergio A Rodriguez
Adult Female BF BOW BOB Daisy Bleu, Joseph Teixeira
CH VPN UWPO AP UWPCH GRCH Precious Pits Crusher, Rico Carrasquillo
RCH CH Wmass Bullies Isa, Nicklas Seymour-biggs, Brian Velazquez

Boston Terrier, 2 Entries
Judge Antonio Raposo
Jr. Female BF Listed Entry
CH BOB CH Popping Pippon, Tara Chumsae

English Bulldog, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
Open Female BF BOB CH Cheyenne's Casanova, Cheyenne Caribo

French Bulldog, 2 Entries
Judge Antonio Raposo
Female Puppy BF BOB Listed Entry
CH Listed Entry

Papillon, 2 Entries
Judge Antonio Raposo
Adult Male BM BOW BOB CH Noble's Grant A Wish At Mazzon, Patti Wilson
Adult Female BF Listed Entry

Companion Dog Group Winners
Judge: Antonio Raposo
1st) French Bulldog, Listed Entry
2nd) American Bully, Daisy Bleu
3rd) Papillon, CH Noble's Grant A Wish At Mazzon
4th) English Bulldog, CH Cheyenne's Casanova

BIS Field Spaniel, DGCH Killara A Dark & Stormy Nite, Lori Carver, Dorothy O'neil, Karen Balinski
RBIS Shikoku, CH Jikino Kensha No Puca Go, Sarah Sears

May 8, 2022, Show 2

Guardian Dogs

Boxer, 1 Entry
Judge Carrianna M Glenn
Female Puppy BF BOB Listed Entry

Bullmastiff, 1 Entry
Judge Carrianna M Glenn
Jr. Male BM BOB Listed Entry

Doberman Pinscher, 1 Entry
Judge Carrianna M Glenn
Open Female BF BOB Listed Entry

Saint Bernard, 1 Entry
Judge Carrianna M Glenn
CH BOB CH Believin In The Journey V Royalty, Catherine Figueroa

Guardian Dog Group Winners
Judge: Carrianna M Glenn
1st) Doberman Pinscher, Listed Entry
2nd) Saint Bernard, CH Believin In The Journey V Royalty
3rd) Bullmastiff, Listed Entry
4th) Boxer, Listed Entry

Scenthounds

Basset Hound, 2 Entries
Judge Deb Beean
Adult Male BM Laurelwood's Winter Is Coming, Linda Fowler
Adult Female BF BOW BOB CH Laurelwood's Frosted Winowpanes, Michael Arruda

Scenthound Group Winners
Judge: Deb Beean
1st) Basset Hound, CH Laurelwood's Frosted Winowpanes

Sighthounds & Pariah Dogs

Ibizan Hound, 2 Entries
Judge Antonio Raposo
Adult Male BM CH Springwillows Elan Calat Alhambra, Kelly Lamont
Jr. Female BF BOW BOB CH Imagery Blue Satin Ribbon, Kelly Lamont

Peruvian Inca Orchid, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
Adult Male BM BOB Tumbelle Black Diamond, Dorothy Baker

Podengo Portugueso, 2 Entries
Judge Antonio Raposo
GRANDE SMOOTH
GRAND WIRE
MEDIO SMOOTH
MEDIO WIRE
PEQUENO SMOOTH
PE SMOOTH Jr. Male RBMV RBM Prestige Murder Hornet @ Str Mtn, Margaret Boisture
PE SMOOTH BHM BMV BM BOB Listed Entry
PEQUENO WIRE

Sighthound & Pariah Dog Group Winners
Judge: Antonio Raposo
1st) Podengo Portugueso, Listed Entry
2nd) Peruvian Inca Orchid, Tumbelle Black Diamond
3rd) Ibizan Hound, CH Imagery Blue Satin Ribbon

Gun Dogs

English Springer Spaniel, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
CH BOB UWP URO2 CH Cerise Star Witness, Hailey Gillotti

Field Spaniel, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
GRCH BOB DGCH Killara A Dark & Stormy Nite, Lori Carver, Dorothy O'neil, Karen Balinski

German Shorthaired Pntr, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
BHM BM BOB Listed Entry

Golden Retriever, 6 Entries
Judge Antonio Raposo
Open Male RBM Listed Entry
BHM BM CH Sunkissed Man Of My Dreams, Jean Wetherby, Kara Ferri
Jr. Female Listed Entry
BHF BF BOW BOB Listed Entry
CH Listed Entry
RBF Listed Entry

Labrador Retriever, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
CH BOB CH Earthsea The Illustrator, Cathy Montgomery

Ns Duck Tolling Retriever, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
Female Puppy BF BOB Listed Entry

Portuguese Water Dog, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
Male Puppy BM BOB Listed Entry

