▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Hutchinson Agility Training Team, Inc. (03/04/2017) / Saturday, Agility Trial 1

March 4, 2017

Hosted By: Hutchinson Agility Training Team, Inc.

Location: Hutchinson, Kansas

High in Trial: UACH Mazey, Amb, Nate Dick, 200

Agility I - Judge: W. Diann O'neal
Division TOY - B
1st) UAGII Opag's Forever And Ever Amen, Chihuahua, Laura C Stevenson, 199
2nd) UAGII Jolum Desert Sunrise, Chihuahua, Rosetta P Bartels Or Laura C Stevenson, 174.58
Division I - A
1st) UAGI Sookie, Unrecognized, Selena Pina, 191
Division I - B
1st) UAGI Daisy Ann Razzle, Havanese, Amy Burton, 200
2nd) URO1 UAGII Foxie, Amb, Rebekah Hink, 199
3rd) UGRACH2 URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 199
4th) Ecokye Awsum Flint, Unrecognized, Joleen Pearman, 186.23
Division II - A
1st) UAGI Echo, Border Collie, Leroy Tiemeyer, Tere Tiemeyer, 200
2nd) UAGI Precision's Some Like It Hot, Australian Shepherd, Laura Stevenson, 200
3rd) UAGI Lady Bug, Unrecognized, Tonya Hink, 200
Division II - B
1st) UAGI Cuddle Bug @ Riverwood Farm, Australian Cattle Dog, Gary D Boggs, 200
2nd) URO1 UGRACH6 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 200
3rd) UAGII Tag, Amb, Glenna Walker, 200
4th) UAGI River Water Bandit, Unrecognized, Rebekah Hink, 199
UACH Postscript Blade Of Time, Shetland Sheepdog, John Underwood Or Anne Underwood, 198
UGRACH3 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 197
URO1 UAGII Katie's Dirty Socks, English Shepherd, Rachel Hink, 194
UAGII Honeyhill Sweet Sir Galahad, Shetland Sheepdog, Debi D Foster, 193
UAGII Joansprecious Penchant Of Kalein, Poodle, Joan C Davis, 189
Ecokye Awsum Mya, Unrecognized, Joleen R Pearman, 172
Division III - A
1st) UAGII Ocy, Amb, Natalia Mac Arthur, 199
2nd) UAGI Squirt, Unrecognized, Lawrence Wasson, 198
3rd) UAGI Afton's Cedar Rose Pixie Dust, English Shepherd, Rachel Hink, 195
Division III - B
1st) UACH Mazey, Amb, Nate Dick, 200
2nd) UACHX Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 200
3rd) URO3 UGRACH6 Beckys Brown Baron, Standard Poodle, Becky Ensz And Chris Ensz, 200
4th) UGRACH2 Eyes Of Blue @ Riverwood Farm, Amb, Gary D Boggs, 199
UAGII Fyrebrick's Orion Bellatrix, Airedale Terrier, Beverly Benjes, Richard Benjes, 198
UAGI Ethan's Prairie Ranger, Labrador Retriever, Ethan Dick, 189

Agility II - Judge: W. Diann O'neal
Division I - B
1st) URO1 UAGII Foxie, Amb, Rebekah Hink, 195
2nd) UGRACH2 URO1 Elan Cinnabar, Bichon Frise, Susan Keller, 194.5
Division II - B
1st) URO1 UGRACH6 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 200
2nd) UGRACH3 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 198
3rd) UACH Postscript Blade Of Time, Shetland Sheepdog, John Underwood Or Anne Underwood, 195
4th) UAGII Tag, Amb, Glenna Walker, 182.61
UAGII Honeyhill Sweet Sir Galahad, Shetland Sheepdog, Debi D Foster, 179.62
Division III - A
1st) UAGII Ocy, Amb, Natalia Mac Arthur, 184.93
Division III - B
1st) UGRACH7 Molly, Border Collie, Gary D Boggs, 200
2nd) URO3 UGRACH6 Beckys Brown Baron, Standard Poodle, Becky Ensz And Chris Ensz, 200
3rd) UACHX Cb's Fire In The Hole, Standard Poodle, Becky Ensz, 199
4th) URO1 UGRACH17 Murray Bormann, Amb, Dale Bormann And Jenny Bormann, 199
UGRACH2 Eyes Of Blue @ Riverwood Farm, Amb, Gary D Boggs, 195

Agility III - Judge: W. Diann O'neal
Division II
1st) URO1 UGRACH6 Penny Brook, Amb, Becky Rooker, 200
2nd) UGRACH3 Joans Precious Olympic Ice Star, Poodle, Joan C Davis, 198
Division III
1st) URO3 UGRACH6 Beckys Brown Baron, Standard Poodle, Becky Ensz And Chris Ensz, 200

View Event >