I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Twitter YouTube

OFFICIAL: Trained N Talented Canines (11/06/2020) / Agility - Friday Trial 2

November 6, 2020

Hosted By: Trained N' Talented Canines

Location: Newville, Pennsylvania

High in Trial: UGRACH2 Johnson's Redmond Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200

Agility I - Judge: Stephen "steve" Blair
Division I - B
1st) UAGII Dreamseed Natures Repitition, Shetland Sheepdog, Carol Guth, 200
Division II - B
1st) UACHX Amazing Grace, Australian Cattle Dog, Michelle Renae Parlett, 200
2nd) PTN URO3 UGRACH2 GRCH Aubrey Always Smacking Dinozzo, English Springer Spaniel, Patricia A Snider, Allison Miele, Darin Cox, 200
3rd) URO1 UGRACH3 Dreamseed Little Whisper, Shetland Sheepdog, Carol Guth, 200
4th) URX UAGII UCDX UROC Third Time's The Charm Ala Trei, Australian Shepherd, Elizabeth Long, 185.98
Division III - B
1st) UGRACH2 Johnson's Redmond Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
2nd) UGRACH3'PR'Johnson's Lilly-ann Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
3rd) UACHX Johnson's Gracie-ann Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
4th) CA URO1 NBOB UACH GRCH Northstars Full Moon Franny SPOT-ON, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 200

Agility II - Judge: Stephen "steve" Blair
Division I - B
1st) UAGII Dreamseed Natures Repitition, Shetland Sheepdog, Carol Guth, 195
Division II - A
1st) URX UAGII UROC Urban Legend's Just Ducky SPOT-ON, Unrecognized, Susan Lindquist, 187.15
Division II - B
1st) PTN URO3 UGRACH2 GRCH Aubrey Always Smacking Dinozzo, English Springer Spaniel, Patricia A Snider, Allison Miele, Darin Cox, 200
2nd) UACHX Amazing Grace, Australian Cattle Dog, Michelle Renae Parlett, 200
3rd) UACH Pride'n Joy's Ain't Misbehavin', English Springer Spaniel, Gerald Smith, Donna Smith, 200
4th) PTN UAGII URO2 Prunehills R U Really Serious, Chinese Shar-pei, Darin Cox, 197.73
Division III - A
1st) Listed Entry
2nd) UAGI URO1 Nob Hill Look Out Scout, Border Collie, Rebecca B Lawson And Paul D Lawson, 195
Division III - B
UGRACH2 Johnson's Redmond Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 191
1st) UACHX Johnson's Gracie-ann Squier, English Shepherd, Cheryl S Johnson, 200
2nd) UACH UCDX URO3 Barba Bagnata Tazio Il Mago, Spinone Italiano, Berdell K Koch, 198
3rd) CA UACHX NBOB URO1 GRCH Tumblinruns High Hopes SPOT-ON, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 195
4th) CA URO1 NBOB UACH GRCH Northstars Full Moon Franny SPOT-ON, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 194

Agility III - Judge: Stephen "steve" Blair
Division II
1st) PTN URO3 UGRACH2 GRCH Aubrey Always Smacking Dinozzo, English Springer Spaniel, Patricia A Snider, Allison Miele, Darin Cox, 200
2nd) URO1 UGRACH3 Dreamseed Little Whisper, Shetland Sheepdog, Carol Guth, 200
Division III
1st) CA URO1 NBOB UACH GRCH Northstars Full Moon Franny SPOT-ON, La Catahoula Leopard Dog, Andrea Leggio, 198

View Event >