▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Hutchinson Agility Training Team, Inc. (03/04/2017) / Saturday, Agility Trial 1

March 5, 2017

Hosted By: Hutchinson Agility Training Team, Inc.

Location: Hutchinson, Kansas

High in Trial: UAGI Cuddle Bug @ Riverwood Farm, Australian Cattle Dog, Gary D Boggs, 200

Agility I - Judge: W. Diann O'neal
Division TOY - B
1st) UAGII Opag's Forever And Ever Amen, Chihuahua, Laura C Stevenson, 200
2nd) UAGII Jolum Desert Sunrise, Chihuahua, Rosetta P Bartels Or Laura C Stevenson, 198
Division I - A
1st) R-luv Kindle On Fire Jolum, Poodle, Calum Morgan, 180.59
Division I - B
1st) UGRACH2 URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
2nd) UAGII Haley Girl Run, Amb, Becky Rooker, 199
Division II - A
1st) UAGI Echo, Border Collie, Leroy Tiemeyer, Tere Tiemeyer, 194
2nd) UAGI Precision's Some Like It Hot, Australian Shepherd, Laura Stevenson, 194
Division II - B
1st) UAGI Cuddle Bug @ Riverwood Farm, Australian Cattle Dog, Gary D Boggs, 200
2nd) URX UROC UCDX UGRACH5 Captain Patch, Australian Shepherd, Ryan Klamm, 200
3rd) UACH Postscript Blade Of Time, Shetland Sheepdog, John Underwood Or Anne Underwood, 200
4th) UGRACH3 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 200
UAGII Tag, Amb, Glenna Walker, 195.3
UAGI Mi-t's Tear 'em Up, Jack Russell Terrier, Kymberly Jo Base, 195
UAGI R-luv Cyrus King Of Jolum, Poodle, Jonah Morgan, 194
UAGII Joansprecious Penchant Of Kalein, Poodle, Joan C Davis, 193
UAGII Honeyhill Sweet Sir Galahad, Shetland Sheepdog, Debi D Foster, 192
Division III - A
1st) Cabella Marie, Unrecognized, Katelynn Tiemeyer, 189.28
Division III - B
1st) URX2 UROC UCDX UGRACH Bandit, Border Collie, Ryan Klamm, 200
2nd) UGRACH2 Eyes Of Blue @ Riverwood Farm, Amb, Gary D Boggs, 200
3rd) UACHX Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 200
4th) UACH Mazey, Amb, Nate Dick, 200
URO3 UGRACH6 Beckys Brown Baron, Standard Poodle, Becky Ensz And Chris Ensz, 200
UAGII Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 197

Agility II - Judge: W. Diann O'neal
Division I - B
1st) UGRACH2 URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
2nd) UAGII Haley Girl Run, Amb, Becky Rooker, 200
Division II - B
1st) UGRACH3 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 195
2nd) UAGII Honeyhill Sweet Sir Galahad, Shetland Sheepdog, Debi D Foster, 189
3rd) URX UROC UCDX UGRACH5 Captain Patch, Australian Shepherd, Ryan Klamm, 187
Division III - B
1st) UGRACH7 Molly, Border Collie, Gary D Boggs, 199
2nd) URO3 UGRACH6 Beckys Brown Baron, Standard Poodle, Becky Ensz And Chris Ensz, 198
3rd) UACH Mazey, Amb, Nate Dick, 191.15
4th) UGRACH2 Eyes Of Blue @ Riverwood Farm, Amb, Gary D Boggs, 189

Agility III - Judge: W. Diann O'neal
Division II
1st) URX UROC UCDX UGRACH5 Captain Patch, Australian Shepherd, Ryan Klamm, 200
2nd) UGRACH3 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 197
Division III
1st) UGRACH2 Eyes Of Blue @ Riverwood Farm, Amb, Gary D Boggs, 200
2nd) UACHX Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 200
3rd) URO3 UGRACH6 Beckys Brown Baron, Standard Poodle, Becky Ensz And Chris Ensz, 199
4th) URX2 UROC UCDX UGRACH Bandit, Border Collie, Ryan Klamm, 197

View Event >