▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Hutchinson Agility Training Team, Inc. (03/04/2017) / Saturday, Agility Trial 2

March 4, 2017

Hosted By: Hutchinson Agility Training Team, Inc.

Location: Hutchinson, Kansas

High in Trial: URO1 UAGII Katie's Dirty Socks, English Shepherd, Rachel Hink, 200

Agility I - Judge: W. Diann O'neal
Division TOY - B
1st) UAGII Jolum Desert Sunrise, Chihuahua, Rosetta P Bartels Or Laura C Stevenson, 200
2nd) UAGII Opag's Forever And Ever Amen, Chihuahua, Laura C Stevenson, 192.87
Division I - A
1st) UAGI Sookie, Unrecognized, Selena Pina, 199
Division I - B
1st) UAGII Max, W.highland White Terrier, Dee Smoll, 200
2nd) UAGI Daisy Ann Razzle, Havanese, Amy Burton, 200
3rd) UGRACH2 URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 200
4th) UACH Wendy's Design For The Future, Amb, Wendy Lankow, 197
Ecokye Awsum Flint, Unrecognized, Joleen Pearman, 196.28
UAGI URO1 Tumbleweed Night Without Stars, Schipperke, Susan A Keller, 196
UGRACH2 URO2 Cowboy, Amb, Nate Dick, 188.05
Division II - A
1st) UAGI Lady Bug, Unrecognized, Tonya Hink, 200
2nd) UAGI Precision's Some Like It Hot, Australian Shepherd, Laura Stevenson, 200
3rd) UAGI Echo, Border Collie, Leroy Tiemeyer, Tere Tiemeyer, 195
Division II - B
1st) URO1 UAGII Katie's Dirty Socks, English Shepherd, Rachel Hink, 200
2nd) UAGI River Water Bandit, Unrecognized, Rebekah Hink, 200
3rd) UGRACH3 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 200
4th) UACH Postscript Blade Of Time, Shetland Sheepdog, John Underwood Or Anne Underwood, 200
UAGII Tag, Amb, Glenna Walker, 194.79
Bendi Sue, Border Collie, Carolyn Smith, 194
UAGI R-luv Cyrus King Of Jolum, Poodle, Jonah Morgan, 194
UAGI Cuddle Bug @ Riverwood Farm, Australian Cattle Dog, Gary D Boggs, 193
UAGII Joansprecious Penchant Of Kalein, Poodle, Joan C Davis, 185
Division III - A
1st) UAGI Afton's Cedar Rose Pixie Dust, English Shepherd, Rachel Hink, 199
2nd) UAGI Squirt, Unrecognized, Lawrence Wasson, 198
3rd) Afton's Handsome N Gold, English Shepherd, Rachel Hink, 191
Division III - B
1st) UAGII Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 200
2nd) UACHX Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 200
3rd) UGRACH2 Eyes Of Blue @ Riverwood Farm, Amb, Gary D Boggs, 200
4th) UACH Mazey, Amb, Nate Dick, 200
UAGI'PR'Backroad's B J Mowgli, English Shepherd, Rachel Hink, 195
Starlet Winds Of Battle, Unrecognized, Bobbie King, 171.57

Agility II - Judge: W. Diann O'neal
Division I - B
1st) URO1 UAGII Foxie, Amb, Rebekah Hink, 200
2nd) UGRACH2 URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 193.43
3rd) UGRACH2 URO2 Cowboy, Amb, Nate Dick, 172.42
Division II - A
1st) UAGI R-luv Cyrus King Of Jolum, Poodle, Jonah Morgan, 193.4
Division II - B
1st) UACH Postscript Blade Of Time, Shetland Sheepdog, John Underwood Or Anne Underwood, 200
2nd) UAGII Tag, Amb, Glenna Walker, 197.85
3rd) UGRACH3 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 190
Division III - A
1st) UAGII Ocy, Amb, Natalia Mac Arthur, 199.62
2nd) UAGI'PR'Backroad's B J Mowgli, English Shepherd, Rachel Hink, 199
Division III - B
1st) UACH Mazey, Amb, Nate Dick, 193
2nd) UAGII Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 174.87

Agility III - Judge: W. Diann O'neal
Division I
1st) UAGII Max, W.highland White Terrier, Dee Smoll, 199
Division II
1st) UACH Postscript Blade Of Time, Shetland Sheepdog, John Underwood Or Anne Underwood, 200
2nd) UGRACH3 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 197
Division III
1st) UACH Mazey, Amb, Nate Dick, 200
2nd) UACHX Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 200

View Event >