▼   Show Menu   ▼

OFFICIAL: WI-IL Agility Group / Saturday, Agility Trial 2

January 28, 2017

Location: Spring Grove, Illinois

High in Trial: UACH SHR Wetland's Tangueray Twist, Labrador Retriever, Beth Renee Menini, 200

Agility I - Judge: Shelly Weeks
Division I - B
1st) UAGII Brylee's Isabel Rose, Havanese, Connie Horner, 200
2nd) UGRACH2 Motif's Living The Dream, Boston Terrier, Rex Hooker Or Sally Hooker, 200
3rd) UAGII Lo Jo Gizmo, Cavalier Kng.chas.spaniel, Cindy Neltnor, 200
4th) UAGII Lucky The Handsome Waldow, Amb, Diane Waldow, Jim Waldow, 192.77
Division II - B
1st) UGRACH16 Roseview Changin My Stars SPOT, Shetland Sheepdog, Kimberly A Charles And Bruce Winter, 200
2nd) UACHX Highcrofts Connectme2thebridge, Collie, Annette Mc Donald, 200
3rd) UACHX Winters Ktmystieyes SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kimberly Charles, 200
4th) UGRACH Niko Ala Bastar, American Eskimo, Jeanine M Montag, 200
UAGII Winters Maximum Overdrive SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kimberly Charles, 198
UAGI Winters Jokers Wild SPOT, Shetland Sheepdog, Bruce Winter, 197
UWPV UCD UJJ CA UAGII URO3 UWPCH GRCH Lookout A. Skamfer SPOT, Border Collie, Christi Skamfer, 192
Division III - B
1st) UACH Maggie Mae, Australian Shepherd, Maira Peters, 200
2nd) UAGII Louie Robles, German Shepherd Dog, Barbara Robles, 198
3rd) SHR UAGII Wetland's Peppermint Splash, Labrador Retriever, Beth Renee Menini, 191

Agility II - Judge: Shelly Weeks
Division I - A
1st) UAGII Lo Jo Mogwai, Cavalier Kng.chas.spaniel, Cindy Neltnor, 199
Division I - B
1st) UGRACH2 Motif's Living The Dream, Boston Terrier, Rex Hooker Or Sally Hooker, 200
2nd) UAGII Lo Jo Gizmo, Cavalier Kng.chas.spaniel, Cindy Neltnor, 200
3rd) UAGII Brylee's Isabel Rose, Havanese, Connie Horner, 195
Division II - B
1st) UGRACH16 Roseview Changin My Stars SPOT, Shetland Sheepdog, Kimberly A Charles And Bruce Winter, 200
2nd) UACHX Highcrofts Connectme2thebridge, Collie, Annette Mc Donald, 200
3rd) UGRACH Niko Ala Bastar, American Eskimo, Jeanine M Montag, 200
4th) UACHX Winters Ktmystieyes SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kimberly Charles, 194
Division III - B
1st) UAGII Louie Robles, German Shepherd Dog, Barbara Robles, 200
2nd) UACH Maggie Mae, Australian Shepherd, Maira Peters, 182.9

Agility III - Judge: Shelly Weeks
Division I
1st) UGRACH2 Motif's Living The Dream, Boston Terrier, Rex Hooker Or Sally Hooker, 200
Division II
1st) UACHX Highcrofts Connectme2thebridge, Collie, Annette Mc Donald, 200
2nd) UGRACH Niko Ala Bastar, American Eskimo, Jeanine M Montag, 200
3rd) UACH B.c. Bess, Border Collie, Georgene Knight, 200
4th) UACHX Winters Ktmystieyes SPOT-ON, Shetland Sheepdog, Kimberly Charles, 198
Division III
1st) UACH SHR Wetland's Tangueray Twist, Labrador Retriever, Beth Renee Menini, 200