Standard Poodle, 2 Entries
Judge Antonio Raposo
Jr. Female BF BOB Listed Entry
CH CH URO3 Epic Quest's Make You Stop N Star SPOT-ON, Cadence Delnegro

Sussex Spaniel, 1 Entry
Judge Antonio Raposo
CH BOB CH Kamand Celtic Spirit @tallulah, Gary R Lipstreu

Gun Dog Group Winners
Judge: Antonio Raposo
1st) Field Spaniel, DGCH Killara A Dark & Stormy Nite
2nd) Golden Retriever, Listed Entry
3rd) English Springer Spaniel, UWP URO2 CH Cerise Star Witness
4th) Sussex Spaniel, CH Kamand Celtic Spirit @tallulah

Northern Breeds

American Eskimo, 4 Entries
Judge Carrianna M Glenn
MINIATURE
Min. Open Male BMV BM CH Sunfalls The Smoke Jumper, Linda P Call
Min. BHF BFV BF BOW Fire'n'ice Tsarina Anastasia, Linda Call
STANDARD
CH BOB URO2 CH'PR'Ss Miracles The Skys The Limit SPOT-ON, Penny J Wills
RCH CH'PR'Miracle Poco Allegro Vivo, Jeanne Coonan

Karelian Bear Dog, 1 Entry
Judge Carrianna M Glenn
CH BOB UWP CH Bear Country's Louhi Kuparivuori, Alli Mc Keen

Samoyed, 5 Entries
Judge Carrianna M Glenn
Male Puppy BM BOW Whitemagic Lord Of The Nightcourt, Kathryn Baird, Darlene James
BHF BF White Magic's Season Of The Witch, Darlene James
CH CH Polarmist Lil Ball Of Fire, Darlene James
RCH CH Polar Mist Fire Heart Of Gold, Darlene James
GRCH BOB EGCH White Magic's Little Wing, Darlene James

Shikoku, 1 Entry
Judge Carrianna M Glenn
Male Puppy BM BOB CH Jikino Kensha No Puca Go, Sarah Sears

Northern Breed Group Winners
Judge: Carrianna M Glenn
1st) Shikoku, CH Jikino Kensha No Puca Go
2nd) Samoyed, EGCH White Magic's Little Wing
3rd) Karelian Bear Dog, UWP CH Bear Country's Louhi Kuparivuori
4th) American Eskimo, URO2 CH'PR'Ss Miracles The Skys The Limit SPOT-ON

Herding Dogs

Australian Shepherd, 1 Entry
Judge Deb Beean
Jr. Male BM BOB Pinnacle's Workin' The Farm Jd, Melissa Kielbasa

Beauceron, 1 Entry
Judge Deb Beean
BHF BF BOB Listed Entry

Belgian Shepherd Dog, 2 Entries
Judge Deb Beean
GROENENDAEL
LAEKENOIS
MALINOIS
TERVUEREN
Tervueren Male Puppy BMV BM Sun Struck De Mon Plaisir, Kathleen Bouffard, Jeffrey Bouffard
CH BOB CH Homestretch Icon De L'aurore, Kristine R Barberi

Border Collie, 1 Entry
Judge Deb Beean
Adult Male BM BOB CH Wolfwood Special Dark, Sarah Davis

Cardigan Welsh Corgi, 4 Entries
Judge Deb Beean
CH GRCH White Raven Storm The Sorrow, Sarah Davis, Joanna Kimball, Adrienne A Harkavy
RCH RACEA CH Winddancer Suncliffe Harvest Moon, Cindy L O'neill
GRCH BOB URO1 GRCH White Raven Pizza or Death, Ashley Nadeau

German Shepherd Dog, 3 Entries
Judge Deb Beean
Male Puppy BM BOW BOB Listed Entry
Jr. Male RBM Listed Entry
Open Female BF Listed Entry

Icelandic Sheepdog, 1 Entry
Judge Deb Beean
Open Female BF BOB Listed Entry

La Catahoula Leopard Dog, 3 Entries
Judge Deb Beean
GRCH BOB NI NE RACEN UWPS AP5 VPU UGWPCH URO1 GRCH Monaghan's Syrotuck SPOT-ON, Joanne Martone
RGRCH AE AC NN AP VPA RACEN AHD UWPCH AI CA URO1 Koon's La Drama SPOT, Joanne Martone

Lancashire Heeler, 1 Entry
Judge Deb Beean
CH BOB CH Prestige Ragin' Cajun, Kelly Herrera

Pembroke Welsh Corgi, 3 Entries
Judge Deb Beean
Male Puppy RBM Benevers Eclipse Of The Heart, Carol Kasabian
BHM BM BOB Benevers Achy Breaky Heart, Carol Kasabian
CH CH Benevers Voice Of Reason, Carol Kasabian

