Mailing notice for paperwork: please allow 2-3 extra weeks, in addition to UKC processing time, due to nationwide postal service delays.

I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Subscribe to E-news YouTube

OFFICIAL: 4RK9s Inc (11/05/2021) / Sunday, Rally Obedience Trial

November 7, 2021

Hosted By: 4RK9's Inc

High in Trial: BN Runways Dream On, Papillon, Paula J Warner, 100

RO 1A - Judge: Lorelle Jones
1st) BN Dexter My Flora Fan, English Springer Spaniel, Lisa Standal, 99
2nd) BN Buehneman's Walkin On Sunshine, Shetland Sheepdog, Elizabeth Hruska, 92
3rd) Rockin' Rescue Mission, Australian Shepherd, Sarah Schorr, 92

RO 1B - Judge: Lorelle Jones
Jesse Torin, Shetland Sheepdog, Deb Luzier, 85
Raptor Von Katzel, German Shepherd Dog, Denise Schieffer, 91
RACEA CH Jlyn Snon Briarpth The Doctor, Wire Fox Terrier, Jesica L Wahlsten, Joan E Eastman, 87
1st) BN Runways Dream On, Papillon, Paula J Warner, 100
2nd) PN Santolina Enzo, Australian Kelpie, Mary Heitsman, 98
3rd) Kalista's By The Book, Portuguese Water Dog, Tracy M Kittrell, Paula Kerezsi, Linda Hunt, 97
4th) Bosart's Poppy Helms O'iowa, Boston Terrier, Lelia Helms, 93

Rally Obedience Class 1 C - Judge: Lorelle Jones
1st) BN URO1 Charlie Spring Valley, Shetland Sheepdog, Deb Luzier, 91

RO 2A - Judge: Lorelle Jones
1st) BN URO1 Charlie Spring Valley, Shetland Sheepdog, Deb Luzier, 84

RO 2B - Judge: Lorelle Jones
URO2 UCD Blackmyst Play The Game, Shetland Sheepdog, Anna Arndt, 99
NNCH CH SE SI SC AN URO1 Justice Von Holtgrew, German Shepherd Dog, Denise Schieffer, 89
URX2 UCD UROC RGCH Laif Spring Nit Herd SPOT-ON, Pembroke Welsh Corgi, Evangeline Stuck Dvm, Jenna Dirkschneider, 95
1st) RMC URX3 UROG UUD UAGII Alstars Never Say Never, Australian Shepherd, Danielle Stuber, 100
2nd) UUDX URO1 UOCH Psp's Gabi Daydream Believer, Unrecognized, Brenda K Shaw, 100
3rd) UCD URO1 Brchhvn Pomde My Bonnie Prince, Pomeranian, Debra Watson, 100
4th) BN URO1 Twinpath Equipped To Ignite, Dutch Shepherd, Danielle Stuber, 99

RO 3B - Judge: Lorelle Jones
1st) RMC URX3 UROG UUD UAGII Alstars Never Say Never, Australian Shepherd, Danielle Stuber, 100
2nd) UCD URO2 PTN Dbl Helix California Dreamin', Samoyed, Kathryn Stepp, 98
3rd) URX2 UCD UROC RGCH Laif Spring Nit Herd SPOT-ON, Pembroke Welsh Corgi, Evangeline Stuck Dvm, Jenna Dirkschneider, 97
4th) URO2 UCD Blackmyst Play The Game, Shetland Sheepdog, Anna Arndt, 95

Rally Obedience Class Master B - Judge: Lorelle Jones
1st) RMC URX3 UROG UUD UAGII Alstars Never Say Never, Australian Shepherd, Danielle Stuber, 100
2nd) UCD URO3 Kell's High Caliber, Shetland Sheepdog, Kathy M Davidson, 95

View Event >