▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: Paw Power Blues Dog Club, Inc (02/18/2017) / Saturday, Agility Trial 2

February 18, 2017

Hosted By: Paw Power Blues Dog Club, Inc

Location: Lowell, Indiana

High in Trial: UAGII Blitzen's Quickly Quinn, Border Collie, Penny Duszynski, 200

Agility I - Judge: Katrina Junis
Division I - B
1st) UACHX Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 200
Division II - A
1st) Lyric, Shetland Sheepdog, Deborah Frey, 200
Division II - B
1st) UAGI CH Shiver 2 Fast 2 Furious, Siberian Husky, Lisa Monge Or Tina Mc Ginnis, 200
2nd) UWP UCD URO2 UGRACH4 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
3rd) UGRACH2 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 199
4th) NV NHD AI PTS AC UAGII Didi Mielczarek, Border Collie, Karine Mielczarek, 195
URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 193
Division III - B
1st) UAGII Zeva, Unrecognized, Michelle M Caldwell, 200
2nd) UAGII Blitzen's Quickly Quinn, Border Collie, Penny Duszynski, 200
3rd) UGRACH3 Swain Kimble-n-bits, Golden Retriever, Sydney Swain, 200
4th) UWP UGRACH2 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 200
UAGI Remi, Unrecognized, Shannon Bolinger, 200
UAGI UACHX Bearfoot's Feed Me Seymour, Border Collie, Sydney Swain, 199
NC UWP UAGII UCD CH URO3 Lakilanni Hercules El Kandahar, Greyhound, Lee Hayes Or Seth L Hayes, 199
UCD Highroller Crazy Red Head, Golden Retriever, Pamela Guzman, 197
AV NHD SC PTM AI NN UAGII Mielczarek's Bisou, Border Collie, Karine Mielczarek, 196
NI UAGII CH Bayswater Frankie, Portuguese Water Dog, Julie K Wencloff, 196
UCD UACHX URO2 CH Snoshire's Winsome Wind, Alaskan Malamute, Darlene Bauman And John Bauman, 195
URO1 UCD CH UAGII Cinnrhee's By A Nose, Boxer, Ellen M Gruber, 195

Agility II - Judge: Katrina Junis
Division I - B
1st) UACHX Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 194
Division II - B
1st) UGRACH2 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 200
2nd) URO2 UGRACH2 Jasmine, Border Collie, Sharon Reese Or Joseph Reese, 200
3rd) UWP UCD URO2 UGRACH4 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
4th) NV NHD AI PTS AC UAGII Didi Mielczarek, Border Collie, Karine Mielczarek, 195
Division III - B
1st) UAGII Blitzen's Quickly Quinn, Border Collie, Penny Duszynski, 200
2nd) AV NHD SC PTM AI NN UAGII Mielczarek's Bisou, Border Collie, Karine Mielczarek, 200
3rd) URO1 UCD CH UAGII Cinnrhee's By A Nose, Boxer, Ellen M Gruber, 200
4th) UAGI UACHX Bearfoot's Feed Me Seymour, Border Collie, Sydney Swain, 195
UGRACH3 Swain Kimble-n-bits, Golden Retriever, Sydney Swain, 195
UWP UGRACH2 UCD CH URO2 Crimson's Criostail Blue Stare, Siberian Husky, Tina Marie Mc Ginnis Or Charlotte Mc Ginnis, 193.29
NI UAGII CH Bayswater Frankie, Portuguese Water Dog, Julie K Wencloff, 190

Agility III - Judge: Katrina Junis
Division I
1st) UACHX Radar Ralph, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jackie Foldenauer, 200
Division II
1st) UWP UCD URO2 UGRACH4 GRCH Wheatcroft's Lucky Shamrock SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kim Smith, 200
2nd) UGRACH2 Max, Border Collie, Joseph Reese And Sharon Reese, 199
Division III
1st) UGRACH3 Swain Kimble-n-bits, Golden Retriever, Sydney Swain, 200
2nd) UCD UACHX URO2 CH Snoshire's Winsome Wind, Alaskan Malamute, Darlene Bauman And John Bauman, 200
3rd) UAGI UACHX Bearfoot's Feed Me Seymour, Border Collie, Sydney Swain, 199

View Event >