Mailing notice for paperwork: please allow 2-3 extra weeks, in addition to UKC processing time, due to nationwide postal service delays.

I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Subscribe to E-news YouTube

2022 St. Jude's Benefit Event

April 9, 2022

Location: Parsons, Tennessee

Overall Nite Hunt Winner - 'PR' Impressive Kate, PLT, Tina Jenkins, Donald Jenkins, VA
Overall Bench Show Winner/King of Show - CH 'PR' Cobra Time 007, B&T, Felicia Bailey, MS
Queen of Show - GRCH 'PR' Road Trippin Blue Penny, ENG, Ricky Greenfield, Denise Greenfield, TN

Thursday Nite Ladies Non-Licensed Hunt

1st - NITECH CH 'PR' Wilson's Tree Slammin' Big Show, BLU, Michael Wilson, David Wilson, AL, 175+, Handled by Marissa Wilson

Thursday Nite Youth Non-Licensed Hunt

12 & Under Division

1st - Maggie, KY, 225+, Handled by Jameson Reynolds
2nd - Wheeler, AL, 175+, Handled by Sawyer Wilson

13 & Over Division

1st - Jane, TN, 450+, Handled by Quentin Austin
2nd - Lil Jimmy, TN, 225+, Handled by Preston Carroll

Friday Bench Show Results

BSJ Marissa Wilson
30 Entries

GRCH Male CGRCH GRWCH GRFCH GRCH(2) 'PR' Warrior River's Disaster Awakened, RED, Kayla Cooper, Alleigh Durbin, AL
GRCH Female GRCH 'PR' Road Trippin Blue Penny, ENG, Ricky Greenfield, Denise Greenfield, TN
CH Male CH CCH 'PR' Swampbriar's Son-of-a Revenuer, PLT, Alan Little, TN
CH Female CH 'PR' Durbin's Dazzling Dancer, RED, Alleigh Durbin, TN
BMOS 'PR' Rockin W's Highbawlin Hobo, BLU, Olivia Johnson, Carson Johnson, AL
BFOS 'PR' Gilman's Good Time Fancy, B&T, Olivia Johnson, Carson Johnson, Josh Burcham, AL
Male Senior Class & Breed 'PR' Up Late Jase, PLT, Deidre Favors, Corey Favors, TN
Male Junior Class & Breed Pepper, TW, Russ Stamps, TN
Male Puppy Class & Breed 'PR' Beaver Bottom Dirty South, ENG, Robert Maness, TN
Male Senior Class 'PR' TN. Jet Blue Sawdust, BLU, Terry Johnson, TN
Male Senior Class 'PR' Stonewall Scott 2nd, TW, Mark Moseley, MT Shreve, LA
Female Senior Class & Breed 'PR' Johnsons Bawling Blue Sue, BLU, Olivia Johnson, AL
Female Senior Class & Breed 'PR' Burchams Dirt Road Hattie, ENG, Joshua Burcham, AL
Female Senior Class & Breed 'PR' Stackem Up My Girl, TW, Jeff White, Grey Ricklefs, IN
Female Junior Class & Breed 'PR' Mine Creek Riki Too, PLT, Gale Parks, Kaelyn Parks, MS
Female Junior Class 'PR' Gorman Creek Dirty Little Secret, ENG, Mark Moseley, LA

Friday Nite Hunt Results

MOH Richard Bull
101 Entries

Champion Division Placements

1st - NITECH 'PR' Jacksons Coldwater Lil Ann, ENG, John Jackson, TN, 525+
2nd - NITECH 'PR' Babbling Booger, TW, James Newman, KY, 450+
3rd - NITECH 'PR' The Wicked Speed Shifter, TW, Rodger Shabel, AL, 425+

Registered Division Placements

1st - Jill, TW, Tyler Cox, 450+
2nd - 'PR' Impressive Kate, PLT, Tina Jenkins, Donald Jenkins, VA, 325+
3rd - 'PR' Roller's Major's Payne, TW, Logan Roller, TN, 300+
4th - 'PR' Pope's Green River Lucy, ENG, Stan Pope, TN, 225+
5th - 'PR' Sudduth's Mia Jane, TW, Terry Sudduth, MS, 200+
6th - 'PR' Put You to Shame, TW, Timmy Pratt, Jason Wade, Billy Comen, TN, 200+
7th - 'PR' Southern Buckeye Bonnie, TW, Ronnie Bane, Gena Bane, TN, 150+
8th - 'PR' Slims Chip Off the Ol Block, TW, Boyd Adams, Steven Robertson, WV, 150+
9th 'PR' 2Bucks Big River, TW, Ryan Buchanan, KY, 150+
10th - 'PR' Skippers Big Diesel, TW, Victor Roller, TN, 150+

