I Accept

United Kennel Club (UKC) is an international dog registry celebrating bonds, rewarding ability, and preserving the value of a pedigree. We use cookies to capture information such as IP addresses and tailor the website to our clients' needs. We also use this information to target and measure promotional material. Please see our Privacy Policy for more information.

Skip to main content
Facebook Instagram Twitter YouTube

OFFICIAL: High Five Canine Club (09/12/2020) / Agility - Saturday Trial 1

September 12, 2020

Hosted By: High Five Canine Club

Location: Gaylord, Michigan

High in Trial: GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH10 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 200

Agility I - Judge: Peggy Diane Ash
Division I - B
1st) UAGII Bella, Unrecognized, Paulette Crippen, 197
2nd) UAGII Jaxs William Pitylak, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jill Pitylak, William Pitylak, 196
Division II - A
1st) UAGI Mystique, Unrecognized, Lynn Rawson, 200
2nd) UAGI Endo, Shetland Sheepdog, Courtney Mathias, 192
Division II - B
1st) URX3 UGRACH6 UROG UCD Maplewoods Chrome, Leather & Lace, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
2nd) UAGI Shaw's Beau Jangle, Shetland Sheepdog, Agnes Shaw, 199
3rd) UAGI NI Beaconbay Ride Of Your Life, Australian Shepherd, Curtis Rosenstengel, 198
4th) UGRACH2 Twobytwo Only Diamonds Will Do SPOT-ON, Lagotto Romagnolo, Margaret E Andreau, 195
Division III - A
1st) UAGI Tucker Sayward, Australian Shepherd, Mckenzie Sayward, 181.87
Division III - B
UAGI Benny, Australian Shepherd, Judith L Falk, 194
SNCH EN AHD UACHX Owens Harley, Labrador Retriever, Thomas Richard Owens, 199
1st) UNJCH UGRACH URO2 Allstars U R My Black Jaguar, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
2nd) GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH10 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 200
3rd) UGRACH Jeunesse De Loup Noir, Belgian Shepherd Dog, Colleen P Cashman, 200
4th) UAGII Pp Lea Annimals Sweet Tater, English Shepherd, Lea Ann Elliott, 199

Agility II - Judge: Peggy Diane Ash
Division I - A
1st) UAGII Bella, Unrecognized, Paulette Crippen, 182.9
Division I - B
1st) UAGII Jaxs William Pitylak, Cavalier Kng.chas.spaniel, Jill Pitylak, William Pitylak, 188
Division II - A
1st) URX3 UGRACH6 UROG UCD Maplewoods Chrome, Leather & Lace, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 199
Division III - B
1st) GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH10 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 200
2nd) SNCH EN AHD UACHX Owens Harley, Labrador Retriever, Thomas Richard Owens, 199
3rd) UGRACH Jeunesse De Loup Noir, Belgian Shepherd Dog, Colleen P Cashman, 195

Agility III - Judge: Peggy Diane Ash
Division II
1st) URX3 UGRACH6 UROG UCD Maplewoods Chrome, Leather & Lace, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 200
Division III
UGRACH Jeunesse De Loup Noir, Belgian Shepherd Dog, Colleen P Cashman, 196
1st) GNJCH URX3 UCD UROG UGRACH10 Maplewoods Livin The Good Life, Australian Shepherd, Robin Wolters, 200
2nd) UACH Smudge, Unrecognized, Pam Hawkins, 200
3rd) UNJCH UGRACH URO2 Allstars U R My Black Jaguar, Australian Shepherd, Robin L Wolters, 198
4th) SNCH EN AHD UACHX Owens Harley, Labrador Retriever, Thomas Richard Owens, 197

View Event >