▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Paw Power Blues Dog Club, Inc (02/18/2017) / Sunday, Agility Trial 1

February 19, 2017

Hosted By: Paw Power Blues Dog Club, Inc

Location: Lowell, Indiana

High in Trial: UAGI UACHX Bearfoot's Feed Me Seymour, Border Collie, Sydney Swain, 200

Agility I - Judge: Katrina Junis
Division I - B
1st) UACHX Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 198
2nd) UAGI Safranne Marvelous Quicksilver, Poodle, Lyndsay Klemens, 195
Division II - B
1st) UGRACH2 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 200
2nd) URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 200
3rd) UWP UCD URO2 UGRACH4 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
4th) URO1 UACH Rachel Loves Ewe, Border Collie, Debora Albright, Madison Albright, 195
UAGI CH Shiver 2 Fast 2 Furious, Siberian Husky, Lisa Monge Or Tina Mc Ginnis, 185.67
NV NHD AI PTS AC UAGII Didi Mielczarek, Border Collie, Karine Mielczarek, 175.1
Division III - B
1st) UAGI UACHX Bearfoot's Feed Me Seymour, Border Collie, Sydney Swain, 200
2nd) AV NHD SC PTM AI NN UAGII Mielczarek's Bisou, Border Collie, Karine Mielczarek, 200
3rd) UWP UGRACH2 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 200
4th) UGRACH3 Swain Kimble-n-bits, Golden Retriever, Sydney Swain, 200
UCD UACHX URO2 CH Snoshire's Winsome Wind, Alaskan Malamute, Darlene Bauman And John Bauman, 200
NV UJJCH UCD AC UGRACH URO3 Pokerflats Uninhibited Purkinje, Belgian Shepherd Dog, Lyndsay Klemens Or Jeffrey Klemens, 200
NI UAGII CH Bayswater Frankie, Portuguese Water Dog, Julie K Wencloff, 194
NC UWP UAGII UCD CH URO3 Lakilanni Hercules El Kandahar, Greyhound, Lee Hayes Or Seth L Hayes, 183.6

Agility II - Judge: Katrina Junis
Division I - A
1st) UAGII NHD SI SC AN Wingssong Talk About Me, Papillon, Kathleen J Coe, 200
Division I - B
1st) UAGI CH Wheatcrofts Colleen Amandarose SPOT, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 172.03
Division II - B
1st) UWP UCD URO2 UGRACH4 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
2nd) UGRACH2 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 195
3rd) NV NHD AI PTS AC UAGII Didi Mielczarek, Border Collie, Karine Mielczarek, 190
4th) URO1 UACH Rachel Loves Ewe, Border Collie, Debora Albright, Madison Albright, 182.91
Division III - B
1st) UWP UGRACH2 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 198
2nd) UGRACH3 Swain Kimble-n-bits, Golden Retriever, Sydney Swain, 195
3rd) UCD UACHX URO2 CH Snoshire's Winsome Wind, Alaskan Malamute, Darlene Bauman And John Bauman, 194
4th) UAGI UACHX Bearfoot's Feed Me Seymour, Border Collie, Sydney Swain, 193
NI UAGII CH Bayswater Frankie, Portuguese Water Dog, Julie K Wencloff, 190
UAGII Argo N' Flightline's Birthday Su, Golden Retriever, Marilynn Thompson, 177.31

Agility III - Judge: Katrina Junis
Division II
1st) UGRACH2 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 200
2nd) UWP UCD URO2 UGRACH4 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
3rd) URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 198
Division III
1st) UAGII Blitzen's Quickly Quinn, Border Collie, Penny Duszynski, 200
2nd) UGRACH3 Swain Kimble-n-bits, Golden Retriever, Sydney Swain, 200
3rd) UCD UACHX URO2 CH Snoshire's Winsome Wind, Alaskan Malamute, Darlene Bauman And John Bauman, 200

View Event >