▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Dogsports Education And Training Club Of Genesee County (02/25/2017) / Saturday, Agility Trial 1

February 25, 2017

Hosted By: Dogsports Education And Training Club Of Genesee County

Location: Flint, Michigan

High in Trial: URX UWP CA UROC UGRACH UUD Jasmine Anne, Amb, Sue Kotlarek And Jeff Kotlarek, 200

Agility I - Judge: Linda Lavolette
Division I - B
1st) URO1 UAGII Kingsbury's Great Expectations, Cardigan Welsh Corgi, Kathy Hannah And John Hannah, 195.19
Division II - B
1st) URX UWP CA UROC UGRACH UUD Jasmine Anne, Amb, Sue Kotlarek And Jeff Kotlarek, 200
2nd) UAGII SHR URO1 GRCH Endeavor Just Like Heaven, Labrador Retriever, Jeanine M Asch, 195
Division III - A
1st) UAGI Lee's Emma, Australian Shepherd, Elaine Lee, 198
2nd) UAGI CH Isell's Ivano Aka Zenvo, Belgian Shepherd Dog, Elizabeth Antos, Darren Erspamer, 191
Division III - B
1st) UGRACH10 Grand Oakes Colleen's Trinity, Border Collie, Colleen Hinzmann, 200
2nd) UAGII Grand Oakes Into The Matrix, Border Collie, Colleen Hinzmann, 197
3rd) UACHX Rylee, Amb, Eileen Kern, 196
4th) UAGI URO1 UWP NC PTE Ldb Wally Pasquale SPOT-ON, Labrador Retriever, Tammy Bartz, 195
UAGII GRCH Winjammers Raisin The Bar High, Belgian Shepherd Dog, Colleen P Cashman Or Pat Morgan, 192
UAGI PTA URO1 Shadyviews Mythodical Sarajane, Irish Setter, Marty Siegrist, Megen Spencer, 177.1
UAGII Chasin' The Storm, Border Collie, Linda Lavolette, 197

Agility II - Judge: Linda Lavolette
Division I - B
1st) URO1 UAGII Kingsbury's Great Expectations, Cardigan Welsh Corgi, Kathy Hannah And John Hannah, 200
Division II - B
1st) UWP CA UUD UROC UACHX Rodger, Amb, Sue Kotlarek Or Jeff Kotlarek, 200
2nd) URX UWP CA UROC UGRACH UUD Jasmine Anne, Amb, Sue Kotlarek And Jeff Kotlarek, 200
3rd) UAGII SHR URO1 GRCH Endeavor Just Like Heaven, Labrador Retriever, Jeanine M Asch, 200
Division III - A
1st) UAGII Grand Oakes Into The Matrix, Border Collie, Colleen Hinzmann, 194
Division III - B
1st) UGRACH10 Grand Oakes Colleen's Trinity, Border Collie, Colleen Hinzmann, 199
2nd) UAGII Chasin' The Storm, Border Collie, Linda Lavolette, 194
UACHX Rylee, Amb, Eileen Kern, 200

Agility III - Judge: Linda Lavolette
Division I
1st) UACH Mariahs Remembered Dreams, Shetland Sheepdog, Phyllis Puskar, 200
Division II
1st) URX UWP CA UROC UGRACH UUD Jasmine Anne, Amb, Sue Kotlarek And Jeff Kotlarek, 200
2nd) UWP CA UUD UROC UACHX Rodger, Amb, Sue Kotlarek Or Jeff Kotlarek, 200
Division III
1st) UGRACH10 Grand Oakes Colleen's Trinity, Border Collie, Colleen Hinzmann, 200
2nd) UWP AN PTE UJJ UACH CH URO3 Tabatha's Sunfest Ruckus SPOT-ON, Labrador Retriever, Tammy Bartz, 199

View Event >