I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Twitter YouTube

OFFICIAL: High Five Canine Club (09/12/2020) / Agility - Sunday Trial 1

September 13, 2020

Hosted By: High Five Canine Club

Location: Gaylord, Michigan

High in Trial: GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH10 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 200

Agility I - Judge: Peggy Diane Ash
Division I - B
1st) UAGII Jaxs William Pitylak, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jill Pitylak, William Pitylak, 192
Division II - A
1st) UAGI Endo, Shetland Sheepdog, Courtney Mathias, 196
Division II - B
1st) UAGI Shaw's Beau Jangle, Shetland Sheepdog, Agnes Shaw, 200
2nd) URX3 UGRACH6 UROG UCD Maplewoods Chrome, Leather & Lace, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
3rd) UAGI NI Beaconbay Ride Of Your Life, Australian Shepherd, Curtis Rosenstengel, 193
Division III - A
1st) UAGI Lawson's Lady Millicent, Labrador Retriever, Tiffany Lawson, 200
2nd) UAGI AN SE SV Achtung Verena Vom Stratosphere, German Shepherd Dog, Lisa Meleski, 185
Division III - B
UGRACH Jeunesse De Loup Noir, Belgian Shepherd Dog, Colleen P Cashman, 200
1st) UNJCH UGRACH URO2 Allstars U R My Black Jaguar, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
2nd) UAGII Pp Lea Annimals Sweet Tater, English Shepherd, Lea Ann Elliott, 200
3rd) GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH10 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 200
4th) SNCH EN AHD UACHX Owens Harley, Labrador Retriever, Thomas Richard Owens, 200

Agility II - Judge: Peggy Diane Ash
Division I - A
1st) UAGII Bella, Unrecognized, Paulette Crippen, 171.55
Division I - B
1st) UAGII Jaxs William Pitylak, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jill Pitylak, William Pitylak, 194
Division II - A
1st) URX3 UGRACH6 UROG UCD Maplewoods Chrome, Leather & Lace, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
2nd) UGRACH2 Twobytwo Only Diamonds Will Do SPOT-ON, Lagotto Romagnolo, Margaret E Andreau, 194
Division III - B
UAGII Pp Lea Annimals Sweet Tater, English Shepherd, Lea Ann Elliott, 190
1st) GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH10 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 200
2nd) UGRACH Jeunesse De Loup Noir, Belgian Shepherd Dog, Colleen P Cashman, 200
3rd) SNCH EN AHD UACHX Owens Harley, Labrador Retriever, Thomas Richard Owens, 200
4th) UNJCH UGRACH URO2 Allstars U R My Black Jaguar, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200

Agility III - Judge: Peggy Diane Ash
Division III
1st) GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH10 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 200
2nd) UACH Smudge, Unrecognized, Pam Hawkins, 199
3rd) UGRACH Jeunesse De Loup Noir, Belgian Shepherd Dog, Colleen P Cashman, 199
4th) SNCH EN AHD UACHX Owens Harley, Labrador Retriever, Thomas Richard Owens, 199

View Event >