Shetland Sheepdog, 4 Entries
Judge Deb Beean
Adult Male BM Listed Entry
CH BOB CH URO2 Carmylie Autumn haze, Lisa Klinkowski
RCH Listed Entry

Herding Dog Group Winners
Judge: Deb Beean
1st) Australian Shepherd, Pinnacle's Workin' The Farm Jd
2nd) Shetland Sheepdog, CH URO2 Carmylie Autumn haze
3rd) Border Collie, CH Wolfwood Special Dark
4th) German Shepherd Dog, Listed Entry

Terriers

Airedale Terrier, 1 Entry
Judge Karyn Colman
Female Puppy BF BOB Listed Entry

American Hairless Terrier, 2 Entries
Judge Karyn Colman
COATED
HAIRLESS
Hairless BHF BFV BF BOB Stoney Brooks Wind Chime, Dorothy Baker
CH UWP CH'PR'Wilsongbellridge Hooked On You, Mary F Carroll, Garoleen Wilson

American Pit Bull Terrier, 7 Entries
Judge Karyn Colman
Male Puppy BM BOB Ohanas Hello From The Darkside, Belynda J Crick Flynn, Anthony Flynn
CH GRCH Carter's Sixth Sense Aspen, David Carter, Amy Carter
RCH UWPO AP2 VPA CH USA UFA RACEN UWPCH Amp's Colby East Meets West, Belynda Crick-flynn, Anthony Flynn
GRCH GRCH Carter's Sorry For The Wait, David Carter, Amy Carter
RGRCH UWPS AP6 VPE UGWPCH SGCH'PR'Bossi's Colby Guinness Stout, Belynda Crick Flynn, Anthony J Flynn

Border Terrier, 1 Entry
Judge Karyn Colman
Open Male BM BOB Listed Entry

Kerry Blue Terrier, 1 Entry
Judge Karyn Colman
CH BOB CH Blulake Did My Heart Love Tillnow, Philip Lemieux, Jose Benavidez

Lakeland Terrier, 1 Entry
Judge Karyn Colman
CH BOB GRCH Keslake's Riding In The Front, Jose C Benavidez

Miniature Bull Terrier, 1 Entry
Judge Karyn Colman
CH BOB CH Hellion Pot O' Gold At Bulzden, Leslea L Stanton

Rat Terrier, 4 Entries
Judge Karyn Colman
MINIATURE
STANDARD
St. Jr. Female BFV BF Listed Entry
CH BOB GRCH'PR'3bf Hoo Brought The Babe?, Electra Blair
RCH CH'PR'3bf He's Wicked Smaaht, Booyah, Electra Blair

Toy Fox Terrier, 1 Entry
Judge Karyn Colman
Jr. Female BF BOB Foxlace Dixie's Chantilly Lace, Pamela E S Liddy, Robert A Liddy

Terrier Group Winners
Judge: Karyn Colman
1st) Lakeland Terrier, GRCH Keslake's Riding In The Front
2nd) American Pit Bull Terrier, Ohanas Hello From The Darkside
3rd) Kerry Blue Terrier, CH Blulake Did My Heart Love Tillnow
4th) Border Terrier, Listed Entry

Companion Dogs

American Bully, 5 Entries
Judge Karyn Colman
Jr. Male RBM Ghb's Gunner, Sergio A Rodriguez
BHM BM BOW Sr Ragnar, Sergio A Rodriguez
Jr. Female BF Obduro's Made Wright Xena, Tabitha Ross
CH BOB VPN UWPO AP UWPCH GRCH Precious Pits Crusher, Rico Carrasquillo
RCH CH Wmass Bullies Isa, Nicklas Seymour-biggs, Brian Velazquez

Boston Terrier, 2 Entries
Judge Karyn Colman
Jr. Female BF Listed Entry
CH BOB CH Popping Pippon, Tara Chumsae

English Bulldog, 1 Entry
Judge Karyn Colman
Open Female BF BOB CH Cheyenne's Casanova, Cheyenne Caribo

French Bulldog, 2 Entries
Judge Karyn Colman
Female Puppy BF BOB Listed Entry
CH Listed Entry

Papillon, 2 Entries
Judge Karyn Colman
Adult Female BF Listed Entry
CH BOB CH Noble's Grant A Wish At Mazzon, Patti Wilson

Companion Dog Group Winners
Judge: Karyn Colman
1st) Papillon, CH Noble's Grant A Wish At Mazzon
2nd) English Bulldog, CH Cheyenne's Casanova
3rd) French Bulldog, Listed Entry
4th) Boston Terrier, CH Popping Pippon

BIS Field Spaniel, DGCH Killara A Dark & Stormy Nite, Lori Carver, Dorothy O'neil, Karen Balinski
RBIS Lakeland Terrier, GRCH Keslake's Riding In The Front, Jose C Benavidez

View Event >