I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Twitter YouTube

OFFICIAL: Trained N Talented Canines (11/06/2020) / Agility - Sunday Trial 2

November 8, 2020

Hosted By: Trained N' Talented Canines

Location: Newville, Pennsylvania

High in Trial: UGRACH2 Johnson's Redmond Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200

Agility I - Judge: Stephen "steve" Blair
Division TOY - B
1st) UAGII Kodiak's Gold & Silver Stars, Pomeranian, Sheryl S Lynch, 200
Division I - B
1st) UAGII Dreamseed Natures Repitition, Shetland Sheepdog, Carol Guth, 190
Division II - A
1st) UAGI Rhealynn's Crazy Daisy, Border Collie, Rhealynn Dodson, Susan Dodson, 198
Division II - B
URX UAGII UCDX UROC Third Time's The Charm Ala Trei, Australian Shepherd, Elizabeth Long, 188.46
URX UAGII UROC Urban Legend's Just Ducky SPOT-ON, Unrecognized, Susan Lindquist, 195
1st) UGRACH4 Spring Coves Just Believe, Labrador Retriever, Susan A Dodson, 200
2nd) URO1 UGRACH3 Dreamseed Little Whisper, Shetland Sheepdog, Carol Guth, 200
3rd) PTN UAGII URO2 Prunehills R U Really Serious, Chinese Shar-pei, Darin Cox, 200
4th) UACHX Amazing Grace, Australian Cattle Dog, Michelle Renae Parlett, 198
Division III - B
UAGI CA URO1 CH Tumbling Run's Indabelle, La Catahoula Leopard Dog, Suzanne White, Steve Blair, 197
Listed Entry
UACHX Krystal Wolf's Wild Adventure, Siberian Husky, Susan A Dodson, Anne Hennessey, 200
URO1 UAGII GRCH Flint Hill's Crimson Sooner, La Catahoula Leopard Dog, Suzanne White, Steve Blair, 196
1st) UGRACH2 Johnson's Redmond Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
2nd) UGRACH3'PR'Johnson's Lilly-ann Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
3rd) CA UACHX NBOB URO1 GRCH Tumblinruns High Hopes SPOT-ON, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 200
4th) UACHX Johnson's Gracie-ann Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200

Agility II - Judge: Stephen "steve" Blair
Division I - B
1st) UAGII Dreamseed Natures Repitition, Shetland Sheepdog, Carol Guth, 200
Division II - B
URO1 UGRACH3 Dreamseed Little Whisper, Shetland Sheepdog, Carol Guth, 195
1st) PTN UAGII URO2 Prunehills R U Really Serious, Chinese Shar-pei, Darin Cox, 200
2nd) UACH Pride'n Joy's Ain't Misbehavin', English Springer Spaniel, Gerald Smith, Donna Smith, 200
3rd) UGRACH Pride'n Joy Mighty Like A Rose, English Springer Spaniel, Donna Smith And Gerald L Smith Jr, 200
4th) UACHX Amazing Grace, Australian Cattle Dog, Michelle Renae Parlett, 195
Division III - B
UACHX Johnson's Gracie-ann Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
UACH UCDX URO3 Barba Bagnata Tazio Il Mago, Spinone Italiano, Berdell K Koch, 200
Listed Entry
CA UACHX NBOB URO1 GRCH Tumblinruns High Hopes SPOT-ON, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 200
1st) CA URO1 NBOB UACH GRCH Northstars Full Moon Franny SPOT-ON, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 200
2nd) UGRACH2 Johnson's Redmond Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
3rd) UGRACH3'PR'Johnson's Lilly-ann Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
4th) UCD NN UACH PTE URO3 Fury Vom Heulenluft, German Shepherd Dog, Joan E Wert, 200

Agility III - Judge: Stephen "steve" Blair
Division II
1st) UGRACH4 Spring Coves Just Believe, Labrador Retriever, Susan A Dodson, 200
2nd) URO1 UGRACH3 Dreamseed Little Whisper, Shetland Sheepdog, Carol Guth, 198
Division III
1st) UGRACH2 Johnson's Redmond Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
2nd) UGRACH3'PR'Johnson's Lilly-ann Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
3rd) UACHX Krystal Wolf's Wild Adventure, Siberian Husky, Susan A Dodson, Anne Hennessey, 200
4th) CA URO1 NBOB UACH GRCH Northstars Full Moon Franny SPOT-ON, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 200

View Event >