I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Twitter YouTube

OFFICIAL: Trained N Talented Canines (11/06/2020) / Agility - Saturday Trial 1

November 7, 2020

Hosted By: Trained N' Talented Canines

Location: Newville, Pennsylvania

High in Trial: Listed Entry

Agility I - Judge: Stephen "steve" Blair
Division TOY - B
1st) UAGII Kodiak's Gold & Silver Stars, Pomeranian, Sheryl S Lynch, 200
Division I - B
1st) UAGII Dbf Monamour Adu Castle Guard, Jack Russell Terrier, Betsy Smith, Candance Lundin, 200
2nd) UAGII Dreamseed Natures Repitition, Shetland Sheepdog, Carol Guth, 195
Division II - A
1st) UAGI Rhealynn's Crazy Daisy, Border Collie, Rhealynn Dodson, Susan Dodson, 200
Division II - B
UACHX Herbie, Unrecognized, Ed Strawsnyder, 193
UACH Pride'n Joy's Ain't Misbehavin', English Springer Spaniel, Gerald Smith, Donna Smith, 194
1st) URX UAGII UROC Urban Legend's Just Ducky SPOT-ON, Unrecognized, Susan Lindquist, 200
2nd) URO1 UGRACH3 Dreamseed Little Whisper, Shetland Sheepdog, Carol Guth, 200
3rd) UGRACH Pride'n Joy Mighty Like A Rose, English Springer Spaniel, Donna Smith And Gerald L Smith Jr, 200
4th) Listed Entry
Division III - B
UACHX Johnson's Gracie-ann Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
UAGII Smith's Hobbes, Border Collie, Gerald Smith, Donna Smith, 189
1st) UGRACH2 Johnson's Redmond Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
2nd) UACHX Krystal Wolf's Wild Adventure, Siberian Husky, Susan A Dodson, Anne Hennessey, 200
3rd) UGRACH3'PR'Johnson's Lilly-ann Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
4th) CA URO1 NBOB UACH GRCH Northstars Full Moon Franny SPOT-ON, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 200

Agility II - Judge: Stephen "steve" Blair
Division I - B
1st) UAGII Dbf Monamour Adu Castle Guard, Jack Russell Terrier, Betsy Smith, Candance Lundin, 200
2nd) UAGII Dreamseed Natures Repitition, Shetland Sheepdog, Carol Guth, 198
Division II - B
1st) Listed Entry
2nd) URX UAGII UROC Urban Legend's Just Ducky SPOT-ON, Unrecognized, Susan Lindquist, 200
3rd) UGRACH Pride'n Joy Mighty Like A Rose, English Springer Spaniel, Donna Smith And Gerald L Smith Jr, 193.93
Division III - B
CA UCD UACH URO3 GRCH'PR'Jetta's King Fisher SPOT, La Catahoula Leopard Dog, Suzanne White, Steve Blair, 176.28
CA URO1 NBOB UACH GRCH Northstars Full Moon Franny SPOT-ON, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 193.21
1st) UGRACH3'PR'Johnson's Lilly-ann Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
2nd) UGRACH2 Johnson's Redmond Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
3rd) UACH UCDX URO3 Barba Bagnata Tazio Il Mago, Spinone Italiano, Berdell K Koch, 200
4th) UACHX Johnson's Gracie-ann Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200

Agility III - Judge: Stephen "steve" Blair
Division III
1st) UGRACH3'PR'Johnson's Lilly-ann Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 199
2nd) UACHX Krystal Wolf's Wild Adventure, Siberian Husky, Susan A Dodson, Anne Hennessey, 198

View Event >