Other Cast Winners

  • NITECH 'PR' Wipeout Wheels, TW, Jeremy Rhodes, TN, 425+
  • GRNITECH 'PR' TN River Red Pepper, ENG, Chris Stubblefield, TN, 400+
  • NITECH 'PR' Triple Oak Blue Belle, ENG, Brandon Berry, Brantley Berry, KY, 350+
  • NITECH CH 'PR' Wilson's Tree Slammin' Big Show, BLU, Michael Wilson, David Wilson, AL, 150+
  • 'PR' Rock River Stylish Rock, TW, Shane Laws, Frank Giddings, TN, 125+
  • GRNITECH 'PR' Trips Hippy Harry, TW, Garrett Brown, Heath Johnson, OH, 100+
  • CH NITECH 'PR' Tymes Up Razer, TW, Cecil Simmons, NC, 100+
  • Trackmans Make it Rain, TW, Jason Hopper, IN, 100+
  • NITECH 'PR' Ritter's Flatwoods Banzai Bo, BLU, Jeremy Ritter, Jimmy Ritter, AL, 50+
  • 'PR' Independent's Blue Hondo, BLU, Bobby Crumpton Jr, Joshua Crumpton, MS, 50+

Saturday Bench Show Results

BSJ Joe Lewis
40 Entries

GRCH Male GRCHHOF 'PR' Green Acers Rosco Willie, ENG, Allen Pfaff, IL
GRCH Female GRCH 'PR' Road Trippin Blue Penny, ENG, Ricky Greenfield, Denise Greenfield, TN
CH Male CH 'PR' Cobra Time 007, B&T, Felicia Bailey, MS
CH Female CH 'PR' Skyline Mtn Moose, TW, Kristine Butcher, AL
BMOS 'PR' Cornerstone Street Called Str8, TW, Katie Hart, Jay Hart, TN
BFOS 'PR' Flaming Rockstar 007, TW, Felicia Bailey, MS
Male Senior Class & Breed 'PR' Up Late Jase, PLT, Deidre Favors, Corey Favors, TN
Male Junior Class & Breed 'PR' Rockin W's Highbawlin Hobo, BLU, Olivia Johnson, Carson Johnson, AL
Male Junior Class & Breed 'PR' Harpeth River Hank Williams, RED, Danny Williams, TN
Male Puppy Class & Breed 'PR' Beaver Bottom Dirty South, ENG, Robert Maness, TN
Male Senior Class 'PR' Independent's Blue Hondo, BLU, Bobby Crumpton Jr, Joshua Crumpton, MS
Male Senior Class 'PR' Green Acers Jude, ENG, Allen Pfaff, IL
Female Senior Class & Breed 'PR' Twitch After Dark, B&T, Jenna Greene, Cory Harris, TN
Female Junior Class & Breed 'PR' Rockin W's Tally-Ho, BLU, Olivia Johnson, AL
Female Junior Class & Breed 'PR' Durbin's Islands in the Stream, ENG, Alleigh Durbin, TN
Female Junior Class & Breed 'PR' Mine Creek Riki Too, PLT, Gale Parks, Kaelyn Parks, MS
Female Senior Class 'PR' L-N-L Zoe's Copper Penny, ENG, Arizona Toenjes, John Pennington, IL

Saturday Nite Hunt Results

MOH Richard Bull
68 Entries

Champion Division Placements

1st - NITECH 'PR' Jacksons Coldwater Lil Ann, ENG, John Jackson, TN, 400+
2nd - NITECH 'PR' Slow Talking Silas, TW, Gavin Flatt, TN, 300+
3rd - CH NITECH 'PR' Tymes Up Razer, TW, Cecil Simmons, NC, 200+

Registered Division Placements

1st - 'PR' 2Bucks Big River, TW, Ryan Buchanan, KY, 275+
2nd - 'PR' Impressive Kate, PLT, Tina Jenkins, Donald Jenkins, VA, 225+
3rd - 'PR' Stylish Mr Woody, TW, Richard Neblett, TN, 200+
4th - 'PR' Mines's Deephollow Creeper, ENG, Cory Mines, TN, 150+
5th - 'PR' Pope's Green River Lucy, ENG, Stan Pope, TN, 125+
6th - 'PR' Put You to Shame, TW, Timmy Pratt, Jason Wade, Billy Comen, TN, 100+
7th - 'PR' Bates Master Buck, TW, Josh Bates, TN, 75+

Other Cast Winners

  • NITECH 'PR' Wipeout Wheels, TW, Jeremy Rhodes, TN, 200+
  • NITECH 'PR' The Wicked Speed Shifter, TW, Rodger Shabel, AL, 100+